המלצות ליישומים

trilliane

Well-known member
מנהל
השבוע קניתי בפעם הראשונה טלפון שאינו סמסונג (או נוקיה...) – פיקסל 4a, וכצפוי, הוא מאוד מאוד גוגל.
כבר הספקתי לתצר אותו לצרכיי הדחופים, אבל עוד לא השתלטתי על טריליון ההגדרות שלו (אני מניחה שזה המצב אצל כולם באנדרואיד 11).
אני נוטה להעדיף את היישומים המובנים, הם בד"כ מתממשקים טוב יותר עם כל המערכת, אבל לפעמים הם קצת מעצבנים...

1. דפדפן ברירת המחדל שלו הוא כמובן "כרום", שאני מכירה היטב מהמחשב, אבל בסלולרי כמעט לא השתמשתי בו. בינתיים מה שמפריע לי הוא שהדפים מופיעים בלבן, אף שבחרתי בעיצוב כהה (גם בטלפון וגם ידנית בדפדפן) הוא תקף רק לתפריטים... בדפדפן המובנה שהיה לי בסמסונג היה "מצב לילה" שהפך את הכול לכהה (אם כי לא בכל האתרים זה היה מוצלח). לא מצאתי דרך לעשות זאת בכרום. אשמח להמלצה על דפדפן יעיל ונוח (רצוי פשוט ולא כבד) עם תצוגת לילה טובה.

2. יישום ברירת המחדל לתמונות הוא כמובן "תמונות גוגל", הגיבוי אוטומטי (אומנם בלי הגבלה בפיקסל, אם הבנתי נכון, אבל אני תוהה אם שווה לגבות לחשבון אחר מבחינת מקום... בחשבון הוותיק שלי אני כבר ב-80% ולא בא לי לשלם על הרחבה). הבעיה היא שאם אני מוחקת בטלפון זה מסנכרן את המחיקה; יש דרך נוחה למחוק רק מקומית ולהשאיר את הגיבוי?

3. אחת הסיבות העיקריות שלא סנכרנתי נתונים בטלפון הקודם (מה שכמובן התנקם בי קצת כשהמסך שלו מת...) היא שזה עושה בלגן ואני אוהבת למדר את המידע שלי (למשל מה שבמחשב במחשב, מה שבטלפון בטלפון). אחד הדברים ששיגעו אותי היה שסנכרון אנשי הקשר הציף לי את הרשימה בשלל כתובות דוא"ל של כל מי שאי פעם שלחתי לו משהו... במקום רק מספרי טלפון. בסמסונג הייתה אפשרות להציג רק שמות עם מספר טלפון, פה לא מצאתי כזאת (מה ששוב גורם לי לחשוב שאולי היה עדיף לפצל חשבונות, אבל אני באותו חשבון ראשי כבר שנים, וזה לא מעט טרחה שגם בה יש חסרונות). רעיונות? אולי המלצות ליישום אחר לאנשי קשר?

JEK12345JEK

Well-known member
השבוע קניתי בפעם הראשונה טלפון שאינו סמסונג (או נוקיה...) – פיקסל 4a, וכצפוי, הוא מאוד מאוד גוגל.
כבר הספקתי לתצר אותו לצרכיי הדחופים, אבל עוד לא השתלטתי על טריליון ההגדרות שלו (אני מניחה שזה המצב אצל כולם באנדרואיד 11).
אני נוטה להעדיף את היישומים המובנים, הם בד"כ מתממשקים טוב יותר עם כל המערכת, אבל לפעמים הם קצת מעצבנים...

1. דפדפן ברירת המחדל שלו הוא כמובן "כרום", שאני מכירה היטב מהמחשב, אבל בסלולרי כמעט לא השתמשתי בו. בינתיים מה שמפריע לי הוא שהדפים מופיעים בלבן, אף שבחרתי בעיצוב כהה (גם בטלפון וגם ידנית בדפדפן) הוא תקף רק לתפריטים... בדפדפן המובנה שהיה לי בסמסונג היה "מצב לילה" שהפך את הכול לכהה (אם כי לא בכל האתרים זה היה מוצלח). לא מצאתי דרך לעשות זאת בכרום. אשמח להמלצה על דפדפן יעיל ונוח (רצוי פשוט ולא כבד) עם תצוגת לילה טובה.

2. יישום ברירת המחדל לתמונות הוא כמובן "תמונות גוגל", הגיבוי אוטומטי (אומנם בלי הגבלה בפיקסל, אם הבנתי נכון, אבל אני תוהה אם שווה לגבות לחשבון אחר מבחינת מקום... בחשבון הוותיק שלי אני כבר ב-80% ולא בא לי לשלם על הרחבה). הבעיה היא שאם אני מוחקת בטלפון זה מסנכרן את המחיקה; יש דרך נוחה למחוק רק מקומית ולהשאיר את הגיבוי?

