הלילה

שמלת תחרה1

Well-known member
שתהיה ממשלה עם בנט וסער כשנתניהו ראש הממשלה, אך זה לא יקרה, לדאבוני והמנדט יעבור לליפיד.
יעבור ללפיד עוד ימים שיעברו לריק. ברור שאין ללפיד אפשרות להקים ממשלה. ומי שניהמה זה נתניהו ימשיך לכנן כראש ממשלה עד לפיזור הכנסת.

דיברגנט חדש

Well-known member
יעבור ללפיד עוד ימים שיעברו לריק. ברור שאין ללפיד אפשרות להקים ממשלה. ומי שניהמה זה נתניהו ימשיך לכנן כראש ממשלה עד לפיזור הכנסת.

Harrington

Well-known member
מנהל
יפקע המנדט של נתניהו.
מה הייתם רוצים שיקרה לטובת המדינה?
בעדיפות ראשונה שתקום ממשלה יציבה שיכולה להחזיק קדנציה שלמה.
בעדיפות שניה בחירות חמישיות.

כל זאת בהתחשב בכך שממשלת ימין כבר לא צפויה לקום כנראה. אם נתון זה ישתנה, תשובתי תשתנה בהתאם.

יפקע המנדט של נתניהו.
האמת שאני לא סגורה על עצמי...
מפלגות השמאל הקיצוני, האנרכיסטי למעשה גוזל באופן שיטתי את
הדמוקרטיה בישראל ועושה ממנה קרקס...
זה כמובן ממשיך בניסיון 'ליצר' כאן דמוקרטיה ע"י מפלגות של איש אחד...
שבסופו של דבר מפלגה עם 7 מנדטים... תעמיד פה ראש ממשלה...
ואני לא רואה תיקון... לא רואה? מי יתקן???
ראש המפלגה הגדולה, השלטת מר מנדבליט , ככל שיהיה מעוניין שהמצב ישאר...
המצב ישאר... הרי בג"צ הפסיקו לשפוט... הם מנענעים בראשם
לאות הסכמה לפקיד שמוחזק בגרון ע"י...

מתוך היאוש... אני לא רואה יציאה לדרך חדשה אלה אחרי
שיוחלט שלא ניתן להמשיך בתיקו הזה... ונעבור לשיטת שלטון נשיאותי...

משתפרת1

Well-known member
יפקע המנדט של נתניהו.
אני רוצה שיכוננו ממשלה.
אם נתניהו לא הצליח בכך, אני מתקשה לראות כיצד הצד השני יצליח, אלא אם כן אחת המפלגות הדתיות/חרדיות תשנה את הגוש אליו היא משתייכת.

Harrington

Well-known member
מנהל
אני רוצה שיכוננו ממשלה.
אם נתניהו לא הצליח בכך, אני מתקשה לראות כיצד הצד השני יצליח, אלא אם כן אחת המפלגות הדתיות/חרדיות תשנה את הגוש אליו היא משתייכת.
למה? אין בכך צורך. אם גוש הרל"ב מוכן לקבל את תמיכת הערבים (מבפנים או מבחוץ), יש להם מספיק ח"כים. השאלה היא יותר בין בנט לגוש. אם הם יקבלו את דרישותיו (למשל לתוספת כוח לימין) וחלופין אם הוא ימשיך איתם גם אם לא יקבלו את דרישותיו.

משתפרת1

Well-known member
למה? אין בכך צורך. אם גוש הרל"ב מוכן לקבל את תמיכת הערבים (מבפנים או מבחוץ), יש להם מספיק ח"כים. השאלה היא יותר בין בנט לגוש. אם הם יקבלו את דרישותיו (למשל לתוספת כוח לימין) וחלופין אם הוא ימשיך איתם גם אם לא יקבלו את דרישותיו.
בנט נראה כאילו הוא לא סגור על עצמו. בעד גוש ימין בתנאי ש... בעד חבירה לגוש השינוי בתנאי ש... וש...
תמיכת הערבים תוכל להביא להקמת סוג של ממשלה, אך מהר למדי תהיה הצבעה מאתגרת שתגרום להם להצביע לפי מה שמתאים להם, לאו דווקא לממשלה.
הסיכוי לייצוב של מין כימרה מהסוג שתיארת קיים רק אם אחת מהמפלגות הדתיות או החרדיות תרצה להבטיח את האינטרסים של בוחריה ותצטרף לממשלה כזו. וכמו שנתניהו בנה על עריקים ממפלגות אחרות יתכן שיהיו עריקים גם מכל מיני משורינים של הליכוד, לא ליכודניקים הארד-קור אלא כאלה שהסתפחו בשעה שזה היה לתועלתם האישית (למשל אורלי לוי או גדי יברקן).

