המציאות הרוחונית שבאדם

אוריאל 1

New member
המציאות הרוחונית שבאדם

ניסוייו של ד"ר פנפילד{נוירולוג,אונברסיטת טפט.חוקר עמית באונברסיטת הרוורד}{בספר-למעלה מן השמש עמוד-8}: פרופסור פנפילד הוא מייסדו של המכון הנוירולוגי במונטיראול קנדה,ואחד מן הנוירולוגים הגדולים שידע העולם.פרופסור פנפילד חקר את פונקציות המוח,בעזרת גירוי חשמלי של איזורים שונים בקליפתו.הוא ערך ניסויים אלו במוחם של חולים שנותחו בעטיים של התקפים כיפיוניים{אפילפטיים} מוקדיים."חולים אלו"הורדמו רק חלקית בעת הניתוח,ועל כן היו ערים שעה שערך במוחם את נסוייו.כשהפעיל הפרופסור זרם חשמלי לאיזור "היד" שבכליפה זו החל החולה להניע את ידו{בחלק הנגדי של הגוף} אחורה וקדימה.לשאלת הפר' מדוע הוא מניע את היד השיב החולה "אני לא הרמתי את היד,הפר/ הוא שהרים את היד באמצעות האלקטרודות שלו".כשגירה הפר' את האיזור המפעיל את הגרון השמיע החולה קול הברה,ושוב שאלו הפר' מדוע השמיע קול,תשובת החולה היתה גם הפעם כי לא "אשמתו" היא,והשמעת הקול הינה תוצאה ישירה ממעשה ידיו של המנתח.מדוע החולה לא הרגיש שהוא הרים את היד? שהוא השמיע קול? אם החולה טוען שהפר' הוא אחראי להרמת ידו,הרי זה אומר שכאשר אדם מחליט להרים את ידו {ללא עזרת הפר'} הרצון המודע להרים את היד נובע ממשהו אחר,שהוא מובדל ומופרש מהמוח,שהוא ממלא את התפקיד שמילא הפר' בניסויי שלו...!! מסקנה:הרצון להניע ,והתנוע עצמה אינם זהים ואינם ממקור אחד. קיים איפוא,"אני" {כפי שאמר החולה:"אני" לא הרמתי את היד} ואותו "אני" כאשר ניתנה לו רשות כניסה אל המוח,בידו לתכנת בו מהלכים ותנועות.אם מישהו אחר מצליח ליצור קשר עם המוח הרי מודע ה"אני" במלוא מובן המילה,לעובדה שהמכונה מופעלת עתה על ידי אדם אחר. לכן ההכרח הוא שה"אני" והמוח אינם אותה הישות עצמה.ה"אני" חייב להיות ישות תודעתית חוץ מוחית.ובלשונינו:נשמה.

THE FIRST

New member
ממש לא...

בניסוי שאני לא זוכר בדיוק את מטרתו, אני מצטער אבל זה היה לפני הרבה זמן, בדקו משהו הקשור לצחוק. רופא ניתח אדם שהיה שרוי תחת הרדמה חלקית וקרא סיפור, וברגע שהרופא גירה בעזרת גירוי חשמלי אזור מסוים בכליפת המוח האדם היה מתחיל לצחוק. הרופא היה מפסיק והבן אדם היה חוזר לקרוא כרגיל, אחר כך הוא היה מגרה שוב, והאדם התחיל שוב לצחוק. כשנשאל האדם מדוע צחק למרות שהסיפור שקרא היה משעמם בעליל (בכוונה) טען כי משהו, לא ברור לו מה, הצחיק אותו בסיפור. הכיצד? מדוע לא הרגיש כי מישהו כפה עליו לצחוק? לעניינו, אתה מניח כי "הרצון המודע להרים את היד נובע ממשהו אחר,שהוא מובדל ומופרש מהמוח". אבל המוח מורכב הוא, ייתכן כי הרצון נובע מהמוח, ואף סביר שכך, אבל מאזור אחר בו. המוח עודנו חידה לאדם ולא כולו ברור ונהיר. כאשר אני רוצה אני יכול להרים את ידי, באותה מידה מישהו היה יכול לקחת את ידי ולהרים אותה. האם זה מוכיח את קיום הנשמה? אתה מניח כי כאשר אני מרים את היד כל שקורה במוח זה זרם חשמלי מהאזור של "היד" במוח ליד, אבל אולי קורה תהליך נוסף, כאשר הדבר נובע מרצון עצמי? אולי תהליך ההחלטה גם כן מתרחש במוח, וכאשר הוא לא נוצר מכיוון שההזזה נכפית על האדם על-ידי זרם חשמלי חיצוני (במקרה שלך) הוא יודע שלא הוא אחראי על הזזת היד.

