המלצות המשך הדרך בתחום פיתוח תכנה

ishmelan

New member
המלצות המשך הדרך בתחום פיתוח תכנה

שלום לכולם!
אני אוטוטו מסיים שרות צבאי.
שירתתי כמעט 3 שנים בצוות פיתוח מערכות רפואיות כמתכנת (תכניתן שחור ללא קורס יסוד צבאי)
באתי עם רקע תיכוני בתחום והייתי חובבן ולמדתי במהלך החפיפה ביחידה עצמה את השאר.
אנחנו עובדים בשמת JAVA בסביבת WEB עם פריימוורקים שונים.

רציתי לדעת מה כדאי לי לעשות בסיום הצבא?
להתחיל ללמוד מדעי המחשב? ואם אני אתחיל אז האם הניסיון בתחום יהיה שווה משהו אחר כך?
לנסות למצוא עבודה בתחום? מה הסיכויים למצוא?
יש עבודה בתחום בצפון? אני משרת בתל השומר וגר בכרמיאל. יש משהו באזור שלי?

תודה לעוזרים :)

0 אור 0

New member
ממליצה מאד ללכת ללמוד מדמ"ח

הנסיון בצבא יעזור לך להפיק יותר מהלימודים , ואולי גם לעבודות סטודנט,
בצפון די יבש חוץ ממוקד בחיפה - תחפש תשובות קודמות של CHOO (או שהוא גם יתייחס פה)
אם אתה לומד ומחפש משהו קטן עד תחילת הלימודים אתה יכול לפנות אלי במסר לגבי שתי אפשרויות באיזור כרמיאל

ishmelan

New member
ללכת ללמוד ישר אחרי הצבא?

תודה על התשובה!

אם ללמוד אני לא בטוח איפה כדאי לי ללמוד.
האם הניסיון הצבאי בתחום לא "יתיישן" עם השנים?
לא כדאי לי אולי קודם למצוא עבודה כלשהי אחרי הצבא ולבצור נסיון בתחום? זה בלתי אפשרי?
אני גר בצפון ואין לי ממש הרבה כסף כדי ללמוד רחוק מהבית. אז האפשרויות שלי מצומצמות והן בעיקר המכללות באזור.

עד כמה זה קריטי?

ייתכן שתמצא עבודה וייתכן שלא אבל מה שכמעט בטוח - אם תמצא עבודה רצינית ותיכנס אליה, כבר לא תחזור אחר כך ללמוד, וזה יהיה חבל.

בשביל רוב המשרות הטובות בחברות מובילות, תואר היום מהווה תנאי סף. אם אתה מוותר על זה, אתה לוקח סיכון שתהיה מתכנת סוג ב' בחברות ובתפקידים פחות מוצלחים (שגם משלמים פחות) לכל הקריירה שלך. לא בטוח שזה מה שיקרה, אבל זה סיכון.

מצד שני, אם תלך לעשות תואר, תוכל לנסות כבר משנה ב' או ג' לשלב עבודה במשרה חלקית תוך כדי התואר.

ומצד רביעי, אם הדילמה היא בין לעבוד

ללעשות תואר בבראודה - יש מצב שעדיף לעבוד.
"החברות המובילות" הרי ממילא ישתינו על תואר כזה.

rax4444

New member
מיהם החברות המובילות?

אינטל, רפאל, אלביט... לא מספיק טוב בשבילך?

אם כבר, עדיף לא ללמוד בבראודה כי המסלול שם הוא הנדסת תוכנה ובכל הפרמטרים עדיף ללכת למוסד המלמד מדעי המחשב.

0 אור 0

New member
תמיד אפשר לקחת שנה אחת לחסוף כסף ללימודים

ואז אם אתה מוצא עבודה בתחום מה טוב, ואם לא - אז בכל דבר שנותן לך מספיק כסף, כדי שבשנה א' ועד חצי ב' לפחות לא תצטרף לעבוד (חוץ מעבודות קטנות ועבודות חופש פה ושם)
כמה שזכור לי בצפון יש גם מוסד קטן וצנוע שנקרא "טכניון" , לכן לא ברור למה אתה מדבר רק על מכללות???
אם הסיבה היא שאתה צריך שיפור בגרויות או פסיכומטרי, אז תשלב עבודה עם שיפורים בשנה הזו כדי להתקבל לאוניברסיטה מובילה - מי שאוהב את התחום ובעל יכולות , חבל שלא יתחיל בטופ.
עוד משהו לגבי הכסף ללימודים רחוקים:
כשעושים חשבונות כלכליים זה תמיד נראה כמו סכומי עתק, אבל בפועל איכשהו אנשים מסתדרים יופי.
בין המענק מהצבא, קצת סכומי כסף של חסכון מהצבא ולפניו, עבודה בחודשים עד תחילת הלימודים, מעונות או מגורים משותפים בכל מיני חושות יצירתיות של בעלי בתים באיזור האוניברסיטה, פרח והעבודה שסטודנט מהפריפריה מקבל את שנה א' חינם בהרבה מאד מוסדות לימוד (העברית וכמעט בטוח הטכניון), עברת את שנה א' בשלום ובלי מינוס בבנק.
לקראת שנה ב' מגייסים מילגות, תמיכת ההורים האוהבים והגאים, ועבודה בקיץ - ואז באמצע-סוף שנה ב' כבר אפשר להתחיל לעבוד במקצוע תבור סטודנט,
ואם תתחיל ללמוד מיד אחרי הצבא ותשקיע בלימודים, אז הצירוף של נסיון מהצבא + ציונים טובים ממוסד טוב מעלים את הסיכוי לעבודת סטודנט איכותית ועם משכורת סבירה.
שווה לנסות
בהצלחה

0 אור 0

New member
תקרא מה כתבתי בפנים - לא רק את הכותרת

דיברתי על ההטבה של שנה ראשונה חינם, על פרח, על מילגות נוספות ...
הדבר היחידי שלא הזכרתי זה שיש גם הלוואות שאפשר להחזיר בסוף הלימודים. לא מתלהבת מהן יותר מדי , אבל למי שלא מסתדר עם כל השאר זו אופציה ראויה.

yoavsc

New member
עבדו איתי כמה שהיו תוכניתנים שחורים בצבא

תוכל לעבוד ובמקביל לעשות תואר ראשון בפתוחה, או ללמוד כסטודנט רגיל ולעבוד במשרת סטודנט כדי לשמור על רצף.

rax4444

New member
תואר בפתוחה הוא לא תואר קל.

בראש ובראשונה הוא דורש מאדם שיהיה לו תחת לשבת... לא לכולם יש את היכולת הזאת.

Spacekoala

New member
לגבי עבודה

אני תוכניתן לא שחור, ומההיכרות שלי עם התוכניתנים השחורים ביחידה שלי, הם הצליחו למצוא עבודה די בקלות אחרי השחרור. ככה שהסיכויים לא רעים.

למעלה