Harrington

Well-known member
מנהל
תמיכת הערבים תוכל להביא להקמת סוג של ממשלה, אך מהר למדי תהיה הצבעה מאתגרת שתגרום להם להצביע לפי מה שמתאים להם, לאו דווקא לממשלה.
זה נכון לכל הממשלה הזאת. ברגע שאת מכניסה את מרצ ואת ימינה לממשלה אחת, ברור לחלוטין שצפויות הצבעות בהן תהיה בעיה והכל יתפרק (לפחות על פניו. גם אם ימצאו דרך לשרוד עוד קצת ביחד). התיאוריה שלהם שהם יוכלו לקיים ממשלה שלא תעסוק בנושאים שבמחלוקת, מגוחכת ברמות-על. הרי יצוצו נושאים כאלה והממשלה תצטרך לדון בהם. גם אם נורא לא מתחשק לה.
הסיכוי לייצוב של מין כימרה מהסוג שתיארת קיים רק אם אחת מהמפלגות הדתיות או החרדיות תרצה להבטיח את האינטרסים של בוחריה ותצטרף לממשלה כזו.
עוד לא הבנתי מדוע את סבורה כך. בנט בעיני דווקא סגור על עצמו היטב. הוא לא שינה את דעתו מאז נודעו תוצאות הבחירות. השאלה אם גוש הרל"ב והוא יצליחו להגיע להסכמות. אם כן, לא יהיה צורך באף מפלגה נוספת מהגוש הלאומי. אם לא, אכן יהיה בכך צורך אבל אז הסיכוי שמפלגה כלשהי תערוק נמוך הרבה יותר. זה דבר אחד לערוק כשכבר קמה ממשלה והבחירה היא בין זה לאופוזיציה, אך זה משהו אחר לחלוטין לערוק ולהיות הגורם שיאפשר הקמת ממשלה שאתה לכתחילה מתנגד לה.

יברקן אגב, ייאמר לזכותו, לא ערק כשהיה בכנסת. הוא עבר צד בין סבבי בחירות. זה לא דומה למעשיה של אורלי לוי, שלקחה את המנדט שקיבלה בשם צד א' ודילגה איתו בקלילות לצד ב'.

משתפרת1

Well-known member
זה נכון לכל הממשלה הזאת. ברגע שאת מכניסה את מרצ ואת ימינה לממשלה אחת, ברור לחלוטין שצפויות הצבעות בהן תהיה בעיה והכל יתפרק (לפחות על פניו. גם אם ימצאו דרך לשרוד עוד קצת ביחד). התיאוריה שלהם שהם יוכלו לקיים ממשלה שלא תעסוק בנושאים שבמחלוקת, מגוחכת ברמות-על. הרי יצוצו נושאים כאלה והממשלה תצטרך לדון בהם. גם אם נורא לא מתחשק לה.

עוד לא הבנתי מדוע את סבורה כך. בנט בעיני דווקא סגור על עצמו היטב. הוא לא שינה את דעתו מאז נודעו תוצאות הבחירות. השאלה אם גוש הרל"ב והוא יצליחו להגיע להסכמות. אם כן, לא יהיה צורך באף מפלגה נוספת מהגוש הלאומי. אם לא, אכן יהיה בכך צורך אבל אז הסיכוי שמפלגה כלשהי תערוק נמוך הרבה יותר. זה דבר אחד לערוק כשכבר קמה ממשלה והבחירה היא בין זה לאופוזיציה, אך זה משהו אחר לחלוטין לערוק ולהיות הגורם שיאפשר הקמת ממשלה שאתה לכתחילה מתנגד לה.

יברקן אגב, ייאמר לזכותו, לא ערק כשהיה בכנסת. הוא עבר צד בין סבבי בחירות. זה לא דומה למעשיה של אורלי לוי, שלקחה את המנדט שקיבלה בשם צד א' ודילגה איתו בקלילות לצד ב'.
לממשלה כזו קראתי כימרה, בדיוק בגלל שמערבים בה מין בשאינו מינו.
בנט ממש לא החלטי. מזגזג בין- חובה להחליף את נתניהו, אפשר ללכת עם נתניהו בתנאי ש... אפשר ללכת עם לפיד בתנאי ש...
כימרה כזו שתלויה בהסכמת השמאל הקשה (מרץ) והערבים יכולה לקום לזמן קצר, אך להיות בת קיימא רק אם אחת מהמפלגות הדתיות/חרדיות תחליט להצטרף ובכך להועיל לאינטרסים של בוחריה. יתכן וזה יקרה אם יסתמן שעומדת לקום ממשלה, או זמן מה לאחר מכן. אבל הכל תלוי בכך שאיכשהו יצליחו לייצר את הכימרה.

Harrington

Well-known member
מנהל
לממשלה כזו קראתי כימרה, בדיוק בגלל שמערבים בה מין בשאינו מינו.
ראיתי שקראת לה כך אך למען הכנות, אני פשוט לא מכיר את המילה :).
בנט ממש לא החלטי. מזגזג בין- חובה להחליף את נתניהו, אפשר ללכת עם נתניהו בתנאי ש... אפשר ללכת עם לפיד בתנאי ש...
חולק עלייך בעניין הזה כאמור מעלה. האיש ממש לא כוס התה שלי, אבל דווקא מאז הבחירות הוא עושה עלי רושם עקבי לחלוטין. מעדיף ממשלת נתניהו אבל אם זה לא יסתדר מעדיף ממשלת לפיד על פני בחירות חמישיות. זאת כל התורה במשפט אחד.

למעלה