המטומה/קריש דם ברחם

המטומה/קריש דם ברחם ../images/Emo4.gif

שלום לכולן אני חוזרת עכשיו מבדיקה ראשונה אצל הרופא, אמורה להיות בשבוע 7 בדיוק. העובר כנראה קטן מהגיל הנ"ל, אבל נצפה דופק
. הבעיה היא שחוץ מהעוברון, הוא מצא ברחם גם המטומה (שנראית כמעט בגודל של שק ההריון). הוא אמר שההמטומה עשויה פשוט להיספג, שהיא יכולה לצאת בדימום שלא יפגע בעובר, ושהיא גם עלולה לגרום להפלה
. אנא, בנות, מי ששמעה/מכירה/עברה משהו דומה, אני מאד רוצה לשמוע עוד על העניין הזה... תודה

עדן77

New member
לי היה המטומה

גם בדיוק בשבועות הראשונים, עד כמה שזכור לי הדימומים אצלי נמשכו שבועיים (זה היה ממזמן, אני עכשיו שבוע 35), והיו לי איזה יומיים של דימומים חזקים מאוד והרופא שלי אמר לי בדיוק את אותו הדבר, או שיעבור ויספג או שיעשה לך הפלה, נכנסתי ללחץ, הייתי במנוחה שבועיים בבית ו... עבר לי כאילו כלום. אל תילחצי, רוב הסיכויים שיעבור לך הרופאים האלה יודעים יותר להלחיץ מאשר להרגיע ולתת אינפורמציה. אם עם דימומים קשים כמו שלי עברתי את זה אז את תעברי את זה כמו גדולה, פשוט תנוחי עד שיעבור לך. עובר בד"כ עד שבוע 12. בהצלחה! דרך הגב, פשטו דימיינתי את זה עובר, כלומר ריפאתי את עצמי בכח המחשבה, אולי זה אחד הדברים שעזרו לי, כי אני מאמינה שהגוף שלנו קשוב לנו. תנסי, אין לי ספק שתצליחי. ושוב בהצלחה!

gmadit

New member
לי היה

הוא גם ראה את זה בסביבות שבוע 7 ואמר לי בדיוק מה שהרופא שלך אמר לך, חשוב מאוד מאוד לנוח. אני הייתי בשמירה עש שזה נספג לגמרי, נדמה לי בסביבות שבוע 10 או 11. יש לך גם דימומים או הכתמות בנוסף? כי לי היו הכתמות חומות והוא אמר שעד שזה לא נעלם לגמרי להשאר בבית וכמה שיותר לנוח. את לא חייבת להיות במיטה כל היום אבל לא להתאמץ או להסתובב הרבה. בדרך כלל זה נגמר טוב, מחזיקה לך אצבעות!!!

ענבר100

New member
לי היה - התחיל בדימום שבוע 7

נעלם אחרי שבוע (שכיבה מוחלטת), אבל בשבוע 21 חזר הדימום ו"בזכותו" אושפזתי באיכילוב לשמירת הריון וההמטומה המשיכה לדמם כל פעם שהרחם זז ונעלמה בשבוע 29. החדשות הטובות - היום אני כבר בשבוע 38 ואין זכר להמטומה המגעילה. ההמלצה שלי - למרות שהרופאים לא אוסרים על זה אחרי המטומה, תמנעי ממאמץ, תנוחי כמה שאת יכולה, ותמנעי מקיום יחסי מין כי אם זה יכול לגרום לה להיפתח ולדמם שוב. אם אפשר עוד לעזור - רק תגידי!

ענבר100

New member
ושכחתי לציין שנעזרנו גם בהומופטיה

אחרי שההמטומה לא הלכה לשום מקום, ביקשתי את רשות הרופאים לקחת כדורים הומאופטיים לעוזרים לספיגה של קרישי דם והם אישרו, וביום שבו שגמר הטיפול בהם גם נעלה ההמטומה - יש קשר או לא, אין לי מושג אבל, רעיון למי שמאמינה בכיוונים האלה.

nush1

New member
זה בדיוק בדיוק בדיוק מה שהיה לי

ואלה בדיוק הדברים שהרופאה אמרה לי הקריש דם נספג וילדתי ביום ראשון ילד בריא ומקסים הדבר היחיד שזה השפיע עליו יותר מאוחר זה התוצאות HCG בבדיקת החלבון העוברי שיצאו קצת גבוהות ההסבר שקיבלתי (מה שהבנתי בכל אופן) שזה מצביע על רמת דם גבוהה בשיליה שזה לא ודאי אבל כנראה בגלל אותו קריש דם שנספג הפחד (לא נורא בכלל) היה שהשיליה תזדקן מוקדם מהרגיל ושאלד עובר קטן ולכן הייתי במעקב אולטרסאונד אחת לשבוע וחצי משבוע 30 חייבת לציין שילדתי בסוף שבוע 42 תינוק במשקל 3340 אז תשמרי על אופטימיות ותהיי קשובה לגוף שלך בהצלחה

