המלצות בבקשה

• פותח הנושא BBOAZ
  • פורסם בתאריך

BBOAZ

New member
המלצות בבקשה

בעקבות היותי חובב ג´אז ורוק מתקדם,הייתי רוצה שתמליצו לי (אם יש)על להקות רוק מתקדם שנטו לכיוון הג´אז

סצנת קאנטרברי

סצנת קנטרברי של הרוק המתקדם היא הקרובה ביותר לרוק מתקדם ג´אזי. אני מתכוון ללהקות שהגיעו מהרוק אל הג´אז ולא מן הג´אז אל הרוק (סגנון זה נקרא Fusion והוא אופרה אחרת, נפלאה כשלעצמה ואשמח אם יתפתח על אודותיה דיון נפרד). בין אלה, המובילות הן כמובן Soft Machine שעם כל אלבום שלהם (ובמיוחד מהחמישי ואילך - עד השישי לאלבומיהם אין שמות, רק מספרים) הפכו להיות יותר ויותר ג´אזיים, ויותר ויותר נסיוניים ומרתקים. אני ממליץ בעיקר על השלישי והחמישי. להקה אחרת, קצת פחות כבדה מSoft machine ומשלבת גם טיפת פולק באלבומיה, היא להקת Caravan, גם היא מאותה סצנה. In th land of grey and pink הוא מוצלח ביותר. להקה מצוינת אחרת, שלא נמנית על זרם קאנטרברי ובכל זאת עשתה מוסיקה נפלאה עם השפעה ג´אזית חזקה היא:Colosseum . ללהקה היו שתי תקופות, הראשונה רוק ג´אזי והשנייה (שבה הלהקה מכונה גם Colosseum II) היא פיוז´נית. האלבום המומלץ מהעידן הראשון הוא Valentine Suite. אני חושב שעד כאן זה מספיק בשביל התחלה. אם תרצה עוד , אשמח, מה גם שיש כאן כמה מומחים טובים ממני בתחום. יקי

BBOAZ

New member
תודה!

האמת היא שהתחלתי להאזין גם לפיוז´ן אבל באמת מה שרציתי זה אמנים שבאו מהרוק לכיוון הג´אז.... ולמרות שאולי זה לא המקום אבל ננצל את ההזדמנות: מישהו יודע איפה אני יכול להשיג את ההקלטה שעשו ג´ימי הנדריקס ומיילס דיוויס???

the band member

New member
בפסטיבל הג´אז...

באילת היה מופע מחווה לג´ימי הנדריקס ומיילס דייוויס. היה לא רע. מייק סטרן היה ענק, איזה רגש... כל מי שלא היה הפסיד.

ועוד 2 קטנות

נסה את להקת gilgamesh ,ג´אז שנע על גבול הרוק המתקדם,מאוד מלוטשים, או hatfield&the north ,הסגנון דומה פחות או יותר.

begone

New member
National Health

להקת נשיונל הלת´ עשתה רוק מתקדם ג´אזי מעולה, עם עיבודים ונגינה ברמה הגבוהה ביותר. יש לי את האלבום הראשון שלהם (שנקרא פשוט National Health) ולדעתי הוא אחד הטובים ביותר ששמעתי בפרוג בכלל. מידע נוסף: http://www.progreviews.com/reviews/nh-nh.html או עוד קצת על אחד האלבומים האחרונים http://cuneiformrecords.com/bandshtml/nationalhealth.html

עמית ע

New member
אין לך את השני?

מהר מהר להשיג! הראשון מחוויר מבושה לידו, אני לא מגזים! Of Queues and Cures - אולי האלבום הטוב ביותר בסצינת קאנטרברי. _____________________________________________________________ כמה המלצות לשילובים יותר נגישים של ג´ז ופרוגרסיב (בהשוואה לסופט מאשין או נשיונאל הלת´): טראפיק - The Low Spark of High Heeled Boys האלבום החמישי של טראפיק פחות פולקי/פסיכדלי מהקודמים, יותר ג´אזי/פרוגרסיבי בריאן אוגר - A Better Land/Second Wind סגנון דומה לטראפיק, שני אלבומים מצויינים קרוואן - Waterloo Lily נוכחותו של הקלידן סטיב מילר השפיעה על צליל יותר ג´אזי מ-"ארץ האפור והורוד" המקסים עליו המליץ יקי _____________________________________________________________ אגב, יקי, יש לך טעות בקשר לסצנה של קאנטרברי. החברה האלו גדלו על ג´ז. הקרבה של מחוז קנט לתעלת למנש, כשמעבר לה נמצאת בירת הג´ז האירופית פריס, הביאו לזרימה של תקליטים של כל גדולי הג´ז האמריקאים לידיהם של נערי קאנטרברי הצעירים. זאת תיאוריה לא מבוססת, אבל נדמה לי שקראוון בחרו את שמם ע"פ הקטע המפורסם של דיוק אלינגטון. מה שנכון זה שסופט מאשין התחילה כלהקת רוק פסיכדלי והפכה בהדרגה ללהקת פיוז´ן, כשתקליט הביניים במטמורפוזה הזאת - Third, הוא המיוחד והמעניין ביותר.

begone

New member
לא, אין לי

מהר מהר אשיגו. תודה! (אני מאוהב באמנדה פרסונס)

עמית ע

New member
אוי

אמנדה דווקא לא משתתפת באלבום הזה (וחבל). רוב האלבום אינסטרומנטלי. פיטר בלגבד מסלאפ האפי מתארח בדיבור ב-Squarer for Maude (יצירה מדהימה שכתב ג´ון גריבס, קרובה יותר ברוחה להנרי קאו), פיפ פייל עושה חיקוי ווקאלי של סולו תופים ב-Phlakaton וג´ון גריבס שר ב-Binoculars.

Gil Keltch

New member
jazzy prog

Here are some recommendations: Cos Maneige Fermata Brand X Bruford The Battered Ornaments Caravan Catapilla Colosseum Lol Coxhill Delivery East Of Eden Egg Gilgamesh The Greatest Show On Earth Hatfield And The North Steve Hillage Hugh Hopper If Manfred Mann Chapter Three Matching Mole Mighty Baby National Health Nucleus John G. Perry Quiet Sun The Running Man Samurai Richard Sinclair Skin Alley The Soft Machine Steamhammer The Keith Tippett Group Centipede Tonton Macoute Traffic Zzebra Finnforest Haikara Piirpauke Pekka Pohjola Tasavallan Presidentti Jukka Tolonen

BBOAZ

New member
תודה תודה תודה!!

אני אתחיל לפשפש ולנסות למצוא אצל מקורותי דיסקים מהלהקות שצויינו פה (אלעד,אתה אחד מהם אז תבדוק אם יש לך משהו...) תודה על העזרה!

seafox

New member
יש גם את

THE MAHAVISNU ORCHESTRA שהם גם די התקרבו לג´אז...

למעלה