המלצות וטיפים בכניסה לגן?

dafnak

New member
המלצות וטיפים בכניסה לגן?

היי, הבת שלי נכנסת לגן בפעם הראשונה אחרי פסח . היא בת שנתיים, הייתי שמחה לקבל טיפים בכלל ובפרט על: איך להכין אותה בשבועיים הקרובים- מה לספר או מה לא לספר וכד האם יש ספרים מומלצים שעוזרים כהכנה לגן מה להכין פרקטית- לכתוב שם על בגדים? על טיטול טטרא שמרגיע אותה ועל מוצץ? מה להביא בתיק? והכי חשוב- זקוקה לחיזוקים והמלצות איך לעבור את הקליטה, מאד חוששת, נרגשת, ומתלבטת בין להשאיר לישון או לאסוף בצהריים (לא אני- אני עובדת, מטפלת... שזה כמובן שיקול כלכלי אבל אשמח לדעות שלא בהקשר הכלכלי) תודה לכולכן וחג שמח

rinho

New member
אני סיפרתי לבת שלי ש...

גן ילדים זה כמו משחקיה. יש שם המון משחקים. אבל ההבדל הוא שבגן הילדים נשארים בלי אבא ואמא, ובמקומם יש מישהי ששומרת על הילדים שקוראים לה כך וכך. כי הם כבר ילדים גדולים. כתוצאה מההסבר הזה כשהגענו לשם ביום הראשון (שהיה בכלל אמור להיות כמו סיור) , בזמן שהילדים שיחקו בחצר, היא עמדה שקטה ולא זזה ממני ואז לחשה לי "אמא, נו, תלכי כבר!!!, אז הלכתי... ומאז היא הולכת בכיף לגן.

rinho ההסבר שלך מקסים

אני באופן אישי לא בעד לישון צהריים בגן מצד שני אם לא את מוציאה אותה אז אני לא יודעת אם מה עדיף

dafnak

New member
מאיזו סיבה את לא בעד? אשמח לשמוע

אני מאד מתלבטת- ובקשר ללהוציא- אמא שלי זו המטפלת שלה, כך שמבחינת מי שמוציא זה שקוף.. כתבתי מטפלת כי זה בתשלום רגיל כמו למטפלת ולכן יש את המרכיב הכלכלי...

הסיבות הן שלי ורק שלי

כך שאני לא בטוחה כמה זה רלוונטי אלייך אבל אני אשתף אותך בשמחה: אני חושבת שהדרך שבה משכיבים לישון בגן היא נטולת מגע אישי, אני באופן אישי הייתי רוצה להשכיב את הילד שלי ללטף אותו (כמעט) עד שיירדם, להיות לצידו אם הוא מתעורר מחלום רע ולחבק אותו וכמובן לשמוח לקראתו ולברך אותו כשהוא מתעורר משנת הצהריים, לסייעות בגן אין זמן לתת את זה לכמות גדולה של ילדים ואני כן חושבת שבגיל כזה (שנתיים ועפ"י השקפת העולם הפרטית שלי גם הרבה אחרי) הם עדיין זקוקים לזה. אבל שוב, זאת רק אני
מבחינה טכנית כדאי שתצייני את שמה על כל הפריטים שלה אחרת עלול מישהו אחר לקחת בטעות... לא תמיד הסייעות זוכרות מה שייך למי.

dafnak

New member
תודה על התשובה- אלו בדיוק הסיבות בגללן אני

מתלבטת, כעקורן לשלם לגן +למטפלת יעלה לי כמו שעלתה לי מטפלת עד היום אז אני כן יכולה לעמוד בזה, השאלה שלי אם היא לא תפסיד מזה משהו כי זה מה שאמרו לי, שילדים ממש רוצים להשאר לישון עם כולם ומה יקרה כשאולי בגיל 4 היא תצטרך להשאר בצהריים - אולי יהיה לה יותר קשה כי לא הסתגה לכך בגיל צעיר יותר?.. קשה לי מאד לראות אותם ישנים על המזרנים כך למרות שברור לי שהם לא "סובלים", הם מסתגלים למה שיש ואין לי חס וחלילה שמץ ביקורת כלפי מי שמשאיר (שזה הרוב דרך אגב) אבל ... נראה לי שאני אראה איך מתקדמת הקליטה ואז אחליט. תודה רבה שוב

