הם לא מסוגלים להבין...

לאונידס

Active member
בחייאת סבא , הרגת אותי....תוריד את זה.

עוד מעט עוד שמאלנים יאיימו לתבוע אותי.
להערכתי הדבר היחידי שהשמאלנים המשכילים הרשעים יתבעו הוא אולי מערכת חינוך שתתן השכלה,
גם בליב"ה וגם בארון הספרים היהודי,
וכך הם ייבשו את ביצת ההסתה והבורות.

שחר 676

Well-known member
מנהל
להערכתי הדבר היחידי שהשמאלנים המשכילים הרשעים יתבעו הוא אולי מערכת חינוך שתתן השכלה,
גם בליב"ה וגם בארון הספרים היהודי,
וכך הם ייבשו את ביצת ההסתה והבורות.
לדעתי ולמיטב הבנתי וידיעתי.

ליאוניד - כל כך הרבה פעמים נחסמתי על לא עוול בכפי , איומים במחיקת פוסטים , פניה להנהלת הפורומים , איומים בתביעה משפטית ועוד.

אתם מתקשים להכיל את חופש הביטוי.
מעולם לא פגשתי סותמי פיות/גזענים/צבועים/אוטואנטישמים גדולים ממרבית השמאלנים ואני לא מתלוצץ.

אני תומך בלימודי ליב"ה ויש לי ביקורת עניינית על התנהגות חלק מהחרדים אך אצלך ואצל חבריך אין שום ענייניות בנושא זה - אתם מצויים בעיצומו של מסע שטנה ודמוניזציה כלפי כל אלמנט המזכיר אמונה יהודית.

לא סתם אני מכנה אתכם "גויים לעתיד" שהרי אין ספק בליבי שהחינוך אותו תטמיעו בצאצאיכם יגרום להם לצעוד על "משעול ההתבוללות" ולכן כבר מעכשיו איני רואה בכם חלק מבני עמי למרות שאתם עדיין יהודים.

בעיני - אתם אנשים אומללים , נטולי עבר ועתיד. "שותפות הגורל" שיש לכם עם בני עמכם הולכת ומתפוגגת ולכן חלק הולך וגדל מכם תומך במדינת כל אזרחיה , תומך בהשארת המסתננים , מתנגד לחוק הלאום , מכנה את המלחמה בהתבוללות "גזענות" ועוד.

גילוי נאות - אני חילוני בדיוק כמוך.

נערך לאחרונה ב:

לאונידס

Active member
לדעתי ולמיטב הבנתי וידיעתי.

ליאוניד - כל כך הרבה פעמים נחסמתי על לא עוול בכפי , איומים במחיקת פוסטים , פניה להנהלת הפורומים , איומים בתביעה משפטית ועוד.

אתם מתקשים להכיל את חופש הביטוי.
מעולם לא פגשתי סותמי פיות/גזענים/צבועים/אוטואנטישמים גדולים ממרבית השמאלנים ואני לא מתלוצץ.

אני תומך בלימודי ליב"ה ויש לי ביקורת עניינית על התנהגות חלק מהחרדים אך אצלך ואצל חבריך אין שום ענייניות בנושא זה - אתם מצויים בעיצומו של מסע שטנה ודמוניזציה כלפי כל אלמנט המזכיר אמונה יהודית.

לא סתם אני מכנה אתכם "גויים לעתיד" שהרי אין ספק בליבי שהחינוך אותו תטמיעו בצאצאיכם יגרום להם לצעוד על "משעול ההתבוללות" ולכן כבר מעכשיו איני רואה בכם חלק מבני עמי למרות שאתם עדיין יהודים.

בעיני - אתם אנשים אומללים , נטולי עבר ועתיד. "שותפות הגורל" שיש לכם עם בני עמכם הולכת ומתפוגגת ולכן חלק הולך וגדל מכם תומך במדינת כל אזרחיה , תומך בהשארת המסתננים , מתנגד לחוק הלאום , מכנה את המלחמה בהתבוללות "גזענות" ועוד.

גילוי נאות - אני חילוני בדיוק כמוך.
אז עכשיו אני גם אשם שחסמו אותך באיזשהו פורום?
אני לא רק מחוקק נגדך חוקים?
תשמע, יש טיפול תרופתי יעיל נגד פרנויה והוא בחינם - בסל הבריאות.
גש לרופא המשפחה, אתה סובל סתם, החיים בתחושת נרדפות ממש קשים, חבל, יעזרו לך.

