הליכון בבית- זה בסדר שעה כל

Spit630

New member
אולי..

תרכזי את כל השאלות בשרשורים שכבר קיימים על נושא ההליכון שלך? זה פשוט לא נוח.. וכן בקשר לשאלה (קראי מאמרים)

ranzz

New member
השאלה הזאת נראית לך הגיונית?!

אם את חושבת שלהליכה במשך שעה ולריצה במשך שעה (או כל מהירות אחרת ביניהם ומעבר להם) נותנים אותה תוצאה אז את פשוט טיפשה או סתם עצלנית שאין לה כח לכתוב אפילו שאלות כמו בן אדם.

הפורום הזה ממש חביב ומקבל מאוד

"יפה" אנשים חדשים. לא משנה, בכלל זה לא מה ששאלתי, אלא אם זה לא מוגזם כל יום למי שלא ממש בחדר כושר אלא בבית...

יודיX3

New member
היי. נא להתעלם מתגובות לא הולמות

בקשר לשאלה- באופן עקרוני אין בעיה לעשות פעילות אירובית כל יום אבל כדאי לגוון בסוגי הפעילויות.

Yaniv K22

New member
מה המטרה?

אם זה למטרת הרזיה, אז שעה הליכה מהירה מדי יום + תזונה נכונה וגרעון קלורי שלילי יביאו לתוצאות נאות.

תודה, גם שאלתי חגבי הליכון לילדה

בת 10- האם יש משהו מוסמך שמתיר הליכון? ובכלל- האם נכון שהליכון דופק ברכיים גם למבוגרים?

Yaniv K22

New member
לגבי הליכון

אני עזבתי את ההליכון מזמן, לא נוגע בו. עברתי למכשירי הסקי השונים. אני מרגיש מאוד לא בנוח על ההליכון ולחץ נוראי לא רק בברכיים אלא גם בכף הרגל. ההליכון הרי עובד בקצב מסויים מוגדר והוא אינו מתאים את עצמו לקצב שלי. אם לשניה אחת פספסתי את הצעד הרצוי, כף הרגל שלי ביצעה צעד שגוי. אבל יש המון שמתאמנים רק על הליכונים. צריך לשאול אותם אם אין לזה תופעות. זה ענין של נוחות. אישית אני ממליץ על הסקי, בגלל היתרון שהמתאמן שולט על הקצב ועל המהירות, לא צריך להרים את כף הרגל מהמכשיר, המכשיר מדמה הליכה באויר או טיפוס במדרגות כך שהרגליים תמיד כפופות. האם ההליכון מתאים לכולם? אני לא הייתי נותן לבת 10 לעבוד בכלל בחדר כושר, כי אני לא חושב שהמכשירים השונים, אפילו ההליכון, בנויים ומותאמים לגיל הזה. לבת 10 הייתי ממליץ על פעילות בחוגים כגון: אירובי, פילאטיס, מדרגה. לא אימון מכשירים בשלב זה.

ANGEL N

New member
לגבי מכשיר הסקי...

תראה, לפי מה שהבנתי מכשיר הסקי באמת יותר בטוח מאשר ההליכון, אבל אני לא בטוח שהצד הלא בטוח בהליכון קשור למהירות הפעילות. בכל מקרה ברוב ההליכונים קיימים בולמי זעזועים שאמורים לכפות על הבעייה של ההליכון. אגב, ההמלצה היא לגוון בפעילות האירובית ולא להיות תקועים על מכשיר אחר. לפי מה שהבנתי ברגע שאתה עושה פעילו אירובית כל הזמן על אותו מכשיר (נניח על ההליכון), הגוף שלך מתרגל לזה והפעילות הפוכת לקצת פחות אפקטיבית. לכן גיוון בסוג הפעילות (דהיינו מעבר לסקי, שחייה, אופניים וכד') מאוד מומלץ מידי פעם.

Yaniv K22

New member
מסכים ../images/Emo45.gif

אני נסיתי מספר פעמים הליכון עד שזנחתי אותו בגלל הרגשה מאוד לא נוחה ברגליים. עברתי לסקי ואני עושה עליו כ-45 דקות אינטנסיביות תוך העלאת התנגדות כל 5 דקות. אני מסכים איתך שגיוון זה מצוין, למי שמאוד משתעמם ממכשיר אחד. וזה נכון שהגוף מתרגל אבל לוקח זמן עד שאתה ממצא את המכשיר במלואו. ישנם דרגות התנגדות מ-0 עד 20. כיום אני במקסימום מגיע לרמת התנגדות 12 שהיא כבר קשה לי מאוד. השאיפה היא כמובן להתקדם לעוד רמות של מאמץ שעדיין יאפשרו לי להתמיד במשך כ-45 דקות רציפות.

