המלצה על מערכת קולנוע ביתית

gamari

New member
המלצה על מערכת קולנוע ביתית

החלטתי לרכוש לאשתי מערכת קולנוע ביתית, כמתנה ליומולדת
התקציב היה מתאים למשהו משולב עד 1,300 ש"ח.
עם עזרה קטנה מהמשפחה המורחבת הגענו לתקציב של 2500 ש"ח ונראה שאני יכול לעלות ברמה.
שוטטתי קצת באינטרנט וראיתי מערכת שעושה רושם לפ המפרט.
האם במסגרת התקציב מערכת pioneer מדגם Htp071 יכולה להספיק לסלון (שגודלו 4.00/4.60 מ' וגובה 3.10 מ'). אנחנו זוג עם תינוק..
או שכדאי לי לחפש משהו אחר ?
אני לא מתפשר על איכות סאונד, שאני מעדיף על עוצמה,
(לא שומע חיים משה בפול ווליום)
לא מזמן נפרדתי יפה ממערכת של Kenwood משנת 97 עם רמקולים מעץ של Denon ששירתו אותי נאמנה.. שרכשתי לפני גיוסי ....
ה LCD של היום כבר דורשת תמיכה בטכנולוגיות הדולבי וכל הHD למיניהם..
הרבה זמן שאני לא מתעניין בסצינה, אך האם חברות כמו onkio, marantz, jamo, yamahaa עדיין נחשבות או שיש כוכבים חדשים בשוק ?
אודה לכל המגיבים ואשמח להמלצות אחרות

מעניין

שלום
אולי חבל שזרקת את הרמקולים מעץ של Denon. הרמקולים של המע' Htp071 מפלסטיק!
אומנם המע' מהווה פריצת דרך למע' משולבות שבהן יש מקור (גם) אך הכניסות מאוד מוגבלות, אבל היא עדיין במסגרת התחתית של התחתית.
לצערי התקציב שלכם קצר, והוא לא יספיק להרבה יותר (http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=830911)
לגבי התחתית, אם ניקח יין לדוגמא, ביין אדום זה נזרק. ביין לבן מכינים מזה קוניאק משובח. השאלה מאיזה כיוון אתה מסתכל על זה.
איכות.
האמירה של עצמה על חשבון איכות:
הטרידאוף, מגיע בד"כ כאשר חברות מחפשות לשווק מוצר בפרסום הספק גבוהה, שילכוד את הקונה המאושר.
אבל במקרה שלך (מע' שבה הרמקולים וההגברה מגיעים בחבילה אחת) אין לכך משמעות.
זאת מפני שהתוצאה (רמת הרעש או SPL) היא נתון מוגמר שנובע מההספק הנקוב של המגבר, והנצילות של הרמקולים.
למשל, אם המגבר הוא 100W RMS, והרמקולים עם נצילות של 90dB/w/m SPL העצמה המירבית האפשרית היא 110dB.
(הנתון על ההגברה שאוב מהברושור, אבל על הנצילות אין מילה, אז זה ניחוש, מניח שזה קרוב כדי פלוס מינוס 3dB)

נקודות חולשה של המע' הזו:
1. שההגברה של הסאב ברסיבר ולא בסאב.
2. החיבורים מאחור מתאימים לחוטי טל' שדה ולא לכבלי רמקולים איכותיים. אני מניח שזו הכבילה שגם תסופק.
3. בהגברה של הסאב, היא זהה להגברה של ייתר הערוצים (6X100W), ובד"כ הסאב צריך יותר.

בשורה התחתונה, הייתי מציע לך ללכת ולשמוע את ה-Htp071 ולשמוע גם מע' של רסיבר ורמקולים נפרדים (ללא קשר לתקציב),
ולהבין מה ההבדלים וכמה הם מהותיים לך.

gamari

New member
wow

ראשית תודה רבה מיכאל על ההסבר, , די מקיף
לצערי התקציב מוגבל וזה התחיל ממשהו שהוא נמוך בהרבה
בסה"כ אני רוצה הנאה לאשה והעדפתי להגדיל טיפה את התקציב לקבלת משהו איכותי יותר ואני לא מתפשר כדי שהיא תיהנה.

הרמקולים של DENON כבר ניזוקו ממעברי דירה וכל מיני נזקי טבע למיניהם.. כבר לא השתלם לתקן אחרת הייתי מתקן אותם כי תיבת התהודה מעולה, עץ סנדביץ !.
הרסיבר גם דרש תיקון, נשרפו בפנים כל מיני נגדים וקבלים וזה כבר הפך להוצאה של 1500 ש"ח..