כוכבית מצויה

Well-known member
אני בכלל לא מבין את ההשוואה - אורלי לוי הייתה ימנית שהפכה להיות שמאלנית בשל שיקולים של אינטרס אישי. היא חברה לשמאל שהבטיח שלא יסתמך על תמיכת ערבים בכינון ממשלה אך שמאל זה הפר את הבטחתו ולוי ראתה עצמה משוחררת מחיבוק הדב השמאלני. (זה היה צעד אחד יותר מידי עבורה)

בעיני - אורלי לוי תמיד תהיה שמאלנית משיקולי אינטרס אך המעשה אותו ביצעה שונה לחלוטין ממעשהו של בנט , אין בכלל מה להשוות.

בנט , האידיאלוג הגדול , המנהיג הערכי , המוסרי , חובש הכיפה , מנכ"ל מועצת יש"ע לשעבר , זה שהתיימר להיות ימני מנתניהו לקח את קולות הימנים הקיצונים שהצביעו לו והעביר אותם לאיבתיסאם מרעאנה , מירב מיכאלי , יאיר גולן ושאר "השמאלניה הפלצניה".....אבל אני שמח שזה קרה , הלוואי וכל הציונות הדתית תסבול קשות מממשלת השמאל הנוכחית , הלוואי וידפקו אותם עד העצם , שילמדו לקח.....אני אתמוגג משמחה לאידם.

מוקדש לכל אותם ימנים מהציונות הדתית שכינו את נתניהו "שמאלן" חחחחח
לא מדוייק.
דיעותיה המדיניות של אורלי ימניות בעוד דיעותיה החברתיות שמאליות. היא בחרה לחבור למפלגת שמאל בעקבות דחעותיה החברתיות. אחרי הבחירות כיוון שלא היתה אפשרות לממשלת שמאל שלא תעבור על הקווים האדומים המדיניים שלה היא חברה לממשלת ימין.

שחר 676

Well-known member
מנהל
לא מדוייק.
דיעותיה המדיניות של אורלי ימניות בעוד דיעותיה החברתיות שמאליות. היא בחרה לחבור למפלגת שמאל בעקבות דחעותיה החברתיות. אחרי הבחירות כיוון שלא היתה אפשרות לממשלת שמאל שלא תעבור על הקווים האדומים המדיניים שלה היא חברה לממשלת ימין.
מבחינתי אין שום דבר כזה - או שאתה ימני או שאתה שמאלני - היא יכלה לנסות להגשים את שאיפותיה גם בממשלת ימין אך מכיוון שלא הצליחה להתברג שם או שלא הייתה מספיק אטרקטיבית עבורם היא החליטה להקריב את האידיאלוגיה הימנית עליה צמחה למען תפקיד שר בממשלת שמאל...... בפועל היא הפכה להיות שמאלנית אפילו אם דעותיה האישיות שונות , היא ידעה מראש שהיא היתה הופכת לצינור להעברת החלטות שמאליות - כלומר שמאלנית מוחלטת והיא הפכה להיות כזאת בשל אינטרס אישי.

אבל היה לה גבול אותו לא הסכימה לעבור , היא לא הסכימה לתת יד לכינון ממשלה הנתמכת על ידי ערבים וגנץ ולפיד ידעו זאת היטב וההמשך ידוע ומובן.​

משתפרת1

Well-known member
מבחינתי אין שום דבר כזה - או שאתה ימני או שאתה שמאלני - היא יכלה לנסות להגשים את שאיפותיה גם בממשלת ימין אך מכיוון שלא הצליחה להתברג שם או שלא הייתה מספיק אטרקטיבית עבורם היא החליטה להקריב את האידיאלוגיה הימנית עליה צמחה למען תפקיד שר בממשלת שמאל...... בפועל היא הפכה להיות שמאלנית אפילו אם דעותיה האישיות שונות , היא ידעה מראש שהיא היתה הופכת לצינור להעברת החלטות שמאליות - כלומר שמאלנית מוחלטת והיא הפכה להיות כזאת בשל אינטרס אישי.

