המחשב מתחמם...

• פותח הנושא ocp1
  • פורסם בתאריך

ocp1

New member
המחשב מתחמם...

שלום רב, לאחר שבחודש האחרון כמעט כל הרכיבים במחשב שלי החליטו להתקלקל, פצחתי במסע קניות כדי לשדרג אותו. הספק היה האחרון שהתקלקל. מכיוון שהוא היה זול, החלטתי שהפעם אקנה ספק טוב ולכן הלכתי על ספק Thermaltake. גם החלפתי מאורר על ה- Northbridge, שגם התחיל לעשות בעיות. מאז טמפ' המחשב שלי מוזרה : ה- CPU יושב קבוע על 40 / 41 מעלות. אבל טמפ' ה-SYSTEM (או ה- Motherboard לפי EVEREST) עולה ! הגעתי כבר למצב של 50 מעלות. בשלב הזה כבר אני סוגר את המחשב מחשש לשריפה או משהו. אני כבר לא יודע מה אפשר לעשות : לספק הספציפי שקניתי, יש מאורר בתוך המארז שהתפקיד שלו זה לקרר את המערכת ע"י שאיבת אוויר מתוך המארז - החוצה. בפועל יש שם זרימת אוויר, השאלה היא האם יכול להיות שהספק שלי מחמם את המערכת ? כמו כן, הסרתי לצורך בדיקה את המאורר מה- Northbride וטמפ' ה- SYSTEM עדיין זהה. אני כמובן אחזיר אותו, שכן הבנתי שללא מאורר כזה, אני עתיד לשרוף את הצ'יפ. צירפתי תמונות של המארז. יש לציין שאני שומר עליו דיי נקי (אם כי לפי התמונות אני בעצמי רואה שפספספתי כמה חלקים), משתמש באוויר דחוס כדי לנקות שאריות אבק, אבל עדיין... לא יודע מה גורם לזה. אשמח לכל עזרה.

ocp1

New member
הנתונים של EVEREST

יש לציין שיש לי מאורר על המארז ומאורר על ה- Northbridge

ocp1

New member
לא... ולמה...

לא מרחתי משחה טרמית כי לא חשבתי שצריך להגיע לזה. אבל מכיוון שבכל מקרה, המאורר הקטן שעל הצ'יפסט ממש מרעיש, חשבתי להחליף אותו לקירור פסיבי של Zalman. כמובן שגם שם צריך משחה טרמית. אני רק צריך לבדוק אם הלוח אם שלי מתאים לדרישות של Zalman. בוא נניח לרגע שהוא לא מתאים, אתה יכול להסביר לי מה השלבים במריחת משחה טרמית ? כמו כן, כש-Everest או ה-Bios אומרים שחום ה-System הוא 47-49, האם הכוונה ל- Chipset ?

למעלה