המשטרה מועלת בתפקידה בנושא התנועה

אנדרי ז

New member
המשטרה מועלת בתפקידה בנושא התנועה

הגיע הזמן שבכירי המשטרה שקובעים את המדיניות המטומטמת הזאת ישלמו בכיסאם אם הם לא מצליחים להפחית את כמות התאונות והנפגעים, ומצליחים במקום זאת רק להגדיל את הכנסות המשטרה. מיסים כבר יש לנו מספיק במדינה הזאת...

gershon17

New member
אני נוטה להסכים

חוץ מהעניין הפעוט הזה שבשנים האחרונות יש ירידה עקבית בכמות ההרוגים מתאונות דרכים. יכול להיות שלפעילות המשטרה אין כל קשר לעניין, והגורם המשפיע הוא דווקא איכות הכבישים המשתפרת, אבל עדיין - כמות ההרוגים בתאונות יורדת (לא יודע אם גם כמות התאונות יורדת).

Azazel

New member
מהירות "מופרזת"= לא עבירה.

הידעתם? התקנים למהירויות נקבעו עוד בתקופת המנדט? כן כן. כך שאפילו בכבישים משכמם ומעלה ( כביש יוקנעם-פורדיס, כביש עוקף קריות הנוכחי, וכדומה), המהירות המותרת היא 90.

פלסטיק

New member
הסבר

יש שם הסבר מדוע הסטטיסטיקה המשטרתית מעוותת ואפילו לאחר העיוות עדיין שיטת האכיפה מגוחכת

Annie46

New member
חוצפה שאין כדוגמתה!!! ../images/Emo46.gif

אספר שני מקרים שקרו עם המשטרה - הראשון, קרה לי אישית, השני - צפיתי בו במקרה בטלוויזיה. (1) לפני כמה שנים, ניסה פורץ לחדור לביתי. בעוד הוא מנסר את הדלת, צלצתי היסטרית למשטרה. הם אמרו לי שהם בדרך. בינתיים המשיך הפורץ להרוס את הדלת שלי. שוב צלצלתי בבכי למשטרה, ושוב הם אמרו לי שהם בדרך. פתאום, אני רואה ניידת ברחוב שלי, נוסעת לאט. שוב התקשרתי למשטרה, אמרתי את מספר הניידת (רואים את המספר על גג המכונית), ואז הם השיבו לי, כי הניידת הזאת נוסעת למקום אחר... בסוף - הפורץ הצליח. למזלי, צרחתי כמו משוגעת, השכנים פתחו את הדלתות, והוא ברח. לאחר-מכן, הגיעה אלי המשטרה... אבל זה היה מאוחר מדי. (2) ריאיינו בטלוויזיה (ערוץ 10?) את תקיפתה של הילית ישורון. מישהי סיפרה שראתה איך מנסים לפרוץ מכונית ברח' יהודה הימית (יפו), ואז היא הסבה את תשומת-לבו של השוטר. הוא ראה, ואז הגיב - "אני שוטר תנועה, לא מתפקידי לעצור גנבים. תתקשרי למשטרה...". וכל המוסיף - גורע!
העיקר שקיבלתי לפני כמה זמן דו"ח, בגלל שעברתי באור אדום (בכביש כמעט ריק ממכוניות!)

gershon17

New member
רק סליחה אבל באמת

התעלמות מרמזור אדום היא באמת עבירה מסוכנת, בניגוד לנסיעה במהירות של 127 קמ"ש בנתיבי איילון. שתיהן עבירות שמקבלים עליהן 10 נקודות אם אני לא טועה - ועל זה בדיוק יוצא הקצף על המשטרה. אנשים שמתעלמים מהוראות רמזורים - צריך שיקנסו וביוקר. להכנס לצומת ברמזור אדום זה ממש מסוכן.

אנדרי ז

New member
ולמרות שאני מסתכן בלגרוע

אני בכל זאת אוסיף שני סיפורים משלי, יותר נכון של חבר טוב שלי. הסיפור הראשון: הוא עובר באור ירוק ואז חותך אותו רכב (שכמובן עבר באדום מלא) וכמעט פוגע בו. אחרי אותו רכב הוא רואה שנוסע קטנוע של משטרת התנועה, והשוטר עושה לעבריין נו נו נו עם האצבע... הסיפור השני: לפני כמה ימים הוא ראה במקום יחסית חשוך שיכור שמטריד ילדות. הוא התקשר למשטרה ונענה ע"י מוקדנית לא מנומסת במיוחד שהיא תשלח לשם ניידת. כמה דקות נסיעה משם הוא ראה שוטר שהיה עסוק מאוד במתן דו"חות לנהגים ששכחו לאותת... אחרי כל אלה אתם מוזמנים לנחש לבד מה דעתי על משטרת ישראל המפוארת.

פלסטיק

New member
ואני גם אסתכן בלגרוע

מחלף מסובים מדרום לצפון, אנשים נדחפים מצד ימין למסלולים שעולים על הגשר. אתמול אני מזהה במראה ניידת של משטרת התנועה במסלול ימין ורווח לי, אם יש ניידת הרי לא ידחפו, לא צריך להזהר מ"כמעט תאונה" וניתן לשמור מרחק בלימה (שתי שניות, אתם מכירים) בלי שידחפו לפניך.. טעות שלי, הניידת עצמה חותכת מימין לשמאל. דרך אגב זו התנהלות קבועה של ניידות המשטרה בצמתים רבים שאני נתקל בה יום יומית.

אם כבר, אז כבר...

לפני שנים השתמשתי לחימום בביתי בתנור סולר עם ארובה. התברר לי ולכמה שכנים שנהג משאית הסולר גונב מאיתנו סולר, כלומר ממלא חצי מיכל וגובה עבור מיכל שלם. הלכתי למשטרה (עם עוד שכן) ושם יעצו לנו לפנות לכלבוטק!!!

פלסטיק

New member
זה חלק מההפרטה ../images/Emo8.gif

משטרה פרטית בהרבה מקומות ישוב ממילא התושבים מאבטחים את עצמם כי המשטרה איננה מסוגלת.

Annie46

New member
לא הסברתי עצמי היטב... הבהרה

התכוונתי כי חציתי את הכביש (בעצם זו היתה סמטה), כאשר הרמזור היה אדום. זה היה בשעת ערב, הכביש היה ריק ממכוניות והשוטרת המשועממת התחבאה וחיפשה קורבן לקנות אותו בכמה שקלים. אם הייתי נוהגת במכונית, לא הייתי מעיזה לנסוע באור אדום (גם בכביש ריק ממכוניות).

פלסטיק

New member
בארצות נאורות כמו אנגליה זו לא עברה

שם מותר להולך רגל לעבור את הכביש באדום, הוא רק יודע שאז אין לו זכות קדימה והוא חייב להזהר. אבל הנייטיבס של הלבנט לא מספיק מוכשרים לשפוט בעצמם אם הכביש ריק.

למעלה