אבל היה לה גבול אותו לא הסכימה לעבור , היא לא הסכימה לתת יד לכינון ממשלה הנתמכת על ידי ערבים וגנץ ולפיד ידעו זאת היטב וההמשך ידוע ומובן.​
לטעמי היא הוכיחה שאין לה אידאולוגיה.
כשניסתה להריץ רשימה משל עצמה עוד פרגנתי לה. אבל זגזוג בין כל הכיוונים והצדדים? זה מוכיח שהקו המנחה היחיד שלה הוא השרדות. ואיש לא יצליח לשכנע אותי שהיא מצאה איזה קו אידאולוגי להתחבר אליו במפלגה של ליברמן.

שחר 676

Well-known member
מנהל
כשניסתה להריץ רשימה משל עצמה עוד פרגנתי לה. אבל זגזוג בין כל הכיוונים והצדדים? זה מוכיח שהקו המנחה היחיד שלה הוא השרדות. ואיש לא יצליח לשכנע אותי שהיא מצאה איזה קו אידאולוגי להתחבר אליו במפלגה של ליברמן.
כל הנ"ל מוכיח שהאינטרס שלה אינו אידיאלוגי אלא אישי. תפיסת העולם שלה ( ויש לה תפיסת עולם ) נדחקה לצד לטובת שיקולים אישיים.

כשכיהנה במפלגתו של ליברמן היא זרמה עם הקו של מפלגתו.....כשעברה לשמאל היא זרמה גם איתם. האידיאלוגיה מבית אבא לא באה לידי ביטוי , היא מכרה אותה לכל המרבה במחיר.....ולכן פעם היא שמאלנית ופעם היא ימנית קיצונית ( כשליברמן עוד היה בימין )

מבחינתי היא תמיד תהיה שמאלנית.

Harrington

Well-known member
מנהל
לא מסכים איתך. יש לה אידאולוגיה מובהקת, רק שמה לעשות, האידאולוגיה הזאת לא מתחלקת בין שמאל-ימין השגרתיים. לכן קשה אולי לראות או לקבל את זה. מבחינתה מה שמעניין אותה זה הנושא החברתי (תחום מסוים בתוכו שברח לי כרגע מהראש). הוא ולא אחר. אם היא תוכל לקדם את זה בשמאל היא תחבור לשמאל ואם היא תוכל לקדם את זה בימין היא תחבור לימין.

כל הנ"ל לא אומר שאין לה אידיאולוגיה. שאין לה סדר יום. יש לה. הוא פשוט לא מתחלק כפי שהפוליטיקה התחלקה אצלנו עד לאחרונה, צד שמאל וצד ימין.

משתפרת1

Well-known member
לא מסכים איתך. יש לה אידאולוגיה מובהקת, רק שמה לעשות, האידאולוגיה הזאת לא מתחלקת בין שמאל-ימין השגרתיים. לכן קשה אולי לראות או לקבל את זה. מבחינתה מה שמעניין אותה זה הנושא החברתי (תחום מסוים בתוכו שברח לי כרגע מהראש). הוא ולא אחר. אם היא תוכל לקדם את זה בשמאל היא תחבור לשמאל ואם היא תוכל לקדם את זה בימין היא תחבור לימין.

כל הנ"ל לא אומר שאין לה אידיאולוגיה. שאין לה סדר יום. יש לה. הוא פשוט לא מתחלק כפי שהפוליטיקה התחלקה אצלנו עד לאחרונה, צד שמאל וצד ימין.
לא מסכימה איתך. אי אפשר ללכת רק על נושא אחד (חברתי) ולהתעלם משאר הנושאים שמרכיבים את הפוליטיקה הישראלית. זאת אומרת, אפשר, אורלי לוי עשתה זאת. אבל אם מה שעקרוני לה הוא הענין ההוא, עמדת מרץ והעבודה לא השתנתה, רק אורלי נסה על נפשה מהגוש הוא.
גם עמדת הליכוד בנושאים חברתיים לא השתנתה כשאורלי פרשה, ובאג׳נדה החברתית של ליברמן (שאולי מתיחסת לפנסיונרים הרוסים וזהו) אין כל משותף עם מה שאורלי לוי אמורה לרצות.
כולה- אופורטוניסטית שנסחפת לכל כיוון בו נדמה לה שתשרוד.

