המלצה לספרים - הארוקי מוראקמי

Wonderboy Blues

New member
המלצה לספרים - הארוקי מוראקמי

היי, רציתי להמליץ לכל מי שאוהב ספרות סוריאליסטית והזויה לקרוא את הארוקי מוראקמי - בעדיפות באנגלית כי התרגום בעברית עושה לו עוול מסויים ספרים יפהפיים שכשאתה קורא אותם אתה חושב שאתה נמצא בתוך חלום של הסופר - שני המומלצים הם wind up bird chronicle שנראה לי תורגם לעברית והשני שהוא יותר יפה אפילו אך לא תורגם לעברית נקרא hard boiled wonderland and the end of the world , תיהנו !1

ואני מאוד אהבתי את "יער נורווגי"

שלו. ועכשיו אני עם "מרדף הכבשה". תמהני למה באנגלית זה יותר טוב. הרי גם אנגלית היא לא שפת המקור.

Wonderboy Blues

New member
יופי של ספר, בקשר לאנגלית

באנגלית פשוט הכתיבה שלו יותר זורמת מבחינת סלנג (התיאורים יותר מדוייקים מבעברית) וגם לי לפחות תיאורי המין נראים בעברית וולגריים, אבל זו רק דעה. בכל אופן ראיתי אצל חבר את "דרומית לגבול, מערבית לשמש" והתרגום של הספר הספציפי הזה הוא מאנגלית ולא מיפנית, בניגוד ליער נורווגי. עוד המלצה היא הספר האחרון שלו שיצא לפני שנה, שאני בדיוק עומד לסיים לקרוא נקרא kafka on the shore שהוא כנראה הספר הכי ביזארי שלו ( הגיבור פוגש את ג'וני ווקר, האיש מהוויסקי המפורסם, ואת קולונל סנדרס, שמסתבר שזה האיש בעל הזקן תיש מהלוגו של קנטאקי פרייד צ'יקן - בקיצור פסיכי לגמרי.. :) )

למעלה