הלך על האוטו של השכנה מדלת ליד... נפל עליו עץ הלילה

Boston Guy

New member
הלך על האוטו של השכנה מדלת ליד... נפל עליו עץ הלילה

iris mom of two

New member
איך אתם? יש חשמל?

לנו נפל החשמל לשעה וחצי בערך, זה היה בזמן התעוררות, כך שלא נורא. אבל להמון חברים נפל החשמל עוד אתמול ועוד לא חזר. רובם עם גנרטורים.

Boston Guy

New member
באופן כללי יש חשמל. היו כמה הפסקות חשמל קצרצרות

אני חושב שברובן אלו היו הפסקות שנגרמו מכל מני מערכות אוטומטיות של חברת חשמל שהגיבו לתקלות ברחובות אחרים באזור (קצרים שנגרמו כתוצאה מחוטים שנפגעו ברחובות אחרים וה BROWN OUT שנמשך עד שהאזור הפגוע נותק אוטומטית מהרשת על ידי מתג בטיחות איפהשהוא במערכת).

אין לנו גנרטור, אבל 95% מהאלקטרוניקה בבית שלי מוזנת על ידי מערכות אל-פסק (יש לנו 5 כאלה), כך ש BROWN OUTS פחות מפחידים אותי. אם הפסקת החשמל היא בת פחות משעה - כמעט לא מרגישים את זה אצלנו. הרשת ממשיכה לעבוד, המחשבים, הטלויזיות, ה DVRים, מערכות הביטחון וכיוצ"ב. התקנתי גם תאורות חירום קבועות בגרמי המדרגות בבית, כך ששם יש אור במ'קרה הפסקת חשמל. אפילו לפותח דלת הגראג' יש מצבר גיבוי...

Fellowship

New member
איזה UPS סטנדרטי מחזיק כ"כ הרבה?

אני מבין שיש 5, אבל הם מחזיקים כמעט את כל האלקטרוניקה בבית?
יש לי אחד רק למחשב (לא שצריך אצלנו כ"כ, אבל שיהיה),
סתם מסקרן אותי אם אתה מחזיק 5 יחידות סטנדרטיות (באיזור ה 550VA, כמה עשרות דולרים ליחידה), או יחידות UPS חזקות?

Boston Guy

New member
1200 VA. ומכשיר מחזיק זמן לפי כמה הוא מועמס...

אם אתה משתמש ב UPS של 1200VA - ומעמיס אותו רק עם 300 וואט - הוא יחזיק מעמד פי 4 זמן מאשר בעומס מלא.
אז הראוטר, מודם הכבלים וה HOME AUTOMATION CONTRIOLLER יושבים על UPS אחד, המחשב עבודה שלי והצג שלו יושבים על UPS אחר, אחד ה DVRים וה NAS יושבים על UPS שלישי, וכל עמדת מולטימדיה (טלויזייה + מערכת שמע) בבית יושבת על UPS משל עצמה. כל שאר המחשבים בבית הם ממילא לפטופים שיש להם סוללת גיבוי BUILT IN.

כל 4-5 שנים אני אורב למבצע אטרקטיבי על UPSים ומחליף את כל המערך בשלבים - יען כי ברוב המקרים יוצא יותר זול לקנות UPS חדש מאזר להחליף את המצברים של המכשיר הקיים (להלן - אמריקה).

ilanvag

New member
יש חברה מסוימת (או יותר מאחת) שאתה ממליץ עליה ל-UPSים?

מה עוד צריך לבדוק, חוץ מאשר הספק?
&nbsp
&nbsp

Boston Guy

New member
סוג ה UPS תלוי בסוג הצרכן שצריך את ההגנה

יש צרכנים שרק UPS שמסוגל לייצר גל "סינוס טהור" יעבוד טוב עבורם,
יש צרכנים שמספיק עבורם UPS שמייצר גל "דמוי סינוס"
ויש צרכנים שגם UPS שמייצר גל משולש או טרפזי יעבוד עבורם טוב.

יש צרכנים (למשל מכשירים שיש להם ספקים ממותגים עתירי זרם, או עומסים השראתיים) שמתאפיינים ב INRUSH CURRENT גדול משמעותית מהזרם שהם צורכים בעבודה - וצריך לוודא שה UPS מסוגל לעמוד בזה.