ANGEL N

New member
שעת הליכה...

בואי נתחיל מההתחלה... קודם כל חשוב לי לציין שללכת (ולא משנה כמה זמן ובאיזה רמת דופק) זה עדיף מאשר לא ללכת בכלל וכל ההסברים הבאים הם על מנת שההליכה תהיה קצת יותר אפקטיבית עבורך... נתחיל לגבי זמן ההליכה: ההמלצות הן לעשות פעילות אירובית של מעל 20 דקות לפחות (אם תכנסי למאמרים המצויינים המפורסמים בפורומים השונים בתפוז, גם תקבלי הסבר מפורט לגבי התהליכים הביולוגיים שבגופנו שבגללם כדאי מאוד לעבור את ה-20 דקות). ובד"כ ההמלצה היא לעשות פעילות אירובית בין 30 ל-45 דקות ובכל מקרה לא יותר משעה. הדופק: כמו שאמרתי ההליכה עצמה תמיד מבורכת עם זאת למהירות ההליכה יש גם פקטור דיי חשוב. ההמלצה היא להגיע למהירות הליכה שבה קצב הדופק יהיה לפחות 145. אגב, לפי מה שקראתי במאמרים דווקא דופק נמוך (בין 145 עד 165) שורף יותר אחוזי שומן מסך כל הקלוריות שנשפרות במהלך הפעילות האירובית (שימי לב שדיברתי אל אחוז השומנים מסך הקלוריות שנשרפות, כאשר ברור שככל שהדופק מהיר יותר כך נשרפות יותר קלוריות אך אחוז שריפת השומנים קטן מסך הקלוריות - כלומר יכול להיות מצב שבפעילות אירובית בקצב מהיר יותר תשרפי יותר שומנים מאשר תשריפי בפעילות אירובית בקצב איטי - אם תרצי הסבר קצת יותר מפורט וברור על נקודה זו אני אשמח לכתוב לך על כך). לגבי הליכה כל יום, זה באמת תלוי בקצב ההליכה ובהסתגלות שלך. כשאני התחלתי להתעמל ניסיתי לרוץ כל יום ולצערי התחילו לי כאבי בירכיים שמנעו ממני להמשיך לרוץ, לכן ירדתי במינון של מס' הריצות בשבוע ובקצב הריצה. אני מניח שאם מדובר בהליכה מהירה של דופק של 145-165, לא תהיה לך בעיה ללכת כל יום במשך שעה. והעצה הכי טובה לי אליך זה לקרוא מאמרים באינטרנט בנושא, באמת שיש כאן מאמרים יוצאים מן הכלל שמסבירים הרבה יותר טוב מההסבר שנתתי לך כאן. נ.ב כל הכתוב בהודעה זו הוא בהסתמך על מאמרים בלבד!! לא למדתי שום דבר באופן מקצועי, ואם משהו ממה שכתבתי בהודעה זו אינו נכון, אשמח אם מומחים יותר ממני יתקנו.

Rossi46 ®

New member
שאלה + חידוד ,

א . "התהליכים הביולוגיים שבגופנו שבגללם כדאי מאוד לעבור את ה-20 דקות" - תוכלי לפרט מה קורה אחרי 20 דקות ? ב . כאבים בברכיים מריצות נגרמים בדר"כ משרירים חלשים . כדי למנוע פציעות , יש לחזק את שרירי הרגליים בעבודה אנ-אירובית [שבסופו של דבר גם מחזקת את העצמות] .

Yaniv K22

New member
לדעתי זה ענין של פחימות VS שומנים

ממה שקראתי וידוע לי, הפחמימות הם האנרגיה הכי זמינה וזולה לשימוש לגוף. לכן, הוא ינצל תחילה את מלאי הפחמימות בעיקר. לאחר שאלה יאזלו, יפנה הגוף לפירוק השומנים. בכל אופן כבר שמעתי ששומנים נשרפים גם ככה בלהט הפחמימות. וזה יעשה גם מהדקות הראשונות של האימון. חוץ מזה, שינה טובה גם תורמת. קראתי לא מזמן מאמר מעניין שטעם שבשינה, דווקא בגלל הרגיעה, הגוף מתפנה לפרק בעיקר שומנים.

ANGEL N

New member
../images/Emo127.gif

זה פחות או יותר גם מה שאני קראתי. נסיתי קצת לחפש את המאמר שדיבר על זה, אבל בחודש האחרון קראתי כ"כ הרבה מאמרים מכ"כ הרבה אתרים ופורומים שונים שלצערי לא הצלחתי לאתר אותו.

למעלה