המוסלמים גרמו לדחיית יום הניקיון בישראל

המוסלמים גרמו לדחיית יום הניקיון בישראל

המוסלמים גרמו לדחיית יום הניקיון בישראל
נכתב ע"י: עידן יוסף

בשל חודש הרמדאן ביקשו בציבור הערבי לדחות את היום בחודש, והוא יתקיים בשבוע הבא * לראשונה ייעשה שימוש בשקיות איסוף אשפה אורגניות


יום הניקיון הבינלאומי, שצוין בעולם ב-18 בספטמבר, נדחה בישראל עקב בקשת המשתתפים המוסלמים. אלו ביקשו לדחות את אירועי יום הניקיון בארץ עד לאחר חודש הרמדאן וחג הקורבן. דחייה זו אושרה עם מטה הארגון הבינלאומי "קלין-אפ ד´ה וורלד", שבאוסטרליה.

במסגרת אירועי יום הניקיון הבינלאומי, יוצאים כ-40 מיליון בני אדם מ-120 מדינות לנקות את הערים, החופים, היערות והשטחים הפתוחים במקומותיהם.

בישראל מארגנת את היום, זו השנה השביעית, קרן קיימת לישראל. התגייסות ליום זה רחבה וחוצה גבולות דת ולאום: יהודים, ערבים, נוצרים, דרוזים ובדואים.

עד כה נרשמו לפעילויות הניקיון, שיהיו בכל רחבי הארץ ביום שני הקרוב (22.10.07) למעלה מ-170,000 איש.

לראשונה בישראל, ייעשה השנה שימוש בשקיות ביו-פלסטיק - שקיות אשפה ידידותיות לסביבה, המיוצרות מחומרים אורגניים (מתירס), ומתכלות תקופה קצרה לאחר השימוש בהן.

  • לקבלת מידע ולהרשמה: מוקד "קו ליער" של קק"ל: 1-800-350-550

  • תוכנית חינוכית לחופים נקיים


    בתוך כך, רשות הטבע והגנים, המשרד להגנת הסביבה וחברת החשמל בשיתוף עם המרכז לחינוך מדעי וטכנולוגי באוניברסיטת תל אביב הודיעו על פתיחת קורס ייחודי בנושא "חינוך לקיימות - שומרים על חוף נקי". הקורס יעסוק בבעיות הסביבתיות המאיימות על סביבת החיים "הים וחופו" במבט הישראלי והאזורי ובאתגרים החינוכיים הניצבים בפנינו ביעד להנחלת תרבות של אורח חיים מקיים.

    זהו ניסיון ייחודי לשלב נושאים של איכות הסביבה במערכת הלימודים היסודית. המורים שישתתפו בקורס ילמדו להכיר את הנושאים המשיקים לשמירת הים וחופו הקיימים בתחומי הלימוד השונים, ויבססו את הידע המדעי שברשותם, הקשור לשמירת הים והחוף. בין השאר ילמדו המורים את נושא הים כסביבת חיים ותלותו של האדם בים ובחיים שבו, כמו גם על משאבי הטבע הדוממים שבאזור החופים והים. המשתתפים בקורס ייצאו לסיורים בחופי הים התיכון, ילמדו כיצד ניתן לשלב את נושא "הים וחופו" בתוכניות הלימודים ויתמודדו עם דילמות סביבתיות הקשורות לנושא.
 

shy-1

New member
ממש עוכרי ישראל !

ואם יום הנקיון היה נופל על יום כיפור למשל, האם אתם רומזים שישראל לא היתה דוחה אותו ?
 

freefall

New member
איזה פתיחה "המוסלמים גרמו..." אה?

מה דעתכם על... יום הנקיון נדחה על ידי ממשלת ישראל עקב התחשבות ברגשות המוסלמים ... אנחנו פסדר אנחנו,
 
למעלה