הלילה היה אחד הלילות הקשים בחיי

Jazz123

New member
הלילה היה אחד הלילות הקשים בחיי../images/Emo10.gif

אתמול הלכנו בפעם הראשונה לוטרינר עם הגורה, ולאחר שסיפרנו לו שהיא קמה כל כמה זמן בלילה, עושה את צרכיה, ומיבבת עד שמישהו מנקה ומרדים אותה מחדש, הוטרינר הפתיע אותנו ואמר שלמרות שהיא רק כמה לילות אצלנו, לא צריך לקום אליה (משום שהיא תתרגל שקמים אליה וזה יהיה נטל למשך כל החיים שלה) והיא תרדם לבד כעבור כמה זמן. לקראת הלילה, השכבתי אותה לישון, הלכתי גם אני לישון וכעבור זמן קצר היא קמה והתחילה ליבב. רציתי לקום אליה, אבל עשיתי כפי שהוטירנר אמר- והמסכנה יבבה ובכתה במשך שעה וחצי... אחרי כל הזמן הזה היא עדיין לא נרדמה, אז קמתי וגערתי בה לחזור למיטה שלה (שבתוכי פשוט נקרעתי) ואחרי כמה פעמים שחזרתי על עצמי בתקיפות, המסכנה נכנסה למיטה והשתתקה וככל הנראה נרדמה, ואני ממש ריחמתי עליה אבל בכל זאת לא ליטפתי אותה וכו´. כבר חשבתי שהיא נכנסה לטראומה, אבל כעבור כשעה היא קמה, עשתה את צרכיה והתחילה ליבב שוב (תוך כדי ריצות בחדר). הפעם כבר לא היה לי כוח לקום אליה וקיוויתי שהיא תרדם בסוף, אבל עד הבוקר היא הסתובבה ויבבה ונבחה- עד עכשיו שהיא ישנה (כנראה אפוסת כוחות). עד עכשיו אני מרגיש ממש רע, ומקווה מאוד שזה נכון שאני לא קם אליה (למרות שהיא רק בת חודש וחצי ושלושה ימים אצלנו...) וממש ממש מקווה שאני לא גורם לה לטראומות שישפיעו עליה כל חייה...

Jazz123

New member
אבל למרות הכל

היא שוב קמה לפני 10 דקות (לא יודע מאיפה יש לה את הכוח), והיא עדיין משחקת ומשתובבת... ואני ממש לא יודע מה לעשות בלילות הבאים.

yulla14

New member
לא להתיאש ../images/Emo95.gif

אנחנו אמנם חדשים בעסק של גידול כלבים וגם לנו יש גור בכיין אבל הוא אצלינו כבר שלושה שבועות...וגם הוא בן חודשיים . הסיבה שבגינה הגעתי לפורום הזה היא יאוש מתגבר והולך בשל לילות ללא שינה כמו שאתה מתאר ...קיבלתי כאן המון עצות נהדרות ותפרתי לו מעין שק שינה מכרית פרווה קיטשית...והוא מתכרבל בתוכה, מוקף בצעצועים אבל בסך הכל ככל שהגור מרגיש יותר בבית , וזאת פונקציה של תשומת לב והסתגלות וככל שהזמן חולף הוא ישן יותר זמן. נכון , יש לילות קשים אבל הם פוחתים . גם אנחנו נקטנו בעצה שלא לקום לגור בכל פעם שהוא בוכה. זה לא היה קל אבל הופתעתי כמה מהר הוא קלט שכשהבית חשוך ויש לו בקבוק חם בארגז זה הזמן שלא קמים אליו יותר כי זמן הבכי הלך ופחת. היום הוא מתעורר בסביבות 5 בבקר. אנחנו משכיבים אותו לישון בערך ב- 12 אחרי שמשחקים איתו ה-מ-ו-ן בקיצור, אין כאן קסמים צריך רק סבלנות ולהבין שמדובר בתינוק... בהצלחה , בנתיים כמה כוסות
וסבלנות המון סבלנות.

Jazz123

New member
תודה רבה...

והייתי מעוניין יותר לשמוע על הגור שלך בהקשר להתנהגותכם כלפיו- אני גם מתחיל לנקוט בעמדה שלא לקום אל הגורה שלי כשהיא מיבבת בלילות, לפי הצעת הוטרינר- אך לפי דעתי זה ממש פוגע בכלב... מה שגם, תמיד אמרו שכשהגור קטן צריך להיות איתו כמה שיותר, וגם בלילה להיות איתו שהוא בוכה (כי הוא נותק מאימו ואחיו)- וזה בעצם מה שמכניס אותי לקונפליקט הגדול... משום שאלו 2 דברים שסותרים זה את זה, נוסף לעובדה שגם מדאיג אותי שאני אבחר בדרך הלא נכונה שרק תזיק (לדוגמא אם אני לא אקום אליה היא תהפוך לכלבה אומללה כל חייה ואו שאני אקום כל הזמן והיא עלולה להתרגל לזה ולהפוך זאת לתחביב לא טוב גם בחייה הבוגרים).

גינגית1.

