הממשלה מאיצה את המבצע לסילוק מסתננים

הממשלה מאיצה את המבצע לסילוק מסתננים
http://www.tapuz.co.il/communa/ViewmsgCommuna.asp?Communaid=36985&msgid=56985685

מקור: ynet, איתמר אייכנר

מגבירים את הלחץ. במסגרת המבצע להוצאת מסתננים מישראל וסגירת מתקן חולות, הממשלה תעביר היום (א') 200 מיליון שקל לשנה ו-180 תקנים לרשות האוכלוסין וההגירה למבצע משולב להוצאת 42 אלף מסתננים מהארץ. בכך תאשר הממשלה את ההחלטה המשותפת לראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הפנים אריה דרעי ושר האוצר משה כחלון, להעניק לכל מסתנן 3,500 דולר כדי להתחיל בחיים חדשים.

כח האדם שיתווסף ישמש לבדיקת בקשות מקלט קיימות של אזרחי סודן ואריתריאה, להוצאת מסתננים למדינה שלישית, להגברת האכיפה על מעסיקי מסתננים ולארגון יציאה מרצון של מסתננים למדינה שלישית.

בדברי ההסבר להחלטה נכתב כי למדינת ישראל הסתננו בשנים האחרונות כ-60 אלף בני אדם ממדינות אפריקה, מרביתם מאריתריאה וסודן. היום, לאחר יציאה של כמה אלפי מסתננים, עומד מספרם על כ-42,000 איש. מריבוי המסתננים וריכוזם במרכזי הערים, ובמיוחד בתל אביב, נאמר בהחלטה, נובעות השלכות שליליות שונות, ובהן הפגיעה במרקם החברתי של החברה הישראלית, פגיעה בביטחון האישי של האזרחים, עלייה בפשיעה ופגיעה משמעותית בשוק העבודה נוכח עלויות ההעסקה הנמוכות של המסתננים.

במהלך השנים האחרונות נקטה ממשלת ישראל שורה של צעדים משמעותיים לצורך טיפול בתופעת ההסתננות, בהם ייקור העסקת המסתננים על ידי קביעת היטל על מעסיקיהם, העברתם למתקן חולות, ועוד. במקביל, קודם מתווה להוצאת מסתננים למדינות שלישיות, שעמן חתמה ישראל על הסכמים.

לאחרונה עבר בקריאה שנייה ושלישית בכנסת החוק למניעת הסתננות, שלפיו הפעלת מתקן חולות תיפסק בחודש מרס הקרוב. במקביל תבוצע התוכנית ליציאת מסתננים מישראל. לצורך עידוד יציאת מסתננים מרצון, מי שיחכו ולא יצאו מישראל מרצון בחודשים הקרובים יקבלו סכום הנמוך מ-3,500 דולר.

שר הפנים אריה דרעי אמר אמש ל-ynet: "הבטחתי לתושבי דרום תל אביב ולתושבי שכונות מצוקה נוספים ברחבי הארץ כי אפעל בכל דרך להוציא את המסתננים, ואני מקיים. אני שמח על ההירתמות של ראש הממשלה ושר האוצר, וביחד אני מקווה שכבר בקרוב יוכלו תושבי השכונות לראות את השינוי המיוחל, כי עניי עירך קודמים".

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5063968,00.html
 
למעלה