פולספגן

New member
בגנים שאני דגמתי, זה מאוד גמיש כן צהריים

לא צהריים ואת יכולה לשנות את החלטתך בזמן אמת ואפילו יכולה חלק מימות השבוע כך ובחלק האחר אחרת.

dafnak

New member
ו'או', הלואי שזה יהיה כך, נשמע כמו אגדה ../images/Emo13.gif

ומבחינה טכנית- מה מביאים לגן? האם מסמנים את הפריטים של הילד?

dafnak

New member
כתבתי לRHINO שצורת הקליטה של הבת שלה

נשמעת כמו אגדה, חלק ומקסים.

פשוט לכתוב שם עם טוש על הכל

מוצצים, חיתולי בד, טיטולים (אצלינו היו כותבים על כל חיתול), בקבוקי שתיה, בגדים להחלפה... מהר מאוד היא גם תדע לזהות את השם שלה ולבדוק לבד מה שלה ומה לא... לגבי שינה בגן - אם התנאים בגן מתאימים ונוחים לא הייתי שוללת מראש. למרות שמאחר ואת מדברת על סבתא ולא מטפלת (יש לדעתי הבדל גדול) אז אולי כן כדאי שהיא תשן בבית ותבלה עם סבתא - אבל לא רואה בשינה בגן משהו נוראי כמו שכתבו לפני

לימיצ

New member
אצלנו בגן קוראים לילדים "החברים"

זה חלא משהו שידענו קודם, אבך אם זה כך גם אצלכם, את יכולה לספר שיש הרבה חברים בגן, ומשחקים, ושעת סיפור, וארוחת בקור/צהריים. סה"כ גיל 2 זה גיל שמבינים ואת יכולה לתקשר טוב ולהסביר המון... אם היא לוקחת מוצץ וטטרא, וצריכה אותם בשביל להירגע, תסבירי לה שהם איתה ושהיא תוכל לבקש אותם תמיד מהגננות, וגם ליד הגננות תגידי לה ותסבירי לה איפה הם מונחים.. אני מאד מבינה את החששות, אי אפשר לדעת איך כל ילד וילד יגיב, אני הייתי בטוחה שמתן יעבור את זה בקלות רבה, כי הוא הכיר את הגן מהביקורים אצל ליבי, אבל זה היה קטסטרופה, חודש וחצי של הסתגלות. מצד שני, ליבי, לפניו, נקלטה מעולה, לא שמעתי ציוץ בשבועיים הראשונים כשלי היה מאד קשה, ואז פתאום היא נזכרה שהיא לא רוצה ללכת לגן, אבל כוחותי הנפשיים כבר חזרו אלי ולכן עברנו בקלות. תשתדלי לא להקרין לה חשש או עצב שלך, תשמחי לידה ואם את בוכה (אני בכיתי ועדו איך), תעשי את זה מחוץ לגן...לא לידה. לא פשוט אבל יהיה לה מענין, ואני בטוחה שגם כיף ושבחרת לה את הגן שאיתו את הכי יכולה להיות בשקט
בהצלחה!

