המלצה על יצירה בימתית

תירונה

New member
המלצה על יצירה בימתית

המלצה ראינו את המופע "מתרחצות" - יצירה בימתית מאת רות קנר. נראה לי שיש עניין להמליץ בפורום זה הזווית שרות קנר מראה ביצירה זו. אחת מאיתנו יצאה די נרעשת מהצגת הדרך ה"מכנית" בה פועלות או מופעלות הנשים. אני יצאתי בהרגשה שיש פה דיבור על הרוך של הגוף הנשי והריטואלים של הנשים, שגם אם נכפים עליהם וגם אם הם נראים כחזרה כפייתית - הם מייצגים ומשקפים הרבה את מצבן של הנשים . למרות התחושה האמביוולנטית נראה לי שהקשר לכל פורום שעוסק במהות הנשית רלוונטי ביותר. כמו בכל חוויה מורכבת היו הרבה נקודות למחשבה ותגובות רגשיות.. אנסה להמחיש ע"י התייחסות לדמות הגבר שנמצא על הבמה (אין במה אך יש מקום ההתרחשות - כשהקהל יושב בצורת ח' בחלק הפתוח) : הוא עומד, לבוש בתלבושות שונות, והוא מפעיל את המוסיקה. כשיצאנו מההצגה אמרתי: אבל למה זה שמפעיל את המוסיקה הוא גבר? הרי כל השאר נשים...מייד עודכנתי שהוא אורי דרומר אשר חיבר ויצר את כל המוסיקה והוא ורות קנר עובדים ביחד.... אז מה? חשבתי לעצמי, עדיין נשאלת השאלה - מה האמירה שנאמרת כאן? זו רק דוגמא אחת שעוררה אצלי שאלות. דרכי להגיב על אמנות באמצעי האמנות - נוטה לחסוך בדיון ובמילים ולהישאר עם החוויה, אבל כאן רציתי לנסות להמליץ על המופע ולסקרן לגבי החוויה האישית שכל אחד ואחת יחוו.

תירונה

New member
פרטים על הציור וקישור למופע

Olga's Gallery Paul Cézanne. Big Bathers. 1900-1905. Oil on canvas. Barnes Foundation, Lincoln University, Philadelphia, PA, USA קישור לפרטים על המופע http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2827282,00.html

תירונה

New member
חלק מתגובה שקיבלתי בדוא"ל

...על תפקיד הגבר....אם להמשיך בראיה הפסימית משהו שלי. תפקידו להיות המפעיל, הצופה, האקטיבי וכמובן שזהו תפקיד גברי

למעלה