וכמובן יש את ה PRICE POINT. אני לא מכיר הרבה אנשים שיתקינו בבית UPS שעולה אלפי דולארים. רוב השוק הביתי מתרכז במכשירים ברמות המחיר של 50$ -100$, ואנשים שיש להם צרכים קריטיים והבנה יותר טובה לפעמים יעלו לגיזרת ה 150$ למערכת. יש גבול למה שאפשר לקבל עבור סכומים כאלו - גם מבחינת קיבולת המצברים, גם מבחינת הפיצ'רים של המערכת.
היצרנים שמשמעותיים בשוק ה"רבע מקצועי" (ביתי יותר רציני) בארה"ב הם חברת APC (בבעלות שניידר אלקטריק), חברת Trip Lite וחברת Cyber Power.
בשוק הממש לא מקצועי יש שלל יצרנים בסיגנון BELKIN וחבריו.

אני, כמו שכתבתי, אורב ל"מבצעים" שמדי פעם צצים על ציוד של אחת משלושת הראשונות. אני לרוב מחפש יחידות של פלוס מינוס 1000VA. רצוי פלוס.
רמת המחיר שאני מכוון אליה היא גיזרת ה 100$ ליחידה פלוס מינוס 15%.
אם יש מבצע על יחידת PURE SINE WAVE אני מוכן לשלם טיפה יותר,
אם זו יחידת גל משוולש - טיפה פחות.

Fellowship

New member
לפחות למדתי שה Cyber Power שלי "נחשב"

לפחות החברה, אם לא הדגם הספציפי

metm98

New member
סליחה שאני מתערב, אבל ..

כוס זה כוס, כמה כבר אפשר לדבר עליה?

iris mom of two

New member
אז לנו רק חזר החשמל

אחרי שאיבדנו אותו ב2. כנראה גם כתגובה למלא חוטי חשמל נפולים. הבעיה העיקרית שלי זה שהתנור שאמנם על גז ננעל ללא חשמל, ושיש לי באר, ז'תומרת שאני מוגבלת ל60 גלון של מים שיש בטנק.
&nbsp
אבל החשמל חזר. האלקטרוניים זה לא בעיה כי יכולים לחיות בלי טלויזיה

ron1222

New member
ככה זה נראה גם אצלנו

מלא עצים נפלו. שלג דביק ורטוב. מזל שהחשמל נשאר.

Boston Guy

New member
גזמו. לא ממש עזר.

בסתיו עברו מהעירייה, ומחברת חשמל, ומרשות הרכבות של מסצ'יוסטס - וגזמו בהתלהבות כל עץ שנראה חשוד.
והיום ואתמול נפלו לפחות 5 עצים על פסי הרכבת בטווח 5 מייל מהביית שלי,
ומאות עצים בכל רחבי יהופיץ עיירתינו.

metm98

New member
אחד הדברים ששמתי לב אליהם כשגרתי בניוטון

הוא שהעצים, לעניות דעתי הלא מלומדת, נראים מאוד חולים. האם הרעלנו את הטבע ועכשיו הוא גוסס באיטיות?

במקום בו אני גר עכשיו, כחצי שעה מערבה, העצים (עדיין?) במצב הרבה יותר טוב. ולמרות שיש הרבה מאוד מהם, לא הייתי עד לאף נפילה דרמתית בסופה האחרונה.

ron1222

New member
גוזמים כל הזמן,

זה לא עוזר כשעץ שלם נופל.
רק אצלי ברחוב נפלו עשרה עצים.
השלג היה כבד ורטוב, נדבק לכל ענף וזרד, וירד בקצב של יותר משני אינצ׳ לשעה.
בבתי הספר של הילדים שלי עדין אין אינטרנט, ולחצי מהילדים פה אין חשמל.
וזה בסנטרל ניו ג׳רזי, לא בבוסטון.

placid1

New member
אוי! זה בבוסטון?!

אצלנו, טפו, טפו, טפו, אין משקעים (באויר או על האדמה) וגם לא סופות ורוחות, רק אין שמש ואפרורי.

למעלה