המפלצת שבתוכי

רואל1959

New member
המפלצת שבתוכי

ובכן רמזתי המון רמזים לעזרה, והנה הכל התפוצץ בפרצופי, גיליתי שיש בי מפלצת בלתי נתנת לשליטה. לפני שבועיים לערך הבת שלי עצבנה אותי באופן סופי (היא בת 13.5 עם תסמונת אסברגר, הפרעת קשב וריכוז, ומתעכבת בהתפתחותה שנתיים וחצי), כל כך כעסתי שהתפרצתי כמו הר געש. הכאתי אותה ואח"כ דפקתי את ראשה בקיר. למזלי לא קרה שום דבר.אני שזועזעתי מעצמי מיד הוצאתי אותה מהבית לאימי ואת עצמי לקחתי למחלקה סגורה בתל השומר מחלקה א. שם קיויתי שיעזרו לי להוציא או לפחות לדכא את המפלצת. אך התבדיתי. מילאו אותי כדורים במשך שבוע כך שרק ישנתי, לא דברו איתי בכלל חוץ מזה שאמרו לי שאסור לי לעשות את מה שעשיתי (דה...?!!!) ושלחו אותי בחזרה הביתה . ופה אני יושבת ורועדת איך העזתי לעשותי זאת? מה לעשות עם הבת? אני לא סומכת על עצמי, שונאת את עצמי ולא יודעת מה לעשות. אנא עזרו.

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
ואת כל כך רוצה

לנצח את המפלצת שבתוכך, זו שגרמה לך לפרץ אלימות קשה כלפי בתך. ואת כל כך חוששת שהיא תתפרץ שוב.. וזה יכןל להיות מאוד מפחיד, לדעת שיש בך משהו כל כך שלילי ומאיים שאין לך כל שליטה עליו. ולפעמים רואל יקרה , כשאין לנו את הכלים לנצח בעצמנו, כדאי לפנות למומחים, לאלו שתפקידם ומקצועם לסייע ולעזור בתחום. מפנים אותך לאתר דוקטורס אולי בו תוכלי למצוא אנשי מקצוע מתאימים שיוכלו לעזור לך.

lightflake

New member
גם ביל גייטס אספרגר..

לא כל הילדים מתנהגים באותה צורה ויכולים ללמוד באותו אופן אבל את לא יודעת איזה אוצר טמון בילדה שלך. רחמים על הילדה שעשית לה כזו טראומה לכל החיים. ומה היא אשמה ? מפחיד מאוד שזה כל היחס של הרשויות.. שמחזירים אותך אחרי שבוע לחיות איתה.. את מסוכנת לה ואת מודה בזה, מה שצריך לעשות זה להעביר את הילדה למשפחה אומנת (או לתת לאמך לאמץ אותה אם היא מוכנה לכך). בקשר אליך.. את יכולה לפנות לטיפול פסיכולוגי ארוך טווח. אבל אין תרופת קסם. במצבים דומים (שנגמרים קצת יותר רע) פשוט מכניסים על מעשים כאלו לכלא. לא שאני מאשים אותך, יכול להיות שאת באמת לא שולטת בעצמך, אבל הבעיה היא שאין תרופה לזה, והחברה מעדיפה להגן על הנתקף מאשר על התוקף. מאחל לך שזו הייתה הפעם האחרונה שדבר כזה קרה אי פעם.

אופירA

New member
מנהל
את לא צריכה לרמוז לאף אחד

אף אחד אינו אחראי על בריאותך והתנהגותך. את צריכה לקחת את עצמך לטיפול נפשי - פסיכיאטרי ופסיכולוגי. אינך צריכה טיפול באשפוז במחלקה סגורה. טיפול תרופתי ע"י פסיכיאטר מרפאתי יוכל לעזור לך למתן את התנהגותך הבלתי נשלטת, וטיפול נפשי יוכל לעזור לך לקחת אחריות על התנהגותך ולפתח שליטה עליה. אי אפשר להוציא ולדכא מפלצות בלחיצת כפתור, ואשפוז אינו המקום לכך. אשפוז הוא מקום לפתור בעיות אקוטיות, לא מצבים נמשכים. מצבים נמשכים צריכים לפתור אצל פסיכיאטר מרפאתי, עם מעקב קבוע, והיכרות קבועה. לשם כך צריך יוזמה של המטופל, שמודע לבעייתו ורוצה לטפל בה, ולוקח אחריות על הצורך לטפל בבעייתו. את רואה - את לא הכי גרועה בעולם. את מודעת לבעייתך ורוצה לקחת אחריות על התנהגותך כלפי ביתך. יש אנשים הרבה יותר גרועים ממך, שאינם רוצים לקחת אחריות על התנהגותם ואף מאשימים את צאצאיהם בהרגשות שהם מרגישים... אל תשנאי את עצמך, כי זה לא יעזור לך לטפל בעצמך. רוצי לפסיכיאטרית ותסבירי לה מה מפריע לך בפרוטרוט.

למעלה