המלצת מצדה

המלצת מצדה

בטעות נסענו דרך ערד ולא דימונה. בטעות החלטנו לנסוע דרך הכביש שמוביל לסוללה ואז נסענו בכביש מתפתל לאורך 25 קילומטר לפחות ופתאום הגענו לחלק האחורי של מצדה, הסוללה דרכה טיפסו הרומאים וכבשו את ההר המופלא.
רצינו להגיע ברכבל, ובסוף יצא שטיפסנו את המסלול של הסוללה עם הבנות. בת 2.5 ובת כמעט 5 עלו ברגל לבד. הסתובבנו במצדה 3 שעות, אולי קצת יותר, וראינו הכל. הבנות אוהבות היסטוריה כמו אימא

אח"כ ירדנו שוב את שביל הסוללה, ובתור פרס כל המשפחה קיבלה ארטיקים והשמחה הייתה גדולה.

המלצות:
הסוללה, שם מתקיים המופע האורקולי בלילה, מגיעים דרך ערד. הכביש מדברי, נטוש ויפיפיה. אני אוהבת נוף מדברי.
להגיע מוקדם בבוקר למי שרוצה לטפס. אנחנו התחלנו ברבע לתשע, וכבר התחיל להיות חם.
להביא מים, כובע, מקדם הגנה ונעלי הליכה נוחות. מכיוון שבטעות טיפסנו אני נעלתי קרוקס ולא היה לי כל כך נוח בטיפוס.
למעלה על ההר יש 2 שירותים (בארמון הצפוני ובאמצע האתר, יש דגל ירוק) אז כדי להתפנות לפני תחילת המסלול או בסופו כי בעסה להתחיל לחפש שירותים ולעצור את המסלול באמצע
כיף כיף כיף. שכחתי כמה חם ויפה שם

עשית לי חשק

לא היינו אף פעם עם הילדים ובהחלט הגיע הזמן, משום מה המחשבה על נסיעה לשם לא נשמעת לי סיוט (אנחנו לא אנשי נסיעות ארוכות.) אבל כנראה שאין ברירה , אם רוצים להגיע למקומות יפים.

גדולים יותר, עם טיפל'ה כושר

לכו על הצד השני (דרך ים המלח) ותעלו את שביל הנחש. גם עם הילדים, הכי כיף (מגיל 4 לדעתי מתאים)

לגיל 2.5 בהחלט מתאים יותר דרך הסוללה מכיוון ערד

למעלה