Harrington

Well-known member
מנהל
לא מסכימה איתך. אי אפשר ללכת רק על נושא אחד (חברתי) ולהתעלם משאר הנושאים שמרכיבים את הפוליטיקה הישראלית. זאת אומרת, אפשר, אורלי לוי עשתה זאת. אבל אם מה שעקרוני לה הוא הענין ההוא, עמדת מרץ והעבודה לא השתנתה, רק אורלי נסה על נפשה מהגוש הוא.
גם עמדת הליכוד בנושאים חברתיים לא השתנתה כשאורלי פרשה, ובאג׳נדה החברתית של ליברמן (שאולי מתיחסת לפנסיונרים הרוסים וזהו) אין כל משותף עם מה שאורלי לוי אמורה לרצות.
כולה- אופורטוניסטית שנסחפת לכל כיוון בו נדמה לה שתשרוד.
לא אמרתי שאני מסכים בדרך כלשהי עם התנהלותה או פועלה של לוי. אבל בעיני בהחלט אפשרי לשאת דגל אחד ולא להביע דעה מחייבת בעניינים אחרים, או לחלופין, להסכים לדלג בין מחנות בעניינים האחרים ובלבד שהדגל שאת מאמינה בו או נמצאת עבורו בפוליטיקה, יקודם.

לוי אגב היא לא הראשונה שפועלת כך. היה בזמנו את מפלגת הדרך השלישית אם אני לא טועה בשם. אלה שדגלו באי-ירידה מהגולן לטובת הסכם שלום, אבל היו מוכנים בכיף למסור את כל איו"ש ואזח"ע. הדגל הבלעדי שלהם היה שמירה על הגולן, כאשר בכל שאר התחומים הפוליטיים הם היו קובעים את דעתם בהתאם לעניין שעלה, או שהשאירו אותו פתוח בין חבריהם. נכון, לא לגמרי אותו דבר, אבל בכל זאת.

משתפרת1

Well-known member
לא אמרתי שאני מסכים בדרך כלשהי עם התנהלותה או פועלה של לוי. אבל בעיני בהחלט אפשרי לשאת דגל אחד ולא להביע דעה מחייבת בעניינים אחרים, או לחלופין, להסכים לדלג בין מחנות בעניינים האחרים ובלבד שהדגל שאת מאמינה בו או נמצאת עבורו בפוליטיקה, יקודם.

לוי אגב היא לא הראשונה שפועלת כך. היה בזמנו את מפלגת הדרך השלישית אם אני לא טועה בשם. אלה שדגלו באי-ירידה מהגולן לטובת הסכם שלום, אבל היו מוכנים בכיף למסור את כל איו"ש ואזח"ע. הדגל הבלעדי שלהם היה שמירה על הגולן, כאשר בכל שאר התחומים הפוליטיים הם היו קובעים את דעתם בהתאם לעניין שעלה, או שהשאירו אותו פתוח בין חבריהם. נכון, לא לגמרי אותו דבר, אבל בכל זאת.
לוי אכן איננה הראשונה שדילגה בין מפלגות מקצוות שונים של הקשת. אבל היא שיכללה את האקרובטיקה.
הדוגמה שלך ממש איננה אותו הדבר. אם אורלי לוי היתה נשארת בראש הסיעה העצמאית שלה ובוחרת להצטרף לגוש זה או אחר על פי הנושא שעל הפרק- הדוגמה היתה מתאימה.

Harrington

Well-known member
מנהל
הדוגמה שלך ממש איננה אותו הדבר.
מסכים עם זה. כבר הסכמתי תוך כדי כתיבת דברי :). פשוט לא הצלחתי לשים בדיוק את האצבע על ההבדל.

בכל אופן עיקר התייחסותי נגעה לעצם העמדת נושא אחד כדגל תוך התעלמות מכל שאר הנושאים במערכת הפוליטית. גם אם נאמר שהיא היחידה או הראשונה שעשתה זאת, לכשעצמו בעיני זה לגיטימי. אולי אפילו יפה במידה מסוימת.

משתפרת1

Well-known member
מסכים עם זה. כבר הסכמתי תוך כדי כתיבת דברי . פשוט לא הצלחתי לשים בדיוק את האצבע על ההבדל.