תודה רבה רבה לכולכן../images/Emo24.gif

עודדתן אותי מאד. קראתי גם חומר נוסף, ואכן נראה שהתסריט הסביר ביותר הוא שיהיו דימומים (אמא'לה
), אבל שההריון ישרוד. הבעיה הנוספת היא שאני אמורה לטוס מחר לטורקיה לשבוע, ועכשיו אני ממש מפחדת (הרעיון של דימומים באמצע החופשה לא ממש קוסם לי
). אני אשמע בעצתכן ואשתדל לנוח (אם כי יש לי בת בת שנתיים וחצי שלא תמיד מאפשרת את זה...) שוב תודה לכולכן, אם יש בנות נוספות שיכולות לספר מניסיונן, מאד אשמח (גם מי שלא היו לה כלל דימומים, גם מי שאיבדה את ההריון בעקבות זאת).

טוב אז בטוח שגם לי יש המטומה -

שזה בעצם היפרדות שיליה וזה התגלה אצלי אחרי דימום של שיטפון בשבוע 12 , אני כרגע בשבוע 25+5 - אבל עברתי 10 מדוריי גיהנום: * משבוע 12 אני כמעט פעמיים בשבוע במיון בגלל דימומים * בשבוע 21 אושפזתי במשך שבוע בגלל דימומים קשים שגם גרמו לצירים - כל 2 דקות וכבר חשבנו שאני מסיימת עם ההריון אבל ברוך השם יש אלוהים בשמים. * קבלתי גם מנת דם בעקבות כל הדימומים שהיו ( ואחרי המנת דם המוגלובין 8 ) * מקבלת כרגע כדורים למניעת צירים "פרסולאט" שגורמים לי לקוצר נשימה קצת + בצקות ואדמומיות בגוף * בקיצור נכון לעכשיו ( ברוך השם ובלי עין הרע ) אין לי צירים + ואין דימומים אבל רק שתדעי שיש מקרים והנה אני משבוע 12 עם הבלאגן ועם הריון בסיכון גבוהה והיום אני בשבוע 25+5 ובתקווה להמשיך עד הסוף אז שיהיה לך בהצלחה

אישית לא הייתי טסה - לא יודעת מה

ההשפעה של שינוי הלחצים בהמראה והנחיתה, אבל לא הייתי לוקחת סיכונים מיותרים.

הרופא טוען אין בעיה ללטוס.

הבעיה היא שאם יהיה דימום שם, אני אצטרך ללכת לרופאים שאני לא לגמרי סומכת עליהם.

Tamo daleko

New member
אצלי הרופאה הגאונה חשבה בהתחלה

שקריש הדם הוא עובר נוסף... בשבוע 9 היה לי דימום מסיבי וחד פעמי שלאחריו הייתי שבוע בשמירה. כנראה שבמקרה שלי קריש הדם יצא באותו דימום ולאחר הדימום לא היו עוד שום השלכות על האפרוח (כבר בן שנתיים וחודש).

g a n i

New member
למה "גאונה" בכזה זלזול?

US זה לא מדע מדוייק ובשבועות שלפני הדופק יכול להיות קשה להבדיל (וגם אחרי שנצפה דופק של עובר אחד שכיח מאוד צנריו של תאום שהפסיק להתפתח)

T noki

New member
בהריון הראשון שלי

היה לי דימום בשבוע 8, באולטרסאונד התגלתה המטומה, בדומה למה שאת מתארת. אז כבר נצפה דופק והעובר היה בגודל תקין. לאחר כשבוע (עם מנוחה בבית) עשיתי אולטרסאונד חוזר, הדימום פסק לאחר כיום יומיים וההמטומה נספגה בהדרגה. המשך ההריון היה תקין לחלוטין עם לידה בשבוע 40, וילדון מתוק שהיום בן כמעט 4 שנים. מקווה שהסיפור שלי יעודד אותך, אם כי כל סיפור שונה מהאחר. אין לך מה לעשות אלא להחזיק אצבעות ולקוות לטוב, כי זה לא תלוי בך. מחזיקה לך
להמשך הריון תקין.

למעלה