הלנת פיצויי שכר + פיטורין

מצב
הנושא נעול.

C a t o m

New member

שלום, יש לי 2 שאלות - 1. הרצתי במחשבון שכר של "זולו" את המשכורת האחרונה שלא שולמה לי (הייתה אמורה להיות משולמת לפני 11 חודשים) ויצא שהריביתי להלנת השכר הוא 465% - זה אכן כך? (ז"א סכום של 3580 ש"ח הפך ללמעלה מ-20 אלף ש"ח- הגיוני?) 2. לפני 11 חודשים המעביד גם היה אמור לשלם לי פיצויי פיטורין שגם אותם הלין. איך מחשבים את הריבית? (כמו הריבית לחישוב הלנת שכר?) תודה מראש...

C a t o m

New member
ושאלה נוספת...

שלום, יש לי 2 שאלות - 1. הרצתי במחשבון שכר של "זולו" את המשכורת האחרונה שלא שולמה לי (הייתה אמורה להיות משולמת לפני 11 חודשים) ויצא שהריביתי להלנת השכר הוא 465% - זה אכן כך? (ז"א סכום של 3580 ש"ח הפך ללמעלה מ-20 אלף ש"ח- הגיוני?) 2. לפני 11 חודשים המעביד גם היה אמור לשלם לי פיצויי פיטורין שגם אותם הלין. איך מחשבים את הריבית? (כמו הריבית לחישוב הלנת שכר?) תודה מראש...
ושאלה נוספת...
במידה ואני אתבע את המעביד ולא אצליח להוציא ממנו את הכסף, בשום דרך (כי אין לו מס' חשבון על שמו ואין לו רכב או בית על שמו), האם יש חוק התיישנות על הפסיקה במידה והוא לא משלם? נניח ש-10 שנים עברו לאחר הפסק, ועדין הכסף לא שולם, ופתאום מזדמנת לי אפשרות להוציא ממנו את החוב (ע"י עיקול נניח), האם הדבר אפשרי? או שחל פה חוק התיישנות?

dcor

New member
הלנה

ושאלה נוספת...
במידה ואני אתבע את המעביד ולא אצליח להוציא ממנו את הכסף, בשום דרך (כי אין לו מס' חשבון על שמו ואין לו רכב או בית על שמו), האם יש חוק התיישנות על הפסיקה במידה והוא לא משלם? נניח ש-10 שנים עברו לאחר הפסק, ועדין הכסף לא שולם, ופתאום מזדמנת לי אפשרות להוציא ממנו את החוב (ע"י עיקול נניח), האם הדבר אפשרי? או שחל פה חוק התיישנות?
הלנה
אכן הלנה זהה יש לשים לב כי בה"ד לעבודה מוסמך להפחית את ההלנה. משכורת ופיצוי פיטורים ניתן לתבוע לאחר הכרזת פשיטת רגל מהביטוח הלאומי מהביטוח הלאומי דרור כהן אורגד, עו"ד 0544950013

שיר ורד

New member
חבל עלהזמן שאתה משקיע

חבל עלהזמן שאתה משקיע
בחישובי ריביות ופצוי הלנות. רק במקרים מאוד נדירים נפסקים לעובד מלוא פצויי ההלנה המוגדרים בחוק. אם תחכה עוד קצת ותמשיך לעושת חישובים , לא תוכל בכלל לתבוע פצויי הלנה (יש לתבוע אותם תוך שנה מהמועד המקורי בו היה אמור השכר להתקבל). חישוב צפויי הלנת פצויי פיטורים הוא קצת שונה מאשר לגבי פצויי הלנת שכר, אבל שוב זה לא משנה. במקרה שלך, אני מבין שאין למעביד מה לשלם בכלל, ולכן כמעט שאין סיכוי שיפסקו לך פצויי הלנה. אם וכאשר תקבל פסק דין לזכותך והמעביד לא יקיים אותו , תצטרך לבחור בין פניה להוצאה לפועל לביצוע פסק הדין, א להגיש תביעה נוספת נגד המעסיק בגין בזיון בית הדין. במידה והמעסיק נמצא בפשיטת רגל (אם זה אדם פרטי) או פרוק (אם זה חברה) תצטרך לקבל את התשלומים שמגיעים לך מביטוח לאומי , אחרי שיתקבל אישור לנכונות החוב מאת המפרק/כונס הנכסים. ביטוח לאומי לא ישלם פצויי הלנה, אלא רק הצמדה וריבית של כ 4% לשנה.

