המורה עמליה כל אנחנו איתך. שומר מסך התבזתם

dvirus01

New member
המורה עמליה כל אנחנו איתך. שומר מסך התבזתם

המורה היתה בסדר גמור, כולם יודעים מה זה תיכוניסטים- זה היה בשבילהם כמשחק, אז שלא יתממו. שומר מסך, בדרך כלל התחקירים שלכם עניניים, הפעם....בחייכם חפרתם לעומק בכדי להוציא לכאורה מורה שהיא לא בסדר. התאכזבנו לצפות בכתבה

eliad_w

New member
מחזק את דברייך

שומר מסך הוציא את התלמיד כמו שה תמים.. עאלק!! כאילו מישהו לא קלט אותו.. מדובר בתלמיד פרובוקטור, לא מספיק שמורים בארץ בקושי מצליחים להתפרנס בכבוד בתנאים לא תנאים עם תלמידים אלימים, עכשיו באים גם התחקירנים של אמנון לוי והורסים למורה מבוגרת את החיים לאחר שסבלה כל החיים האותם תלמידים אלימים, ושלא תטעו, גם אני למדתי בתיכון הזה בזמנו ובאמת מדובר בחממה לאלימות. מקווה שמישהו יקים זעקה בנושא ע"מ ששומר מסך יפרסמו התנצלות

eforkosh

New member
טמנו למורה פח והיא נפלה לתוכו...

אין כל ספק שהסצנה הזו בה נראה לכאורה תלמיד מושפל בפומבי בפני חבריו לכיתה תוכננה ע"י התלמיד וחבריו. מאוד יכול להיות, שהתלמידים המכירים את המורה ויודעים שהיא מקפידה יותר במתן אישורים לצאת מהכיתה, החליטו "להראות לה מה זה" וזממו את המזימה שנראתה בתכנית. ידוע שהנהלות בתי הספר לא אוהבות, בלשון המעטה, לראות תלמידים מסתובבים מחוץ לכיתות וידוע שבד"כ תלמיד המבקש לצאת לשירותים ברוב המקרים לא יגיע אליהם כלל, אלא יפנה לעשן בחצר, לרכוש חטיף בקפיטריה, לפתוח דלתות של כיתות אחרות ולקרוא לחבריו או סתם להפריע או אולי אפילו סתם לטייל ברחבי בית הספר. המורה, שהיא כנראה בעלת נסיון במקרים כאלו עם הכיתה, החליטה שלא לוותר ולהכנע לתכתיבי התלמיד ולא לאפשר לו לצאת לשירותים. כפי שנאמר בתחקיר, האירוע קרה מיד בתחילת השיעור, ובאמת אין סיבה שתלמיד שחוזר מהפסקה, שמיועדת בין השאר גם לצורך הליכה לשירותים, יבקש מיד לצאת מהכיתה. נראה כי התחקיר נעשה באופן מגמתי והציג את התלמיד כ"מסכן" ואת המורה כמתאכזרת ומתעללת בתלמידים, אולם מאוד יכול להיות שהתלמידים החליטו להעניש את המורה על קפדנותה ולפתור את הבעיה (מבחינתם) באמצעי התקשורת. חשוב לציין, שבכתבה לא הוצגה התמונה בכללותה, לא הוצגו הרקע של התלמיד או הכיתה, או האווירה הכללית בשיעורים המדוברים וכיו"ב. לצערנו, המורים נמצאים במילכוד, מצד אחד מנהלים נוזפים בהם כי הם מאפשרים לתלמידים לצאת מהשיעור ומצד שני משרד החינוך דורש מהמורים לאפשר לתלמידים לצאת מהכיתה וללכת לשירותים, כשלמעשה לא ניתן לדעת מתי באמת הילד/ה צריכ/ה להתפנות ומתי סתם נמאס או משעמם לו או לה בשיעור והם מעדיפים את השיטוט באוויר הצח בחצר על הלימוד בכיתה. איינני בא לשפוט אף אחד מהנפשות הפועלות שהוצגו בתחקיר, אולם למען ההגינות היה צריך להראות את התמונה הכללית ולא רק את זווית הראיה של התלמידים. אכן מדובר באירוע חריג וחבל שקרה אבל לא בטוח שרק המורה אשמה במה שאירע, לטעמי היא נפלה בפח שטמנו לה תלמידיה וצר לי עלייה, היא השעיר לעזאזל של כל תחלואי החברה שלנו. אין להסיק מדברי שאני חושב שאסור לאפשר לתלמידים לצאת לשירותים, להיפך, עדיף, גם כשיש ספק, לאפשר להם לצאת שכן לא ניתן לדעת מתי מדובר בבקשה כנה (וסביר להניח, שלא כך היה המקרה באירוע המדובר) ומתי לא. החשש הגדול שלי הוא, שבגלל האופן שבו הוצגו הדברים בכתבה מורים יחששו שלא לאפשר לתלמידים לצאת לשירותים ותתחיל חגיגה בכיתות ומחוצה להם.

למעלה