הי

נראה לי שמה שהכי יעזור זו תקופת הסתגלות ארוכה. אין לי מושג אילו ספרים קיימים אבל אפשר לחבר סיפור לבד , למשל , על בובה אהובה שלה שהולכת לגן חדש וכו'. פרקטית - לרשום שם על הבגדים וגם על החיתולים אם הגן דורש ורצוי על כל הדברים שהיא מביאה איתה למרות שאת יכולה להיות בטוחה שדי מהר ידעו שהמוצץ שלה שייך לה. אני מביאה בתיק 3 חיתולים וארוחת בוקר. בגן יש לו בגדים להחלפה , צמר גפן (במקום מגבונים) וכוס שלו , אין לקטן שלי (שנתיים וחודשיים) מוצץ בכלל אבל אם היה הייתי דואגת לספייר. הקליטה תהיה לא קלה בהתחלה , סביר להניח. אבל הזמן יעשה את שלו והמון תלוי בגננות כך שאת תצטרכי לשים לב שיש לך תמיכה מלאה מהן. מהנסיון שלי שראיתי בגנים - הכי טוב אם הגננת ספציפית תהיה איתה בימים הראשוניים וצמודה אליה. חשוב שתהיו איתה בהתחלה וכל יום תורידו קצת זמן , ההדרגתיות קובעת המון. ולגבי הצהריים - אני חושבת שעדיף להחזיר אותה הביתה בצהריים אם יש ברירה. אצלנו אבא מוציא אותו בשעה 13:00 וממאי הוא ישאר בצהרון עקב אילוצים ויצא רק בשעה 14:30 - 15:00 ולי זה די עצוב אך אני יודעת שהוא לא יסבול שם בכלל , להיפך... (הוא מאוד אוהב את הגן שלו)

ולגבי ההשכבה בגן (כי כתבו על זה)

זה מאוד תלוי בגן כנראה כי הקטן שלי היה בשני גנים השנה (עברנו דירה לפני כחודשיים) וגם בגן הקודם וגם בגן הנוכחי - הגננות נותנות יחס מעולה ואישי וממש לא קר וטכני. ורוב הילדים גם פועלים מתוך הרגל והולכים לבד למזרון שלהם ונרדמים לבד (רובם כבר בני 3). זה נשמע מוזר שילד שרגיל להשכבה עם ליטופים וחיבוקים ירדם מהר ולבד בגן אבל זה ככה. הילדים מחקים אחד את השני.

shani74

New member
אצלנו

היא נכנסה קצת אחרי גיל שנה וחצי לגן. איך הכנתי אותה? קודם כל, בסביבות גיל שנה היא הייתה איתנו בסבב החיפושים ומאוד התלהבה ורצתה להישאר לשחק. אחר כך בגיל שנה וחמישה חודשים התחלתי לספר לה שעוד מעט היא מתחילה ללכת לגן, ושגן הוא מקום מיוחד לילדים, שהכל בו הוא כדי שלילדים יהיה טוב וכיף - יש שם משחקים, וגננת שאוהבת את הילדים, וילדים אחרים לשחק איתם, וארגז חול (הדגשתי את הדברים והמשחקים שאני יודעת שהיא אוהבת), וכסאות שמתאימים לילדים, ואוכל לילדים. ואמרתי לה שאבא ואמא לא יכולים להיות בגן כי אין בו מקום למבוגרים, והוא רק לילדים. ושבחרנו לה את הגן הכי טוב. בקיצור, בעיקר ניסיתי להעביר לה את התחושה שגן זה מקום כיפי שהיא תהנה להיות בו - וגם האמנתי לכל מה שאמרתי לה - לא אמרתי סתם. יש לנו וידאו שלה בגיל שנה וחמישה חודשים שבו אני שואלת אותה מה יש בגן? והיא אומרת "גננת, ילדים, משחקים, חול, גלי (במקום דלי), מגרפה, בריכה..." כלומר מרוב שאמרתי לה שיהיו שם דברים כיפיים היא חשבה שיהיה שם כ-ל דבר כיפי. בסופו של דבר ההסתגלות שלה הייתה טובה - בשבוע השני אמרו לי שהיא קצת בכתה, וזהו. היא הייתה בגן רק עד אחת, ועד היום (היא בת 4) זה כך. אחותה כבר לא תזכה לפריבלגיות כאלה (אבל תיכנס לגן בגיל דומה)...

למעלה