המעמד הבינוני

concurrent

New member
המעמד הבינוני

תושבי ישראל חיים בהכחשת הפערים הכלכליים בהשתכרותם החודשית. המעמד הבינוני מתקשה להבין כי זו שאלה של זמן עד שיינזק מעצמו מהפערים הכלכליים ומנסה לתמוך באידאולוגיות המשמרות את הפערים הכלכליים ממנו ייפגע בעצמו. הפערים הכלכליים גורמים לכך שהתרופה היחידה למניעת נפילת המעמד הבינוני לתהום העוני היא מעבר לדיבור על סכומים נמוכים והקטנת השתכרותם של כל האנשים המהווים חלק מהעמד הבינוני. בתוך כך, ישנה תחרותיות אך יצר האדם להשתכר משכר גבוה מתחושת "גם לי מגיע" נותן למעמד הבינוני תחושה כאילו העולם מחייך אליו. המעמד הבינוני חי בהכחשת העובדה כי הפערים הכלכליים יגרמו להריסתו ולמאיסתו בעצמו. היה אפשר לקיים תחרותיות לא בדרך של הרס עצמי אם המעמד הבינוני בישראל היה מוכן להכיר בזאת שהמדינה צריכה להושיט יד כלכלית לבעלי ההכנסות הנמוכות המשתכרים מקיצבאות נכות שאינן מגיעות לשכר מינימום במטרה להקטין את הפערים הכלכליים בין גובה השתכרותם של אנשי המעמד הבינוני לבין גובה השתכרותם (קיצבאות נכות כללית) של חסרי תפקוד יומיומי. כנסת ישראל, מורכבת ממעמד הבינוני, וביטוי המנציח את חסרונם בדיור של חסרי ישע המשתכרים מקיצבאות נכות כללית הוא עידוד מעמד הבינוני להשכיר דירות כשבאותה נשימה המדינה העבירה את הסיוע בשכר דירה לנזקקים לשוק הפרטי. בעוד שהמדינה לא מסכנת עולים חדשים ומספקת להם דיור ציבורי, המעמד הבינוני בוחר להטביע מוכי גורל (המשתכרים מקיצבאות נכות כללית) בתוך ניצחיות של תלות ועוני. המעמד הבינוני עושה זאת בגסות של אי שוויון בין עולים חדשים לותיקים כשהוא מזרים סיסמאות של "צו פיוס" בעוד שהוא מוליד מלחמות פנימיות בתוך העם. לא מספיק הסולידריות הקלוקלת בין ערבים-יהודים, חילונים-דתיים, אלא גם שעל ידי אי השוויון בדיור הציבורי המעמד הבינוני מוליד לנו פטנט חדש של "עולים חדשים-ותיקים" להעסיק את מוכי הגורל בדיכאון הרסני בשיטת "ישחקו נא הנערים לפנינו" כך אומר המעמד הבינוני, ואף מורה לכך מתוך כנסת ישראל ומשרד האוצר על ידי אידאולוגיות שונות, חוקים שונים ומונופול על אלמינציה (נערי האוצר שקיבלו כוח "שיפוטי" על ידי חוק ההסדרים המוסיף לעצמו תיקונים להחשת הסבל של מוכי גורל). מדינה זו היא ארץ אוכלת יושביה ולא פלא שאפילו המעמד הבינוני מואס במדינה זו וכל מי שיכול בורח מכאן לאירופה ולארה"ב. המעמד הבינוני צריך לעשות חשבון נפש וכדאי שהמעמד הבינוני יכיר בכך שגם חסרי היכולת הם בני אדם וחשוב מאוד להפסיק את הגישה של המעמד הבינוני הנוהג בנכים כאילו הנכים הם חסרי צלם אנוש לעניין הפערים בין גובה הקיצבת הנכות הכללית לבין גובהן של משכרותיהם של אנשי המעמד הבינוני. זה ממש לא מתאים למדינה יהודית.

nulila

New member
התנועה למען איכות השלטון

שלום לכולם, אני רוצה לשתף אתכם בתנועה שנחשפתי אליה בתקופה האחרונה ואשמח אם תוכלו להקדיש מספר דקות לקרוא עליה ועד כמה הפעילות שלה חשובה ומבורכת. התנועה למען איכות השלטון הוקמה ב-1990 ומאז פעלה בשתי זרועות – החינוכית והמשפטית. התנועה שמה דגש על תרבות פוליטית, המבוססת על ערכי הדמוקרטיה, שלטון החוק, מינהל תקין, טוהר מידות ואיכות שלטון. התנועה הינה ללא מטרות רווח ופועלת על מנת להציל את המדינה מהשחיתויות שתוקפות אותנו באופן נחרץ בימים אלו יותר מתמיד. התנועה מורכבת מקבוצת עורכי דין אשר פועלת בנושאים חברתיים וציבוריים בלבד על מנת לשמר את טוהר המידות בארצנו. חשוב לי לציין שאני כותבת כאן בפורום, ללא שום רווח או תועלת אישית, אני כותבת כאן, כי אכפת לי. אכפת לי מאיך שהמדינה שלנו נראית היום וכיצד אנו נראים בעיני העולם. חברים, הגיע הזמן להתעורר ולתמוך בדבר החשוב באמת – הפרצוף שלנו – איך שאנו נראים כמדינה נכון לעכשיו, המצב רק הולך ומדרדר... הצטרפו לתנועה והיו מעורבים עד כמה שאפשר, עד כמה שהזמן מאפשר לכם. התנועה מציעה גם מוקד פניות למקרה בו נחשפתם לשחיתויות בחייכם האישיים, מוקד זה נקרא "קו הטוהר" ניתן לפנות אליו בפקס 02-5000076, או בת"ד 4207 ירושלים, 91043, או בדוא"ל: [email protected]. אתר התנועה: http://www.mqg.org.il/ פורום בתפוז: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.asp?id=565

למעלה