המומחה לאנרגיות מתבזבזות מלוכלכות מתיו סימונס

מצב
הנושא נעול.

קרלטון

New member
אל תרתח אדון עזריאל ../images/Emo6.gif

בולשיט !!!! במקום לצחוק תראה איך אתה יכול
להרויח, קרלטון לו היה לי אצל ברוקר אשראי של חצי שנה עד שנה , הייתי עושה שורט על האג"ח שלBP לא איכפת לי שתקרא לי חסיד שוטה של מתיו סימונס
אל תרתח אדון עזריאל

אני לא נזקק לקריאת כתבות של נביאי זעם למיניהם בשביל לכלכל את צעדי בהשקעות.... מצטער אבל מעדיף לחשוב בעצמי, תודה

הצחקת אותי על הבוקר ../images/Emo13.gif

אל תרתח אדון עזריאל

אני לא נזקק לקריאת כתבות של נביאי זעם למיניהם בשביל לכלכל את צעדי בהשקעות.... מצטער אבל מעדיף לחשוב בעצמי, תודה
הצחקת אותי על הבוקר

יא וואראדי איזו קציצה!

שמוצקין

New member
../images/Emo13.gif אז מה אתה חושב על בריטיש פטרוליום?

אל תרתח אדון עזריאל

אז מה אתה חושב על בריטיש פטרוליום?
תפשוט רגל או לא ? אני בטוח שתוך שלושה חודשים נתבשר על ההליך לפשיטת רגל .

קרלטון

New member
אני חושב שלא

אז מה אתה חושב על בריטיש פטרוליום?
תפשוט רגל או לא ? אני בטוח שתוך שלושה חודשים נתבשר על ההליך לפשיטת רגל .
אני חושב שלא
יש לחברה הזאת הרבה כסף וכמו שקובריידר ציין תזרים מעולה. עכשיו היא השעתה את הדיבידנד, סביר שתמשיך עם המדיניות הזאת בזמן הקרוב וזה נותן לה עוד חמצן לשלם. מדובר על 2.5 מיליארד דולר רק על הדיבידנד הספציפי הזה שזה כבר יותר מכל העלויות שספגה עד כה. אני לא מכיר את הקטנות של Chapter 11 אבל לא רואה למה לחברה יש אינטרס להיכנס להליך הזה. לפי מה שאני מבין, תוך כחודשיים לכל היותר ה-Relief wells תפעלנה, גם אם אמצעים אחרים לא יעזרו והנזק יעצר, מנקודה זו והלאה החברה תכנס למשא ומתן עם 1001 הנפגעים ועם הממשל האמריקאי, תשלם להם בהדרגה ותמשיך לפעול. מן הסתם חלק מההנהלה צריכה לעוף. הניקוי לא יהיה ב-100%, אין כוח בעולם שיכול לעשות את זה ובסופו של דבר אף אחד לא ידרוש את זה מ-BP לאור מה שהיא כן תשלם לנפגעים.

אוגוסט-ספטמבר זה עונת הסופות שם

אני חושב שלא
יש לחברה הזאת הרבה כסף וכמו שקובריידר ציין תזרים מעולה. עכשיו היא השעתה את הדיבידנד, סביר שתמשיך עם המדיניות הזאת בזמן הקרוב וזה נותן לה עוד חמצן לשלם. מדובר על 2.5 מיליארד דולר רק על הדיבידנד הספציפי הזה שזה כבר יותר מכל העלויות שספגה עד כה. אני לא מכיר את הקטנות של Chapter 11 אבל לא רואה למה לחברה יש אינטרס להיכנס להליך הזה. לפי מה שאני מבין, תוך כחודשיים לכל היותר ה-Relief wells תפעלנה, גם אם אמצעים אחרים לא יעזרו והנזק יעצר, מנקודה זו והלאה החברה תכנס למשא ומתן עם 1001 הנפגעים ועם הממשל האמריקאי, תשלם להם בהדרגה ותמשיך לפעול. מן הסתם חלק מההנהלה צריכה לעוף. הניקוי לא יהיה ב-100%, אין כוח בעולם שיכול לעשות את זה ובסופו של דבר אף אחד לא ידרוש את זה מ-BP לאור מה שהיא כן תשלם לנפגעים.
אוגוסט-ספטמבר זה עונת הסופות שם
הוריקן טוב אחד והמפרץ נקי.