אוריאל 1

New member
תגובה

א.אני מאמין בקיום הנשמה הרוחנית שבאדם ללא שום קשר לניסוי כזה או אחר. ב.אני לא רואה הבדל בין שני הניסויים. ג.את הניסוי הנ"ל ערך פרופסר המתמחה במוח ואלו היו מסקנותיו שלו ללא קשר לדעותי.

באהבה1

New member
../images/Emo45.gifהמדענים חולקים עליכם!!!!!!!!!!!

מעניין שהמדען המומחה! שמכיר את המוח קצת יותר מכולם פה! לא חושב שיש איזה חלק אחר במוח שנקרא ה"רצון"!!! כי אחרת לא היה מסיק שה"אני" הוא משהו חיצוני!!! אלא היה אומר כמותכם!!!
וכן שום מדען אחר לא חושב כמותכם!!! כי אף אחד לא קם ואמר על ניסויו את מה שאתם אמרתם!!! הנה הניסוי!!!

L7

New member
אלוהים איננו מוזכר כגורם באף ספר

מדע הנלמד באיזושהי פקולטה מדעית.

Governor

New member
דר' W. Penfield נפטר ב- 5/4/1976

(הוא נולד ב- 1891). עד איזו שנה היה, לדעתך, active practitioner? מפוי המח, מבחינת אתור האזורים בהם מתרחשות פעילויות ספציפיות, התפתח מאד רק בעשור או שנים אחרונים, הודות לפתוח מכשירי מפוי מתוחכמים. הייתי אומר שרוב התאוריות וההשערות בתחום זה נכתבו לגמרי מחדש. חפש מחקרים של דר' Antonio R. Damasio, ועשה לך הרגל לכתוב שמות חוקרים בלועזית כדי שיהיה נח לבדק את טענותיך, אם אין לך סבה לחשוש מבדיקה... ______________________________________________________________ 0284392570

גוססי

New member
קשקוש מקושקש

"מדוע החולה לא הרגיש שהוא הרים את היד?" החולים לא אמרו שהם לא חשו בידם המתרוממת, אלא שהדבר התרחש שלא ביזמתם. אי לכך ובהתאם לזאת השאלה המצוטטת לעיל כלל לא יכולה להשאל, וממילא התשובה עליה לא יכולה להיות הברבור חסר הפשר אודות הנשמה ושאר הירקות של המיסטיקה היהודית-נוצרית.

אוריאל 1

New member
תגובה

הפרופסור כינה זאת בשם ישות תודעתית חוץ מוחית,אני קורא לזה בשם נשמה,השם הוא לא העיקר,אלה תוצאות המחקר.

THE FIRST

New member
אבל..

אבל מאין הביטחון שזה "ישות תודעתית חוץ מוחית" אולי זה תוך מוחית?

אוריאל 1

New member
זאת היתה המסקנה של הפר'

לאחר שהצליח לגרום לחולים לבצע פעולות גם כשלא היה להם הרצון לזה.הוא הבין שיש משהו אחר שמניע את המערכת.