New member
עצתי לך

תצטייד בהמון המון סבלנות ואהבה ורוך כלפי הקטנה כי ככה זה בלילות הראשונים - הם בוכים כי הם למעשה תינוקות והם רוצים את אמא שלהם ואת החום שלה וחושך להם ומפחיד להם והם רוצים ליטוף ואהבה והתייחסות והם צריכים להרגיש בטוחים. מנסיון שלי - זה עובר. ואפילו עוד הלילה זה יעבור. רק המון המון סבלנות ולא להילחץ מהבכי. פשוט לאהוב אותה.

Jazz123

New member
אנחנו מעניקים לה הרבה אהבה...

אבל השאלה היא מה לעשות בלילה... לפי דעתי להשאיר אותה לבכות וליבב כל הלילה זה ממש לא להעניק לה אהבה (במיוחד שהיא צריכה את זה בשבועות הראשונים), אבל לפי מה שהוטרינר אומר- צריך לעשות כך...

גינגית1.

New member
אני הייתי מכניסה

אותה לתוך המיטה שלי, שיהיה לה חם איתי וככה היא לא תבכה יותר. אבל זה לשיקולך

Jazz123

New member
:) רעיון נחמד...

אבל אני קצת מפחד עליה... המיטה די גבוהה, ואני לא רוצה שהיא תיפול... והיא גם עושה צרכים כל שעה והשאלה היא אם היא תתאפק לילה שלם :) (ובכלל, תמיד אמרו לי שלא להרגיל את הכלב לדברים כאלה
)

גינגית1.

New member
אני יודעת שזה לא מומלץ

אבל יש לי נטיה כזו לקלקל קצת הרגלים שאמורים להיות מושרשים...
איזה כיף לך - את זה שתדע! זה כיף כיף כיף ענק

Michelle1

New member
צריך

לכבד את מה שעובר על הגור, לא לשכח, הוא רק הופרד מאימו ואחיו, היה רגיל להיות עטוף בחום גופם ובכל האהבה שבעולם ופתאום לבד. צריך לדמות את התנאים של סידורי השינה שיהיו קרובים ככל האפשר למה שהיה רגיל אליהם. להשתיל בתוך בובת פרווה בקבוק חם, וגם שעון מעורר זה יחקה את חום הגוף של חבילת האמא גורים ואת הלמות ליבם. לסדר לו בסלסלה צעצועים רכים ונעימים, אני לא רואה מניעה להניח את הסלסלה על יד מיטתכם וכשהוא בוכה לשלוח יד מלטפת ומרגיעה. זו לא מלחמת עולם, זה גור קטן ובודד שמחפש חום ואהבה.

Michelle1

New member
ועוד משהו,

אני רוחשת כבוד רב לוטרינרים, אבל לא פעם גיליתי שבנוגע לכלב הפרטי שלך, את יודעת הכי טוב. כבר קיבלתי כמה עצות אחיתופל שאולי התאימו לכלבים באופן כללי, אבל לא לשלי. לכן, אני חושבת שמותר וצריך ללטף אותה כשהיא בוכה. כלב זה לא כמו ילד שמתעורר בלילה . בדרך כלל הם אוהבים לישון יותר מאיתנו. לכן, לכו לפי צו לבכם. לגבי שינה איתכם במיטה, על התענוג הזה הייתי מוותרת אלא אם כן אתם מוכנים לעשות זאת כל החיים. זה מבלבל לגור להיות מוזמן למיטה של הגדולים ואחר כך להיות מוגלה משם... אבל ליד המיטה, בטווח יד, למה לא. אני מתה על הקולות הקטנים שהכלבה שלי עושה בלילה כשהיא ישנה.

Jazz123

New member
תודה על העצות, ואני מסכים איתך...

...שצריך לתת לגור כמה שיותר אהבה, אבל זה מאוד מאוד קשה לקום אליה כל שעה עגולה במשך כל הלילה... אני מאוד רוצה להנעים לה ככל האפשר, אבל לצערי כבר לא נשאר לי הכוחות לקום כל שעה בלילה, לנקות אחריה ולהרדים אותה... לכן נאלצתי לתת לה לבכות עד שנרדמה, למרות שמבפנים הייתי "קרוע"... (ועד עכשיו אני לא יודע אם אני גורם לה נזק לעתיד ככה).

נתי ודב

New member
לא נורא

גם אצלנו בהתחלה שהבאנו את סטאר זה היה ככה במשך חודש שלם. אל תשכח שהיא עדיין קטנה מאוד מגיל חודשיים וחצי היא תישן את כל הלילה. הכי חשוב זה לא לתת לה לישון בערב בכלל אלא לנסות לעייף אותה אז ההיתעוררויות שלה יהיו בטווח יתר ארוך, לנו זה עזר סטאר היה מתעורר כל שלוש שעות ממש כמו תינוק. לדעתי ומניסיון אל תיתן לה לבכות בלילה היא סה"כ כמו תינוק היא צריכה חום ואהבה. אם אפשר תישן בסלון עם הכלבה היא פשוט צריכה חום ואהבה או יש אפשרות שתשים לה כרית עם מים חמים איפה שהיא ישנה. הכי חשוב זה לךא להיתייאש

למעלה