כמה שאלות

אני חושב שלא
כמה שאלות
1. כמה מהתזרים וההכנסות שלה נובעים מהבאר הספציפית הזו? 2. אחרי פיצוי הנפגעים, השאלה היא כמה היא תשלם על תביעות מצד המדינה, מצד מחזיקי הבאר (הם רק מתפעלים אותה אבל היא לא שלהם), וכמה היא תצטרך לשלם לעורכי הדין שלה. 3. כמה אובמה ישתמש באירוע הזה כמנוף פוליטי ויכלה את זעמו בחברות הנפט, באופן ספציפי על הדליפה הזו, ובאופן נרחב בתור רפורמות. לי יש הרגשה שיהיה משהו דומה למה שרוצים לעשות עכשיו עם הבנקים. מעין מיסוי שהחברות יאלצו לשלם כדי לכסות נזקים בשל דליפות כאלו, וזו בטח רק ההתחלה. 4. שורה תחתונה, פשיטת רגל כנראה שלא, אבל החברה הזו הולכת לדמם כסף עוד הרבה מאוד זמן. גם המחירים של הנפט די בירידה.

KobeRider

New member
אינטרנס החברה להכנס לצ'-11

אני חושב שלא
יש כמה מקרים נפוצים, בסיטואציה הזו יכול להיות כאשר הם יקבלו הרבה תביעות מגורמים שונים. למשל תביעה מהממשלה, תביעה אזרחית מדייגים, תביעה מחברות אחרות, תביעה מענף התיירות, תביעה מבעלי המניות, וכן הלאה. במקום ש-BP תצטרך לטפל בכל תביעה בנפרד, בבתי משפט שונים, תהליך שגם יקר להחריד, וגם עם תוצאות הרסניות - כי כל שופט ירצה להכנס בהם כמה שיותר, שום צד לא ירצה להתחשב בצדדים אחרים, והם יהיו חשופים לתביעות למשך זמן רב - הם מכריזים על צ'-11. ואז מתחיל תהליך אחד, שבו יש בית משפט אחד, עם ריכוז של כל התביעות, בפרק זמן סגור. כל הצדדים חייבים לשתף ביניהם פעולה, כי בסוף התהליך החברה נקייה מתביעות. תהליך כזה גם יהיה בדרך כלל pre-packaged שבו החברה מסכמת מראש עם הנושים הראשיים את הסכום שהיא תשלם, ובדרך כלל מדובר גם בחבילה שכוללת תשלומים [כמו שכתבתי קודם, כמה מאות מיליוני דולרים בחודש למשך 30-40 שנה]. אחרי שיש סיכום, החברה מתחילה את התהליך, ואז הצ'-11 מאוד מהיר, שמהלכו החברה לא מפסיקה את הפעילות.

הבנתי

יש כמה מקרים נפוצים, בסיטואציה הזו יכול להיות כאשר הם יקבלו הרבה תביעות מגורמים שונים. למשל תביעה מהממשלה, תביעה אזרחית מדייגים, תביעה מחברות אחרות, תביעה מענף התיירות, תביעה מבעלי המניות, וכן הלאה. במקום ש-BP תצטרך לטפל בכל תביעה בנפרד, בבתי משפט שונים, תהליך שגם יקר להחריד, וגם עם תוצאות הרסניות - כי כל שופט ירצה להכנס בהם כמה שיותר, שום צד לא ירצה להתחשב בצדדים אחרים, והם יהיו חשופים לתביעות למשך זמן רב - הם מכריזים על צ'-11. ואז מתחיל תהליך אחד, שבו יש בית משפט אחד, עם ריכוז של כל התביעות, בפרק זמן סגור. כל הצדדים חייבים לשתף ביניהם פעולה, כי בסוף התהליך החברה נקייה מתביעות. תהליך כזה גם יהיה בדרך כלל pre-packaged שבו החברה מסכמת מראש עם הנושים הראשיים את הסכום שהיא תשלם, ובדרך כלל מדובר גם בחבילה שכוללת תשלומים [כמו שכתבתי קודם, כמה מאות מיליוני דולרים בחודש למשך 30-40 שנה]. אחרי שיש סיכום, החברה מתחילה את התהליך, ואז הצ'-11 מאוד מהיר, שמהלכו החברה לא מפסיקה את הפעילות.
הבנתי
מעניין מאוד. מה שעוד חשוב הוא שהם קודחים עכשיו במקומות אחרים בבאר ויתחילו לשאוב משם נפט אז אפילו יוכלו להמשיך לנצל את הבאר הזו (כמה נפט כבר יש בבארות כאלו שזה ממשיך לזרום בכזה קצב ועווד נשאר שם משהו:)?

קרלטון

New member
וחסרונות?