לגבי ההחלטה של מה לקנות זו כמו השאלה מה עדיף ? ראש לשועלים או זנב לאריות..

השאלה היא בתקציב הזה מהו האופטימום והטוב שניתן למצא ?

עברתי בבוקר בחנות של עולם הקולנוע, ראיתי את הדגם, הסאונד נשמע מספק , כי הם אוהבים להרים ווליום אבל זה בחנות ולא בסלון ודי קשה לתרגם את הסביבה כי יש השפעות חיצוניות.. וזה לא בדיוק סביבה סטרילית כמו אצלי בסלון שהוא מכיל ספות מרופדות בד, וילונות, רהיטים וכל מיני אמצעים שמשנים את האקוסטיקה כמו תקרה נמוכה יותר, חומרים אחרים בקרבת הסלון שבולעים גלי קול.
לא כל המוכרנים יודעים משהו על נצילות, אולי רק בעל החנות, הם יודעים מה זה התנגדות, הספק, טכנולוגיות אודיו ווידאו, חיבורים שונים ומה זה כל חיבור ולא מעבר, אין להם מושג בחישובים של דציבלים ותרגום של מושגים, ואם אני שואל שאלה מעט מתוחכמת אז הם מנסים להראות שהם מבינים יותר וזה מבלי לזלזל באף אחד, פשוט אנשי מכירות יגידו לי מה שאני רוצה לשמע ולא באמת מה מתאים לי.

בעניין הסאבוופר, אכן בעייתי שהוא אינו עצמאי ותלוי ברסיבר עצמו , זה בהחלט מוריד מהסאונד.
הציעו לי בחנות לקחת רסיבר מקביל של פיוניר שעולה בסביבות 1600 ש"ח ולהוסיף לו סט רמקולים אחרים של פיוניר או של פיור אקוסטיק שיעלו לי טיפה מעבר למה שיש לי או להקפיץ את המחיר לרמקולים של ג'אמו ואם אחליט שאני רוצה סאב, אז אוסיף בשלב מאוחר יותר. וככה תהיה לי תמיכה גם לסטרימר שארצה להוסיף בעתיד,
לסדר גודל התקציב שלי , זה הכי הרבה שיכלו להציע לי...
מפאת קוצר זמן, לא נשארתי לשמע את השילוב..
ושוב באה ההתלבטות האם להשאר בסדר גודל של ה HTP071 של פיוניר שבמסגרת התקציב נחשב לכמספק את הסחורה או לנסות להרכיב לי משהו אחר שאינו מובנה שיספק אותי בסאונד טוב ואיכותי במסגרת התקציב (2500 ש"ח מקסימום !! ) וכשאחסוך מעט ,אוסיף בעתיד את הסאב..
לדוגמא רסיבר של פיוניר , דגם מעט ישן כמו ה vsx-521 או VSX-421 ורמקולים של peerless שאני לא מכיר או pure acustic או לחילופין דגם פשוט של jamo כי הם נורא יקרים
או רסיבר של onkyo מדגם txsr307 או txsr308 ולהתאים לו רמקולים מתאימים
החלוקה בכסף היא 1600 ש"ח ± לרסיבר , 800 ש"ח ± לרמקולים ועוד 50-100 ש"ח ± לחיווט כי שמרתי לי מעט.

האם מישהו יודע להמליץ לי על משהו אחר ?
תודה !

פתרון אפשרי

שלום
ניתן לקבל רסיבר בסיסי של פיוניר בדיוטי, ב-200$ שזה רק 800 ש"ח. אם יש לך מישהו שנוסע, זה פתרון טוב.
אני מניח שזה אותו הרסיבר שהציעו לך ב-1,600 ש"ח! גם ממנו יש מבצעים באינטרנט בפחות (סביב ה-1,200 ש"ח).
וזה מה שיאפשר לך יותר תקציב לסט הרמקולים.

הדבר הזה משנה לך את משוואת החלוקה, בין הרסיבר לרמקולים. וזה עדיף.

gamari

New member
שיקול שעלה

השיקול עלה, רק שאיני בטוח בעניין האחריות של הרסיבר של פיוניר או אונקיו, האם אקבל 3 שנות אחריות כמו שאני רוכש בחנות או באינטרנט ? (כמו וואלה!שופ או P1000 ? )
וכנ"ל לגבי הרמקולים, אם אמצא רמקולים שהנתונים מתאימים לנתוני הרסיבר, אצליח להוסיף לרמקולים סכום גבוה ממה שתכננתי, סביב ה 1600 ש"ח ± ואז אגיע למיקסום

זה באמת פתרון טוב
אעשה ש.ב ואחזור לכאן

תודה רבה

gamari

New member
פתרון לבינתיים - שאלה למיכאל

היי מיכאל

התרשמתי מהתגובה המקיפה שלך.

