המומחה לאנרגיות מתבזבזות מלוכלכות מתיו סימונס

מצב
הנושא נעול.

שמוצקין

New member
אל תדאג :) כשמתיו סימונס התחיל לעשות עסקים

אני לא בקיא בעובדות
אבל צריך להוכיח רשלנות מעבר לכל ספק סביר. בנוסף החברות האלו מעסיקות עורכי דין מהמשובחים. הבעיה היא שההחלטה בעניינם תהיה לא מעט פוליטית ולא משפטית, בדומה למשל לפיאסקו מול גולדמן.
אל תדאג :) כשמתיו סימונס התחיל לעשות עסקים
בתחום הנפט , אני הייתי בן שנתיים וקרלטון בערך בן שלוש

קרלטון

New member
דבר אחד אני לא מבין פופטיץ

זה ככל הנראה התרחיש היחידי שהוא ריאלי
היקף הנזק שנגרם הוא עצום . זה האסון האקולוגי הגדול ביותר בתולדות ארה"ב
דבר אחד אני לא מבין פופטיץ
אם עברנו מזמן את ה-Peak Oil, מאיפה לעזאזל מגיע כל כך הרבה נפט?

קרלטון

New member
לפי מה שאני קורא עכשיו

וחסרונות?
אני מניח שזה לא סימפטי להנהלה שבית המשפט מקבל סמכות עליונה מעליהם, במיוחד כשיש לו אפשרות להסיק גם מסקנות אישיות נגדם אישית, לא רק נגד החברה. אם אין ל-BP בעייה לשלם, אני לא רואה סיבה שבית המשפט יפסוק פחות ממה שהיה נפסק ב-100 תביעות נפרדות, וב-100 תביעות נפרדות לא בטוח שאין ל-BP יתרון מול התובעים שצריכים להוכיח את טענותיהם. יש פה שאלה מרכזית של רשלנות שעושה הבדל עצום בגובה הפיצויים שישולמו, כלומר משפטי ראיות מורכבים (שמסתיימים לפעמים בפשרה בין הצדדים), לא רשימת נושים פשוטה של חברה שלא עמדה בהתחייבויותיה. בשורה התחתונה לפי הבנתי נכנסים לתהליך כאשר באמת יש בעייה לשלם. לדעתך זה תרחיש ריאלי?
לפי מה שאני קורא עכשיו
בכל מקרה 130 התביעות שהוגשו הולכות להיות מקובצות לבית משפט אחד.

KobeRider

New member
כן, יש חסרונות מכאן ועד להודעה חדשה

וחסרונות?
אני מניח שזה לא סימפטי להנהלה שבית המשפט מקבל סמכות עליונה מעליהם, במיוחד כשיש לו אפשרות להסיק גם מסקנות אישיות נגדם אישית, לא רק נגד החברה. אם אין ל-BP בעייה לשלם, אני לא רואה סיבה שבית המשפט יפסוק פחות ממה שהיה נפסק ב-100 תביעות נפרדות, וב-100 תביעות נפרדות לא בטוח שאין ל-BP יתרון מול התובעים שצריכים להוכיח את טענותיהם. יש פה שאלה מרכזית של רשלנות שעושה הבדל עצום בגובה הפיצויים שישולמו, כלומר משפטי ראיות מורכבים (שמסתיימים לפעמים בפשרה בין הצדדים), לא רשימת נושים פשוטה של חברה שלא עמדה בהתחייבויותיה. בשורה התחתונה לפי הבנתי נכנסים לתהליך כאשר באמת יש בעייה לשלם. לדעתך זה תרחיש ריאלי?
זה בטח לא outcome פייבוריטי לחברה, הנקודה שלי הייתה שיכולות להיות אלטרנטיבות יותר גרועות. לדעתי, אם הולכים עם התרחישים הגרועים ביותר מבין הריאלים שידועים כיום, החברה תוכל לשלם את הנזק. תרחישים יותר פסימיים יכללו רשלנות פלילית או intent. כדאי גם לציין שהשוק, לפי CDS ועקום התשואות של החוב שלה, נותן סיכוי סביר לתרחיש שבו אין לה אפשרות לשלם את הנטל העתידי. אגב, אם הנפט באמת יעלה לשמים, כמו ששמוצקין טוען, לחברה יהיה הרבה יותר קל להתמודד עם הנזק. צריך להזהר לא להמר כאן על 2 המתאגרפים במקביל ;)