Governor

New member
`לאחר שהצליח לגרום לחולים לבצע

פעולות גם כשלא היה להם הרצון לזה הוא הבין שיש משהו אחר שמניע את המערכת` למה חולים? (אני סתם מנסה לרדת אליך ולהיות סחבק. הנכון הוא `מדוע`) זה נכון גם לבריאים. צפה בטמבלויזיה בערוץ הקניות ותיווכח לדעת שאחד המכשירים להרזיה וחטוב גוף המוצעים שם מבוסס על אלקטרודות מוצמדות לגוף על פני העור, המחוברות למכשיר מחולל פולסים, הגורם להפעלה _לא-רצונית_ של השרירים מעליהם הוצמדו האלקטרודות. אתה יכול לשכב במנוחה כשק תפ"א ולקרא ספר, ושריריך רוטטים ללא הרף וגופך שורף קלוריות ומתחטב כבר גלבני (Galvani) הראה במאה ה-18 ששרירי שוק של צפרדע (שנותקו מגוף הצפרדע) מתכווצים תחת זרם חשמלי מתא-וולטה. היכן היה ה- mind של הצפרדע? הרי כבר נותקה מן ה- brain שלה (דומני שאתה מנותק מן ה- brain שלך רוב מוחלט של הזמן, אם לא כולו) אז מה מוכיחה טענתך? שום דבר! ______________________________________________________________ 0284392570

באהבה1

New member
../images/Emo6.gif../images/Emo6.gif../images/Emo6.gifיש לכם כ"כ הרבה ידע ו-0שכל

אתם מדברים בלי להבין את עצמכם!!! הרופא הוכיח שה"אני" מחוץ למוח כי אם היה בתוך המוח, האדם היה צריך לאמר: "'אני' הזזתי ידי! אך מישהו כפה! אותי!!!" מה אתם מקשים מ'אלקטרודות' ומזה שמישהו מרים לך ת'יד! משם א"א להוכיח נשמה כי זה שיאמר: "לא 'אני' הזזתי", אולי כי ה"אני" במוח, אבל מרים היד והאלקטרודות עקפו!!! את המוח! אבל אולי ה"אני" במוח! מה שא"א לאמר פה!!! כי הרופא לא עקף המוח! אלא הרים היד דרכו! ולכן אם האיש אמר: זה לא "אני" אז חייב שה"אני" מחוץ למוח!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

גוססי

New member
נא התייחס להערתי

אחזור עליך למען נוחיותך: "מדוע החולה לא הרגיש שהוא הרים את היד?" החולים לא אמרו שהם לא חשו בידם המתרוממת, אלא שהדבר התרחש שלא ביזמתם. אי לכך ובהתאם לזאת השאלה המצוטטת לעיל כלל לא יכולה להשאל, וממילא התשובה עליה לא יכולה להיות הברבור חסר הפשר אודות הנשמה ושאר הירקות של המיסטיקה היהודית-נוצרית.

../images/Emo45.gifאין הכוונה ש"לא הרגיש" את ידו!

הכוונה שלא הרגיש ש"הוא" מרים את ידו אלא משהו חיצוני! בוא ואעזור לך: "מדוע החולה לא הרגיש ש'הוא' הרים את היד?" כך צריך לקרוא. ולא הכוונה ש"לא הרגיש" כלום!

גוססי

New member
יפה. משהו "חיצוני" הרים את ידו

והדבר שהרים את היד הינו גירוי חשמלי במוח, גירוי שהגיע מאלקטרודה במקום מאותו חלק במוח שאחראי על ההחלטה להרים את היד. איפה כאן הנשמה? אגב, כל מי שעבר פעם בדיקה רפואית יודע שכאשר הרופא מקיש בעדינות במקום מסויים בברך הרגל "מקפצת" לה באופן בלתי רצוני. עוד עדות לקיום הנשמה?

למעלה