C a t o m

New member
"תביעה בגין בזיון"

חבל עלהזמן שאתה משקיע
בחישובי ריביות ופצוי הלנות. רק במקרים מאוד נדירים נפסקים לעובד מלוא פצויי ההלנה המוגדרים בחוק. אם תחכה עוד קצת ותמשיך לעושת חישובים , לא תוכל בכלל לתבוע פצויי הלנה (יש לתבוע אותם תוך שנה מהמועד המקורי בו היה אמור השכר להתקבל). חישוב צפויי הלנת פצויי פיטורים הוא קצת שונה מאשר לגבי פצויי הלנת שכר, אבל שוב זה לא משנה. במקרה שלך, אני מבין שאין למעביד מה לשלם בכלל, ולכן כמעט שאין סיכוי שיפסקו לך פצויי הלנה. אם וכאשר תקבל פסק דין לזכותך והמעביד לא יקיים אותו , תצטרך לבחור בין פניה להוצאה לפועל לביצוע פסק הדין, א להגיש תביעה נוספת נגד המעסיק בגין בזיון בית הדין. במידה והמעסיק נמצא בפשיטת רגל (אם זה אדם פרטי) או פרוק (אם זה חברה) תצטרך לקבל את התשלומים שמגיעים לך מביטוח לאומי , אחרי שיתקבל אישור לנכונות החוב מאת המפרק/כונס הנכסים. ביטוח לאומי לא ישלם פצויי הלנה, אלא רק הצמדה וריבית של כ 4% לשנה.
"תביעה בגין בזיון"
מה המשמעות שלה? ובכל מקרה המון תודה לך על התשובה המהירה!

שיר ורד

New member
המשמעות שלה שאם הנתבע לא ממלא

"תביעה בגין בזיון"
מה המשמעות שלה? ובכל מקרה המון תודה לך על התשובה המהירה!
אחר פסק הדין ולא יוזם בעצמו הליכים של הגנה מפני נושים ( שבסופו של דבר צפויים להביא אותו לכינוס נכסים ופשיטת רגל) , הוא עשוי לקבל עונש מאסר על כך שלא קיים את פסק הדין. נ.ב תביעה כזו , רצוי להגיש בסיוע של עו"ד, אשר גם ימליץ בהתאם למידע שימסור לו התובע , מה הדרך המועדפת לנסות ולגבות את החוב.

C a t o m

New member
../images/Emo51.gif

אחר פסק הדין ולא יוזם בעצמו הליכים של הגנה מפני נושים ( שבסופו של דבר צפויים להביא אותו לכינוס נכסים ופשיטת רגל) , הוא עשוי לקבל עונש מאסר על כך שלא קיים את פסק הדין. נ.ב תביעה כזו , רצוי להגיש בסיוע של עו"ד, אשר גם ימליץ בהתאם למידע שימסור לו התובע , מה הדרך המועדפת לנסות ולגבות את החוב.

תשובה

תשובה
ראשית, פיצויי ההלנה הם סנקציה דרקונית על המעביד, וכן, ייתכן שלאחר 11 חודשים הסכום תופח למימדים כאלה כפי שציינת. אני ממליצה לך להגיש תביעה לבית הדין לעבודה על מלוא הסכום (בחלוקה של הסכום המקורי - פיצויי הפיטורים / שכר ופיצויי ההלנה עבור כל אחד מהרכיבים). לשופטים יש שיקול דעת בנוגע לפיצויי ההלנה, והם רשאים לפסוק פיצוי הלנה מלאים או חלקיים. בד"כ, אם אין למעביד כל נימוק לכך שלא שילם את הסכום בזמן, פוסקים בתי הדין לעבודה את הסכום המלא. עם זאת, ומכיוון שיש להם שיקול דעת בנושא, הם רשאים להפחית את הסכום. אבל זו לא צריכה להיות סיבה שתרתיע אותך, ואני ממליצה לך ללכת "על כל הקופה" - אלו הן הזכויות שלך! לגבי חישוב פיצויי הפיטורים, החישוב הוא דומה, אך חפש בזולו מחשבון גם לחישוב זה. אני גם מצרפת לך את הוראות חוק הגנת השכר, ראה סעיף 17 לגבי חישוב פיצויי הלנה (היום הקובע עליו מדובר, הוא היום ה- 9 לחודש שלאחר חודש העבודה; המועד לתשלום השכר - היום הראשון של החודש שלאחר חודש העבודה) ראה סעיף 20(ב) לחוק לגבי חישוב פיצויי הלנת פיצויי פיטורים (המועד לתשלום פיצויי הפיטורים הוא עד היום ה- 15 לאחר סיום יחסי העבודה). אתה יכול להיעזר בהוראות החוק כדי לעשות חישוב משלך. בהצלחה!

מצב
הנושא נעול.
למעלה