וחסרונות?
אני מניח שזה לא סימפטי להנהלה שבית המשפט מקבל סמכות עליונה מעליהם, במיוחד כשיש לו אפשרות להסיק גם מסקנות אישיות נגדם אישית, לא רק נגד החברה. אם אין ל-BP בעייה לשלם, אני לא רואה סיבה שבית המשפט יפסוק פחות ממה שהיה נפסק ב-100 תביעות נפרדות, וב-100 תביעות נפרדות לא בטוח שאין ל-BP יתרון מול התובעים שצריכים להוכיח את טענותיהם. יש פה שאלה מרכזית של רשלנות שעושה הבדל עצום בגובה הפיצויים שישולמו, כלומר משפטי ראיות מורכבים (שמסתיימים לפעמים בפשרה בין הצדדים), לא רשימת נושים פשוטה של חברה שלא עמדה בהתחייבויותיה. בשורה התחתונה לפי הבנתי נכנסים לתהליך כאשר באמת יש בעייה לשלם. לדעתך זה תרחיש ריאלי?

שמוצקין

New member
זה ככל הנראה התרחיש היחידי שהוא ריאלי

וחסרונות?
אני מניח שזה לא סימפטי להנהלה שבית המשפט מקבל סמכות עליונה מעליהם, במיוחד כשיש לו אפשרות להסיק גם מסקנות אישיות נגדם אישית, לא רק נגד החברה. אם אין ל-BP בעייה לשלם, אני לא רואה סיבה שבית המשפט יפסוק פחות ממה שהיה נפסק ב-100 תביעות נפרדות, וב-100 תביעות נפרדות לא בטוח שאין ל-BP יתרון מול התובעים שצריכים להוכיח את טענותיהם. יש פה שאלה מרכזית של רשלנות שעושה הבדל עצום בגובה הפיצויים שישולמו, כלומר משפטי ראיות מורכבים (שמסתיימים לפעמים בפשרה בין הצדדים), לא רשימת נושים פשוטה של חברה שלא עמדה בהתחייבויותיה. בשורה התחתונה לפי הבנתי נכנסים לתהליך כאשר באמת יש בעייה לשלם. לדעתך זה תרחיש ריאלי?
היקף הנזק שנגרם הוא עצום . זה האסון האקולוגי הגדול ביותר בתולדות ארה"ב

קרלטון

New member
אוקיי

היקף הנזק שנגרם הוא עצום . זה האסון האקולוגי הגדול ביותר בתולדות ארה"ב
אוקיי
אתה יודע שבלי הוכחת רשלנות היקף הפיצויים (מעבר לעלויות הניקוי) מוגבל בחוק לפחות מ-100 מיליון דולר??

קרלטון

New member
עם כל הכבוד לאובמבה

עם כזה לחץ מאובמה אני בטוח שימצאו הראיות
להרשיע אותם ברשלנות. לא חושב שאפשר לצפות שהם יצאו מהעניין הזה רק ב75 מליון דולר.
עם כל הכבוד לאובמבה
הוא היום פה ועוד כמה שנים לא, וחברות הנפט גם ללא נולדו אתמול וימשיכו לפעול גם אחריו. BP התחייבו לשלם גם מעבר ל-75 מיליון האלה ולכסות כל נזק אבל בשלב מסוים תגמר הנדיבות.

אבל לדעתי את המשפט

עם כל הכבוד לאובמבה
הוא היום פה ועוד כמה שנים לא, וחברות הנפט גם ללא נולדו אתמול וימשיכו לפעול גם אחריו. BP התחייבו לשלם גם מעבר ל-75 מיליון האלה ולכסות כל נזק אבל בשלב מסוים תגמר הנדיבות.
אבל לדעתי את המשפט
ובטח את הרפורמות בקידוח בלב ים הוא ישלים עוד בקדנציה הנוכחית.

מורנא007

New member
כאן בדיוק נמצאת הצביעות

אבל לדעתי את המשפט
ובטח את הרפורמות בקידוח בלב ים הוא ישלים עוד בקדנציה הנוכחית.
כאן בדיוק נמצאת הצביעות
האמריקאים דורשים מישראל שלא להעלות את המס על הרווח מקידוחי ים, בעוד הם מתכננים להעלות אותו בצורת רפורמות, בגלל דליפת הנפט במפרץ.

אני לא בקיא בעובדות

היתה רשלנות וגם חיי אדם קופחו למיטב הבנתי
זה ינוע בין מיליארדים לעשרות מיליארדים
אני לא בקיא בעובדות
אבל צריך להוכיח רשלנות מעבר לכל ספק סביר. בנוסף החברות האלו מעסיקות עורכי דין מהמשובחים. הבעיה היא שההחלטה בעניינם תהיה לא מעט פוליטית ולא משפטית, בדומה למשל לפיאסקו מול גולדמן.

מצב
הנושא נעול.
למעלה