שמוצקין

New member
וכצפוי זה בדיוק ../images/Emo13.gif אבל בדיוק

זה בטח לא outcome פייבוריטי לחברה, הנקודה שלי הייתה שיכולות להיות אלטרנטיבות יותר גרועות. לדעתי, אם הולכים עם התרחישים הגרועים ביותר מבין הריאלים שידועים כיום, החברה תוכל לשלם את הנזק. תרחישים יותר פסימיים יכללו רשלנות פלילית או intent. כדאי גם לציין שהשוק, לפי CDS ועקום התשואות של החוב שלה, נותן סיכוי סביר לתרחיש שבו אין לה אפשרות לשלם את הנטל העתידי. אגב, אם הנפט באמת יעלה לשמים, כמו ששמוצקין טוען, לחברה יהיה הרבה יותר קל להתמודד עם הנזק. צריך להזהר לא להמר כאן על 2 המתאגרפים במקביל ;)
וכצפוי זה בדיוק
אבל בדיוק
מה שאני עושה :גם פשיטת רגל של בי פי בחודשים הקרובים וגם משבר נפט אפוקליפטי בארבע או חמש השנים הקרובות.

KobeRider

New member
זה מעניין המקרה של צ'-11 ב-BP

הוא גם צופה ש-BP תגיש Ch.11 תוך חודש
כשאנליסטים עוד מתווכחים על גורל הדיבידנד שלה. נו, זה היופי בנבואות לטווח קצר, תוך חודש צריך לחגוג או לספר סיפורים למה טעית.
זה מעניין המקרה של צ'-11 ב-BP
לפי הספרים, הסיכוי שהם יצטרכו להתחיל תהליך הוא קלוש. יש להם תזרים שלא מהעולם הזה [10 מיליארד ד' בשנה, ועולה], וגם במקרה של תביעות ענק, הם יכולים לשלם 150 מיליון דולר בחודש למשך דור ועדיין להיות רווחיים ולחלק דיבידנד כלשהו [לא, לא ה-6% שהם מחלקים עכשיו]. אבל מצד שני, הם יכולים לבחור להכנס לתהליך של צ'-11, במיוחד אם הם לא יראו סוף לתביעות מבחינת זמן ומוניטין, ואז יש מצב שאהיה קונה, זה יכול לעבוד טוב. נקודה נוספת מעניינת, זה מתי הם יהפכו להיות מטרת רכישה/מיזוג. אחרי הכל, יש להם שדות, והם נכסים מניבים. כרגע החברה נסחרת 1 על ההון, והם מוציאים עליו 10% תשואה פנימית. זה לא הולך ברגל. גם אם ההון נחתך בחצי - נניח מוסיפים להם נטל של 50 מיליארד ד' [ההערכות כרגע הם מתחת ל-20, וגם מוגבלות על פי חוק, אבל לא נהיה אופטימיים, חוקים משתנים מהר מאוד ועורכי הדין כולם בדרך ללוזיאנה] - הם עדיין יכולים לעניין חברות שמחפשות שליטה בנכסים שלהם.

מורנא007

New member
בטח

הוא גם צופה ש-BP תגיש Ch.11 תוך חודש
כשאנליסטים עוד מתווכחים על גורל הדיבידנד שלה. נו, זה היופי בנבואות לטווח קצר, תוך חודש צריך לחגוג או לספר סיפורים למה טעית.
בטח
כי מתעסקים בלתבוע את BP במקום לפתור את בעיית הנזילה. אני סבור שהיה ניתן לפתור את הנזילה, לפני חודש, ע"י סלעים חצץ וחול שאניות יביאו לאתר הקידוח. אבל במקום זה נתנו לBP יד חופשית להרעיל את המפרץ ועכשיו יש הרבה חיות ים מתות ולזה אין מחיר.

falash

New member
פיצוץ האזור לא יפתור את הבעיה?

המומחה לאנרגיות מתבזבזות מלוכלכות מתיו סימונס
הוא גם מאמין גדול בתחנות רוח. סימונס הוא מהפסימיסטים הבולטים בענף באשר למצאי הנפט הגולמי והגז בעולם . http://money.cnn.com/2010/06/09/news/companies/simmons_gulf_oil_spill.fortune/index.htm
או שזה יעלה למישהו הרבה כסף?

שמוצקין

New member
העיניין הוא שהנזק שכבר נגרם הוא עצום

או שזה יעלה למישהו הרבה כסף?
מתיו סימונס אכן מציע להשתמש בפצצות מתוך תקווה לעצור את שפיכת הנפט.