בכל אופן עיקר התייחסותי נגעה לעצם העמדת נושא אחד כדגל תוך התעלמות מכל שאר הנושאים במערכת הפוליטית. גם אם נאמר שהיא היחידה או הראשונה שעשתה זאת, לכשעצמו בעיני זה לגיטימי. אולי אפילו יפה במידה מסוימת.
טוב, אם כך- (גם) בנקודה זאת נישאר חלוקים. בעיני התנהגותה לא היתה קשורה לשום דגל או אידאולוגיה אלא רק להשרדות פוליטית, ובעיניך- יפה.
התפוז לא מאפשר לי להגיב להודעה שמכילה חייכן, שלא תחשוב שהיתה כוונת זדון במחיקתו.

Harrington

Well-known member
מנהל
טוב, אם כך- (גם) בנקודה זאת נישאר חלוקים. בעיני התנהגותה לא היתה קשורה לשום דגל או אידאולוגיה אלא רק להשרדות פוליטית, ובעיניך- יפה.
לא לא לא. אל נא תביני אותי לא נכון. אני סולד מהתנהלותה. בוודאי מהמעברים לאחר קבלת מנדט מפלגתי (כלומר שלא בין כנסת לכנסת). אני גם מסכים איתך שבמעבר שכן התבצע בין כנסות, זה היה עניין של שרידות פוליטית.

כל שאני אומר הוא ברמת העקרון, בלי קשר ישיר ללוי, אני בהחלט יכול להבין ולכבד מי שבוחר ללכת על דגל מסוים ולא בהכרח לחוות דעה מחייבת בעניינים אחרים. זאת גם כאשר אותם עניינים אחרים הם שמעניינים כנראה את רוב הציבור, או בכל אופן מגדירים את החלוקה הפוליטית במדינה (או עשו זאת עד לאחרונה).

התפוז לא מאפשר לי להגיב להודעה שמכילה חייכן, שלא תחשוב שהיתה כוונת זדון במחיקתו.
מוכר. אין בעיה. סתם דרך אגב, יש לזה פתרון פשוט. אני משתמש בו כאשר אני עורך משהו שכתבתי בעצמי ומופיע שם חייכן, אבל לא רואה סיבה שלא יעבוד גם בציטוטים. הפתרון: מחיקת החייכן, אבל הכנסתו מיד מחדש. כך למשל כשאני עורך לעתים הודעה שכתבתי שמופיעה בו חייכן, הוא לא נותן לי כל עוד החייכן שם. אבל אם אני פועל בדרך הזאת, אין שום בעיה, ובפוסט שיוצג הוא יופיע כאילו מעולם לא נעלם.

כוכבית מצויה

Well-known member

אתה רשאי להתעלם מהמציאות ולהכריז שמבחינתך אין דבר כזה. בדרך כלל לא בריא להתעלם מהמציאות.

שחר 676

Well-known member
מנהל
אתה רשאי להתעלם מהמציאות ולהכריז שמבחינתך אין דבר כזה. בדרך כלל לא בריא להתעלם מהמציאות.
אני לא מתעלם מהמציאות כלל.

אילו איתמר בן גביר היה מקבל על עצמו תפקיד כלשהו הקרוב לליבו בממשלת שמאל הרי שהוא היה איש שמאל לכל דבר וענין שכן הצבעותיו ישרתו אוריינטציה שמאלית באין ספור נושאים אחרים.

כלומר - דעותיו האישיות הם ימניות אך אם הוא בחר לממש שאיפות אישיות במפלגה בעלת אוריינטציה פוליטית שמאלית הרי שהוא יצטרך להגן ולתמוך בעמדותיה באין ספור נושאים.

זו המציאות וכך לדעתי יש להתייחס אליה.
אני מציע לך לאמץ את ההצעה שהענקת לי.

נערך לאחרונה ב:

כוכבית מצויה

Well-known member
אני לא מתעלם מהמציאות כלל.

אילו איתמר בן גביר היה מקבל על עצמו תפקיד כלשהו הקרוב לליבו בממשלת שמאל הרי שהוא היה איש שמאל לכל דבר וענין שכן הצבעותיו ישרתו אוריינטציה שמאלית באין ספור נושאים אחרים.

