המלצה לקיצורי דרך כיבוי / אתחול חוזר

exprexs

Member
היי לכולם.
רציתי להמליץ לאחרים על יצירת קיצורי דרך עם אייקונים גדולים, כך שאלו יופיעו בתפריט התחל של חלונות 10 או 11.
צריך ליצור קיצור דרך חדש על שולחן העבודה או בכל תיקייה אחרת. לאחר מכן יש לנעוץ אותו לתפריט ההתחל.
אני חושב שיש צורך בקיצורים האלו, מפני שלעתים אלו נעלמים לאחר עדכונים של מיקרוסופט.
לפעמים רוצים לעשות ריסטרט וזהו והתפריט איננו מאפשר זאת, אלא אם אתה בוחר באפשרות של "עדכון ואתחול חוזר".
אפשר לשים איזה איייקון שרוצים, כך שלכל אייקון צבע אחר ( ולא אותו גוון אפור מבלבל ).

אז אלו הקיצורים.

מצב שינה
Rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState 0,1,0​
מצב זה האחרון, פועל מיידית בתנאי ש"הייברניישן" כבר בוטל / מבוטל.

כיבוי רגיל
Shutdown /S /T 0​
או
Shutdown /p​

ריסטרט
Shutdown /R /T 0​
או
Shutdown /R /p​

אתחול לקושחה, ביוס, UEFI
אתחול זה דורש "הרשאות מנהל" בקליק ימני על הקיצור דרך.
זה עשוי להיות מועיל, מפני שלעתים מפספסים את העיתוי להקיש על "מקש הקיצור" לביוס.
לעתים אחרות, הבןאדם שוכח מה היה בדיוק מקש הקיצור לביוס ועליו לנחש או לברר זאת ברחבי הרשת.
Shutdown /R /Fw​
או
Shutdown /R /Fw /T 0​
אתחול מיידי ל Advanced Boot Options ( נא לשים לב שמדובר באות O קטנה ולא בספרה אפס ).
Shutdown /R /o​
או
Shutdown /R /o /T 0​

לוג אוף

נערך לאחרונה ב:

רוב הזמן נח

Well-known member
יש לי כבר המון זמן קיצורים של הפעלת מצב שינה וכיבוי מצב שינה. בגלל שאני לא משתמש במצב שינה אף פעם, אני משתמש בקיצור לבטל את מצב השינה. זה גם מפנה מקום בכונן C בחלונות 8 עוד לא נתקלתי במצב שאי אפשר לכבות או להפעיל מחדש בכפתורים הרגילים.

exprexs

Member
אפשר לכבות / לאתחל, אבל המחשב דורש גם התקנת עדכונים באותו אייקון.

רוב הזמן נח

Well-known member
צריך בחלונות 10 גם איזה פקודה שיעשו לה קיצור דרך שתבטל חיפוש והתקנה של עדכונים :cool:

exprexs

Member
יש גם אפשרות ליצור סקריפט קצר או להוריד אותו מוכן, כדי לפתוח את דיאלוג הכיבוי הקלאסי.
כאן

למעלה