צריך לעשות פולסא דנורא לבאר הזאת

מתיו סימונס אכן מציע להשתמש בפצצות מתוך תקווה לעצור את שפיכת הנפט.
פצצות, סלעים... איזה עוד הברקות יצאו מהפורום שהמהנדסים הבורים של BP עוד לא חשבו עליהם?

falash

New member
המהנדסים של BP לא יפגעו בפרנסה של הבוסים

פצצות, סלעים... איזה עוד הברקות יצאו מהפורום שהמהנדסים הבורים של BP עוד לא חשבו עליהם?
המהנדסים של BP לא יפגעו בפרנסה של הבוסים

טשאפק

New member
כשקפה נשפל במטה של BP

כשקפה נשפל במטה של BP
נוקטים בכל אמצעי - כולל קווין קוסטנר.

מורנא007

New member
אותם מעניין לשאוב נפט מיידית כמה שאפשר

אפילו שזה בערך שליש ממה שפורץ החוצה, משיקולי רווח.

נו באמת...

אפילו שזה בערך שליש ממה שפורץ החוצה, משיקולי רווח.
נו באמת...
בין הנזקים שנוצרים לבין היחסי ציבור הגרועים, אתה באמת חושב שיש להם אינטרס לא לגמור עם זה? אני שונא שסתם הופכים חברות לשטן, גם כשזה נוגד כל היגיון.

מורנא007

New member
אני מוכן לקבל דעה נגדית

נו באמת...
בין הנזקים שנוצרים לבין היחסי ציבור הגרועים, אתה באמת חושב שיש להם אינטרס לא לגמור עם זה? אני שונא שסתם הופכים חברות לשטן, גם כשזה נוגד כל היגיון.
אני מוכן לקבל דעה נגדית
בתנאי שתהיה הוכחה שאני טועה. איני חושב ש- BP הם שטן. אני חושב שבתנאים האלה מישהו בכיר בשטח משחק אותה ראש קטן. במקום לנסות לשאוב שליש, אני חושב שהם יכלו לשים איזה פקק (בצורת סלעים, חצץ, חול וחרסית). בשלב ראשון ניסו לעשות משהו דומה למה שהצעתי (ללא הסלעים שהם לדעתי מרכיב חיוני), ע"י שאיבת חול מקרקעית הים והעברתו לאתר הנזילה, וזה לא היה יעיל לצערי. לדעתי אובמה יכול להתערב כל רגע, בגלל המצב ולנסות לתקן [לפי מה שהבנתי מכתבה בערוןץ FOX, התערבות פדרלית כנראה בדרך]. דמוקרטיה אינה אנרכיה ולכן יש לשילטון מה לומר ולתת קוים מנחים לחברות.

כן אה...

אני מוכן לקבל דעה נגדית
בתנאי שתהיה הוכחה שאני טועה. איני חושב ש- BP הם שטן. אני חושב שבתנאים האלה מישהו בכיר בשטח משחק אותה ראש קטן. במקום לנסות לשאוב שליש, אני חושב שהם יכלו לשים איזה פקק (בצורת סלעים, חצץ, חול וחרסית). בשלב ראשון ניסו לעשות משהו דומה למה שהצעתי (ללא הסלעים שהם לדעתי מרכיב חיוני), ע"י שאיבת חול מקרקעית הים והעברתו לאתר הנזילה, וזה לא היה יעיל לצערי. לדעתי אובמה יכול להתערב כל רגע, בגלל המצב ולנסות לתקן [לפי מה שהבנתי מכתבה בערוןץ FOX, התערבות פדרלית כנראה בדרך]. דמוקרטיה אינה אנרכיה ולכן יש לשילטון מה לומר ולתת קוים מנחים לחברות.
כן אה...
אובמה המפגר הזה יחפש למי לתת "בעיטה בתחת" וזה ממש יעזור במשהו... שירדו למהנדסים שם מהגב ויתנו להם לעשות את העבודה שלהם. עד כמה שאני יודע, אין בפורום מומחים לסתימת בארות נפט, אז בוא לא נתקשקש על סלעים או לא, זה די מיותר. וד"א, זאת הבעיה בדמוקרטיה, שהעם חושב שהשלטון צריך להתערב איפה שהוא לא.

מורנא007

New member
../images/Emo45.gif

כן אה...
אובמה המפגר הזה יחפש למי לתת "בעיטה בתחת" וזה ממש יעזור במשהו... שירדו למהנדסים שם מהגב ויתנו להם לעשות את העבודה שלהם. עד כמה שאני יודע, אין בפורום מומחים לסתימת בארות נפט, אז בוא לא נתקשקש על סלעים או לא, זה די מיותר. וד"א, זאת הבעיה בדמוקרטיה, שהעם חושב שהשלטון צריך להתערב איפה שהוא לא.

מצב
הנושא נעול.
למעלה