כלומר - דעותיו האישיות הם ימניות אך אם הוא בחר לממש שאיפות אישיות במפלגה בעלת אוריינטציה פוליטית שמאלית הרי שהוא יצטרך להגן ולתמוך בעמדותיה באין ספור נושאים.

זו המציאות וכך לדעתי יש להתייחס אליה.
אני מציע לך לאמץ את ההצעה שהענקת לי.
אתה מתעלם מכך שבמציאות יש אנשים בעלי דעות ימניות בתחום אחד ושמאליות בתחום אחר.

שחר 676

Well-known member
מנהל
אתה מתעלם מכך שבמציאות יש אנשים בעלי דעות ימניות בתחום אחד ושמאליות בתחום אחר.
איני מתעלם ממאומה.

לדעתי ומיטב הבנתי וידיעתי.

אם בזמנו הגברת לוי הייתה אטרקטיבית מספיק היא הייתה יכולה לממש את מטרותיה במפלגת הליכוד - מאחר ודרכה לא צלחה היא חיפשה מקום אחר תוך שהיא מוכרת חלק ניכר מערכיה ותפיסותיה בתמורה לכסא/תפקיד שר.

היא הייתה בימין הקיצון (דאז) ואז עברה לשמאל מבלי הינד עפעף - מזגזגת ללא הפסקה.
בפועל היא הפכה להיות שמאלנית מאינטרס אישי.....בדיוק כמו ליברמן.....בדיוק כמו סער....בדיוק כמו ציפי לבני....שמאל ימין שמאל.....שמאל ימין שמאל.....עמוד דום !

שמעתי על כאלו אשר כינו אקטים כאלה בכינוי "זנות פוליטית".

בכל מקרה - לא חייבים להסכים , אפשר להשאר חלוקים.

ריקי זו אני

Well-known member
בדיוק באותה צורה, זה נבלה וזה טריפה.
אצלכם מה שמותר לא' אסור לב' אם לא' קוראים ביבי מלך ישראל. אני לא כמוכם
בוא, לפני שאכתוב את הפוסט הבא... כי שאלה מספר אחד האם נניח שמעשיה של
אורלי לוי היה מעשה פסול מיסודו אומר שבנט את שקד לא רמאים??? הם רמאים... לא יעזור
לאף אחד שום דבר.
אבל שימו לב להבדל... סער בקש שנאמין לימינתו בכך שהוא תלמיד מובהק של גאולה כהן ז"ל...
לא צוחקת בגלל כבודה של הענקית... בנט/שקד העמידו עצמם מימין לליכוד... והלכו לשמאלה של מרצ...
אורלי אבוקסיס באה למפלגה המאוחדת כתפאורה ימנית... ביודעם שללא קצת צבע ימני מזרחי הם מחוץ למשחק...
אבל גם כך לא הצדקנו כאן את המעשה...!!!

לאונידס

Active member
בוא, לפני שאכתוב את הפוסט הבא... כי שאלה מספר אחד האם נניח שמעשיה של
אורלי לוי היה מעשה פסול מיסודו אומר שבנט את שקד לא רמאים??? הם רמאים... לא יעזור
לאף אחד שום דבר.
אבל שימו לב להבדל... סער בקש שנאמין לימינתו בכך שהוא תלמיד מובהק של גאולה כהן ז"ל...
לא צוחקת בגלל כבודה של הענקית... בנט/שקד העמידו עצמם מימין לליכוד... והלכו לשמאלה של מרצ...
אורלי אבוקסיס באה למפלגה המאוחדת כתפאורה ימנית... ביודעם שללא קצת צבע ימני מזרחי הם מחוץ למשחק...
אבל גם כך לא הצדקנו כאן את המעשה...!!!
נכון, יש כאן מקרה של רמאים מול אנשים ישרים.
הרמאים מנסים לעשות אבחנה בין רמאות שמשרתת אותם לרמאות שלא משרתת אותם להכשיר את הראשונה ולגנות את השניה,
אנשים ישרים חושבים שרמאות פסולה תמיד.

בתור מי שלא היתה לו בעיה עם רמאות ששירתה את נתניהו אין לכם שום זכות להתלונן על רמאות שמשרתת את בנט,
הזכות הזו קיימת רק לאנשים ישרים שבאים לנושא הרמאות בידיים נקיות

למעלה