3. אחת הסיבות העיקריות שלא סנכרנתי נתונים בטלפון הקודם (מה שכמובן התנקם בי קצת כשהמסך שלו מת...) היא שזה עושה בלגן ואני אוהבת למדר את המידע שלי (למשל מה שבמחשב במחשב, מה שבטלפון בטלפון). אחד הדברים ששיגעו אותי היה שסנכרון אנשי הקשר הציף לי את הרשימה בשלל כתובות דוא"ל של כל מי שאי פעם שלחתי לו משהו... במקום רק מספרי טלפון. בסמסונג הייתה אפשרות להציג רק שמות עם מספר טלפון, פה לא מצאתי כזאת (מה ששוב גורם לי לחשוב שאולי היה עדיף לפצל חשבונות, אבל אני באותו חשבון ראשי כבר שנים, וזה לא מעט טרחה שגם בה יש חסרונות). רעיונות? אולי המלצות ליישום אחר לאנשי קשר?

שתי הדפדפנים הכי פופולריים בישראל אחרי הכרום

שיאומי: יש לו דרק מוד, דפדפן טוב מאוד, אני נהנה ממנו מאוד

סמסונג: יש לו דרק מוד, דפדפן טוב מאוד, אני פחות מתחבר אליו

trilliane

Well-known member
מנהל
שתי הדפדפנים הכי פופולריים בישראל אחרי הכרום

שיאומי: יש לו דרק מוד, דפדפן טוב מאוד, אני נהנה ממנו מאוד

סמסונג: יש לו דרק מוד, דפדפן טוב מאוד, אני פחות מתחבר אליו
הורדתי דולפין, זכרתי אותו לטובה מהמכשיר הישן ישן, שהוא די קל ומכיל חוסם פרסומות מובנה.
אבל מצב הלילה שלו ברקע אפור ולא שחור, והניגודיות בעייתית, זה ממש לא נוח. מאכזב.

הורדתי בינתיים את סמסונג (לא ידעתי שהדפדפן שלו פתוח להתקנה גם בטלפונים אחרים) כי אני מכירה אותו היטב מהמכשיר הקודם, והייתי די מרוצה בסה"כ.
אנסה גם את שיאומי, נראה איך הוא...

JEK12345JEK

Well-known member

זאת האפליקציה המקורית של אנשי קשר של גוגל
תבדקי האם הוא תואם את האפליקציה במכשיר שלך

em28

Well-known member
מזל טוב, אחלה מכשיר.
1. כמוך, אני מעדיף את העיצוב הכהה, ואם אפשר אז שחור.
גם את הכרום אפשר להפוך לרקע כהה - הגדרות -> עיצוב, אבל זה נכון הוא לא הופך את הדפים ללבנים.
אני מעדיף את פיירפוקס שיותר קליל מהכרום, ויש לו את התוספת Dark Reader (גם לדפדפן השולחני).
לדפדפן (כרום או פיירפוקס) הייתי ממליץ על uBlock Origin לשם חסימת פרסומות ולאותו שימוש באפליקציות ממליץ על dns66.

2. אם את ב-80% מצבך טוב, החל מיוני גוגל ישמרו את התמונות באיכות "טובה" שתתפוס הרבה פחות מקום,
נראה לי שאין תחליף מספיק טוב לתמונות של גוגל.

3. באפליקציית אנשי הקשר הגוגלית יש להיכנס ל-: (3 הנקודות ליד תמונת החשבון) -> התאמה אישית של התצוגה -> התאמה אישית
ואז לסמן רק את my Contacts (או גם את ה-stared in android אם יש שימוש במועדפים).

trilliane

Well-known member
מנהל
תודה! אתה הראשון שמפרגן, כשהתייעצתי כאן לפני שבוע–שבועיים ניסו להניא אותי מרכישה שלו...

1. פיירפוקס לא כבד? במחשב אני פחות חובבת, ותמיד נראה לי קצת מגושם ואיטי...

2. אולי כי לא השתמשתי בחשבון לגיבוי עד כה... אין לי בעיה עם שמירה באיכות טובה, האיכות הגבוהה בד"כ גבוהה מדי, אלא אם מתכננים להדפיס פוסטר ואז כדאי לשמור את המקור. גוגל הציעו שמירה באיכות טובה בלי הגבלה עד יוני, אבל לתמונות שמועלות מפיקסל אין מגבלה כזאת גם אחר כך (למיטב הבנתי).

3. תודה! מתברר שהכניסה לאנשי קשר דרך יישומון הטלפון לא מובילה ליישומון אנשי הקשר... 8-*

למעלה