המדדים והשוק ככלל (המשך)

מצב
הנושא נעול.

gkeidar

New member
המדדים והשוק ככלל (המשך)

המדדים והשוק ככלל (המשך)
כתבתי כאן בשבת בערב שאני צופה עליות שערים בינוניות בת''א ביום ראשון בעקבות הסגירה השטוחה בניו-יורק ביום שישי ואני רואה שכמעט כל המדדים אכן עלו בניגוד לאלה (והיו לא מעט) שבשרו את ההיפך. רק שני יוצאים מן הכלל שאחד מהם בעצם לא עלה ולא ירד (ת''א 25 שמראה שינוי יומי של 0.00%) ומדד אחד בודד (תל-טק 15) ירד 0.19% (ירידה מתונה מאד) כששאר המדדים רושמים עליות בינוניות כפי שצפיתי, כשאת העליה הפחותה ביותר שבהם רשם מדד יתר 150 (0.12%) ואת המרובה שבהם רשם מדד ת''א בנקים (1.16%). עליות בינוניות לכל דבר ובדיוק כפי שכתבתי בדרשתי. אני ממשיך אם כן לעמוד על שלי שאין כרגע חשש להתדרדרות משמעותית ובמחיוחד כוללת של שוק ההון (מדדים); אדרבא, צפוי המשך התיצבות מהירידות בחודש מאי וזאת כמובן כפי שכבר טענתי בתנאי שתמשך עד סוף החודש הדיעה הרווחת שברנאנקי לא יעלה את הריבית ובמיוחד אם הוא באמת לא יעלה אותה בסוף החודש. ביום שישי נראה בברור שלכרישים אין יותר כרגע ענין בדלק (נפט) ובמתכות כהשקעה שיושבים עליה (אפילו קצת). וכפי שציינתי בשבת בערב הם פתחו ביום שישי צינור לדלק ולמתכות שניזל לכמה שעות טובות את המדדים ולקראת סוף היום המדדים התייצבו בחזרה ונסגרו בירידות מתונות כשבנסד''ק הירידה היתה למעשה בהחלט זניחה. מה שכן גם שחשוב לציין זה שה-S&P וראסל 1000 נסגרו למעשה בירוק. הספור של יום שישי היה לדעתי קאצ'ינג שהם עשו לדלק ולמתכות שכידוע צנחו חזק במשך השבוע שעבר, תוך שהם מנצלים את ערכם שירד כדי להקפיץ קצת את שערם ולמצוץ משם עוד קצת בדרך החוצה. לדעתי היו מעורבים בזה בעיקר כאלה שנכנסו לשם בשלב מאוחר יחסית, נשארו תקועים בפנים בעקבות הצניחה וניצלו את ההזדמנות להכנס בשערים נמוכים מאלה שהם התחילו בהם, מה שאיזן להם קצת את ההפסדים. אבל אני בספק שהם יגיעו עם זה רחוק, שלא לדבר שרובם התנדפו משם ויצאו לסוף השבוע כשכספם במדדים הראשיים של שוק ההון והם מלקקים את פצעיהם. בכל מקרה, היה ותהיה התנהלות מרוסנת מצד המשקיעים מלווה בעליות שערים מתונות, הריבית תשאר קרוב לוודאי בסוף החודש בעינה ותתן את האות להמשך עליות שערים קצת פחות מתונות. כמובן שגם ירידות שערים תשארנה את הריבית בעינה. מה שללא ספק יגרום לעלית הריבית תהינה עליות שערים רציניות כאלה ביתרת החודש שתחזרנה את המדדים לשערים שהם היו בהם לפני הירידות של חודש מאי או מעליהם ואני מקווה שזה לא יקרה, כי במקרה כזה נראה ירידות שערים לא נעימות.

מצב
הנושא נעול.
למעלה