עשיתי קצת בדיקות, אין לי כרגע מישהו שנוסע בקרוב לחו"ל ולא בטוח שיש אותו בדיוטי פרי אבל איכשהו הצלחתי להרכיב לי מערכת
רסיבר של פיוניר vsx522-k שיש לי כרגע אפשרות להשיג אותו במחיר של 250$ מח"ול\דיוטי פרי (אם ישנו במלאי) כולל מיסוי או 1500 ש"ח בחנות (אודיו קלאב) עם תוספת של סט רמקולים (5.1) של MOREL, סדרת פרימו או לחילופין jamo 101 או משהו שרץ כרגע במבצע JBL 200.5 או cinema 300 ב 1500 ש"ח. החלטתי בכל זאת להעלות את התקציב ובעיקר בגלל המחשבה שגם אני אשתמש במערכת וארצה ליהנות ממוסיקה והופעות חיות (בעיקר, כי איני רואה סרטים בניגוד לאשתי ), אז איכשהו אני מגיע להוצאה של מעט פחות מ 3,000 ש"ח.

האם נראה לך שאני יכול למצא משהו יותר טוב או ברמה גבוהה יותר במחיר הזה ?
ואגב, יש אפשרות להחליף רסיבר ל harman kardon avr-158 במחיר של עם הוזלה של 300 ש"ח,
והסיבה העיקרית שירדתי מהפיוניר 071 היא בעיקר הבעיה שהסאב אינו אקטיבי , הרסיבר די מקביל ל vsx422 והרמקולים די דומים ל shs 100 או shs 101

להשקיע בפיוניר או שהרמן קרדון יספק את הסחורה ?
תודה.

האם יש לך אפשרות להשוות בניהם בחנות?

שלום
כמובן שאתה יכול לבדוק באופן השוואתי מה יש לרסיבר של פיוניר, ומה יש לרסיבר של HK ולעשות טבלה.
לגבי הרמקולים, זה עניין של טעם. אני מניח שעם השמות שהוזכרו אתה בכיוון הנכון.
תזהר מיבוא, כי שם (אם זה מארה"ב) אתה זקוק לשנאי שיעלה עוד 500ש"ח והרדיו לא יקלוט הרבה מהתחנות בארץ.
לגבי המשפט שלך: "בעיקר, כי איני רואה סרטים בניגוד לאשתי", חשוב שגם לה יהיה משהו כיפי מהרכישה (תאמין או לא, אבל היא ההנהלה
)
בהצלחה

הצעה: חלק את הרכישה שלך לשלבים.

מציע לך לרכוש את הרסיבר ורמקולים קדמיים במקסימום תקציב שתרגיש שמתאים לעת זו.
ובשלב מאוחר יותר, לכשתוכל, תשלים את הרמקולים האחוריים והסנטר.

לגבי הרמקולים הקדמיים, גם כאן אתה יכול לחלק לשני שלבים:
חלק חשוב בחווית הצליל בקדמיים הוא גם הסאב וופר, אם יש לך אורך נשימה ותוכל להמתין עם הסאב וופר ולהכניס אותו כשלב ביניים נוסף, תוכל לקבל מקסימום איכות מהרמקולים הקדמיים (בתקציב שבחרת) ובסופו של דבר תרוויח מערכת איכותית וטובה.

התוספת שרמקולים אחוריים וסנטר נותנים היא חשובה לחווית הצליל ההיקפי, אבל לעומת זאת התרומה לצליל של מוסיקה היא אפסית או אפילו שלילית (אם זה מאלץ אותך להתפשר על רמקולים קדמיים זולים יות כדי לשמור על תקציב נמוך).

בהצלחה

פיני

gamari

New member
מחשבה שעלתה - פיצול

כפי שאני מכיר את הנפשות הפועלות, אם לא ארכוש הכל עכשיו, כנראה שלא ארכוש בזמן הקרוב ולא אוסיף חלקים, ,

הוצאות משפחה קודמות למותרות, , ותמיד הוצאות על ילדים , גנים , משכנתא וכו' יותר חשובה.
אולי בשלב אחר בחיים שתהיה לי הגמישות , ארשה לעצמי לרכוש משהו איכותי בשלבים.
אבל איני שולל, אבדוק את העניין ואולי אעלה ברמה לשלב הראשון ואמתין עם השלב השני.

אתחיל בהשוואת המפרט, כשאסנן , אגיע לחנות ואנסה להקשיב ולשמע..
תודה

למעלה