המלצה על אדריכלים באיזור

gevayu

New member
המלצה על אדריכלים באיזור

שלום לכולם אחרי הרבה הרבה זמן של קריאה מאסיבית אך פאסיבית בפורום, הנה אני כאן. אנחנו בתחילת התכנון ונמצאים במצב של תקיעות וחשש לקראת הבאות, בעיקר בהלם מהצפוי לקרות. אנחנו אחרי הקורס ב'בילדינג' (שעל אף הבעיות שטמונות בו הוא עדיין מומלץ), אחרי ענייני הקרקע (אי שם בין שוהם לפ"ת) ולפני התכנון עצמו. מתלבטים ואובדי עצות לגבי מאיפה להתחיל. ולכן פנינו לכאן, לפורום השוקק הזה. נשמח לשמוע על המלצות והכוונה לאדריכלים שמכירים את הועדה בלודים. כמו כן, היינו רוצים להערך בהתאם: כמה זמן לפני הבנייה עצמה רצוי לשריין את מפקח הבנייה? כבר נתקלנו במישהו שנקב ב"שנה" ובכמה שאמרו שזה ממש עניין של זמינות באותו הרגע. אשמח לשמוע תגובות. תודה מראש.

מאקורן

New member
כדאי לך להריץ חיפוש באתר. אני כבר המלצתי כאן

על זוג האדריכלים שלי, חנן אליוביץ (טל' 052-2456238) ודריו גרונצוויג (052-2913833). מעולים אחד מהם מפ"ת. גם אני בונה באזור

רשר

Well-known member
מנהל
בין שוהם לפ"ת זה שרונים או מודיעין

ככל שידוע לי נגמר עידן לודים, כשבניתי עבדתי מול לודים ללא כל בעיה בלי שהאדריכלית או המהנדס יגיעו לשם בעניין הבית שלי, הצץ אצל שכניך ושאל על אדריכל אם הבית נראה לך, מהנדס שאולי גם מפקח (לא דיברנו בנושא כבר הרבה שנים) אלי מועלם בבית 03-9733212

gevayu

New member
אכן הם בדרך להפרדת רשויות ...

אבל לודים עדיין מטפלת בעניינים באיזור הזה עד שיעברו למועצה מקומית מודיעים. עוד אנשים שעבדו מול לודים ויודעים לספר עליהם משהו? אני בודק באינרטנט ורואה רק תלונות על 'שרונים' אבל.. לודים? מישהו? כמו כן, תודה למגיבם עד כה. אשמח לשמוע על עוד אדרכילים שמכירים ועובדים באיזור זה.

אדיכל/ית לא בוחרים לפי הקירבה שלו לאתר, או...

ובטח לא אחד שמכיר את הועדה המפקחת. אדיכלות ועיצוב פנים זאת אומנות, וכמו שקונים תמונה, או, שמלה, או כובע יפה, גם בבחירת אדריכל, בוחרים לפי הקו שלו, לפי הסיגנון, לפי האישיות, ולפי התקשורת ביניכם. כל הוועדות הן אותו הדבר.אין צורך בקשרים, אלא אם כן אתם בעיניין של שוחד :). קחו את הרכב, וסעו, צלמו בתים, ורישמו כתובות, ופשוט דיפקו אל הדלת, ותשאלו, מי תכנן את הבית, ואייך היה לעבוד איתו.עלות התכנון היא הזניחה ביותר, אבל, לבחור אדירכל טוב, חוסך הרבה כסף בהמשך, ועוגמת נפש. שיהיה בהצלחה.

gevayu

New member
נכון ולא נכון

נכון לחלוטין כל מה שאמרת. אני ממש לא מפחית מערכו של האדריכל כאמן, אך עם זאת, אין לפסול לחלוטין את המדד שאני מחפש. אמנם אין כל כוונה מבחינתי לשחד מישהו בועדה אבל אני יודע בפירוש שאדריכלים שמכירים את הועדות הספציפיות שהם עובדים איתן, הם מכירים את השטיקים של הועדה ויודעים לקצר את זמן ההמתנה בכך. נתק בין האדריכל לועדה יביא לזמן המתנה ארוך. אין לי שנה פלוס עכשיו להקדיש לשלב התכנון והועדה לבדם. אני מעוניין לקצר את השלב הזה ולכן בשלב ראשון של בחירת האדריכל אני מחפש קודם כל כאלה שמכירים את האיזור, את הועדה של האיזור ואת האופי של המקום. זה לא פוסל במאום את הרגשתי ואת החיבור שלי לאדריכל מבחינת הסגנון והאישיות שלו. ראיתי בתים יפייפים שעשה אדריכל מאזור עומר. האם זה נכון שאני אקח אותו?! הרי הוא לא יוכל להתחייב להגעה סדירה לאתר הבנייה לפיקוח מבחינת האדריכלות שלו על הבית אם הוא תופס לו חצי יום עבודה של התניידות רק כדי להגיע לאתר שלי ולהשגיח על עבודתו.

צריך אדריכל עם ניסיון מוכח

כפי שוודאי כבר הבנת, אני עוסקת בתחום, ובאופן אישי אני עובדת בכל הארץ מדרום- בית קמה, עין הבשור, ועד זיו הגליל נהריה, כרמיאל וכו'.וכמובן יש לי נסיון עם כמעט כל הוועדות בארץ. יש חוק שאוסר להחזיק תיק מעבר ל- שלושה חודשים. אדריכל מעומר, כן יכול לבצע את העבודה, ושוב זה תלוי בו בלבד. אם הוא מסכים להגיע. ובמידה והוא לא מסכים, אז , אפשר לפנות לבא בתור. בהצלחה.

gevayu

New member
אדריכל ישראל-רבתי

יוצרת, אני מאוד מעריך את מה שאת מנסה להסביר לי אבל מתקשה לפסול את הקטגוריה שאני מתחיל את החיפוש ממנה. אנחנו מנסים להבין מאיפה להתחיל לחפש אדריכלים והגענו למסקנה שזאת ההתחלה - חיפוש בתים באיזור הספציפי שלנו. יכול להיות שאני טועה. עם או בלי קשר, אני מזמין אותך לשלוח אלי לינק לעבודות שלך. מכיר לפחות חלק מהמקומות שציינת מקרוב ואשמח לדעת מה את תיכננת שם. תודה

bar 23

New member
מסכימה../images/Emo45.gif

אם כי היכרות עם הוועדות לא יכולה להזיק. אני יכולה להגיד לך שקיבלנו הצעת מחיר מאדריכל מוכשר מאוד שיש לו היכרות עם הוועדה שלנו והוא רצה פי 2 מהאדיכלית איתה סגרנו בסוף. אני לא מתכוונת לשלם כמה אלפי דולרים נוספים רק בשביל ה"קשרים". אז יקח עוד שבועיים או עוד חודשיים... בסופו של דבר תקבל את אותם התוכניות ובסוף גם יצא לך מזה בית. שביעות הרצון מהבית לא נמדדת ב"כמה זמן לקח לוועדה לאשר אותו". תחפשו מישהו כישרוני וטוב עם המלצות. קשרים זה באמת נחמד אבל ממש לא הכרחי.

gevayu

New member
יש לעוד מישהו משהו על הלב בעינייני 'לודים'?

נשמח לשמוע עם מה יש לנו עסק...

למעלה