הלוויין המצרי ישוגר בסוף 2007

טל ענבר

New member
הלוויין המצרי ישוגר בסוף 2007

הלוןויין המדעי המצרי EGYPTSAT 1 ישוגר בסוף 2007 מקזחסטאן. הוא היה אמור לטוס לחלל כבר השנה, אולם בעקבות כשלון השיגור של המשגר דנפר, נדחה שיגורו בשנה. להרחבה
 

טל ענבר

New member
איור של הלוויין EGYPTSAT

הלוויין הקטן – במשקל 100 ק"ג - תוכנן ונבנה באוקראינה על ידי חברת "יוז'נוי", והוא צפוי לטוס לחלל על גבי משגר מסוג "דנייפר". זהו לוויין חישה מרחוק בעל מטעד מולטי ספקטרלי. הלוויין יוצב במסלול עוקב שמש בגובה 668 ק"מ.
 

tomweg

New member
מה הוא בעצם יעשה?

מה הן יכולותיו ומה הם שימושיו המוצהרים? איזה שימושים לא מוצהרים יכולים להיות לו? האם זהו חלק מהתוכנית המצרית לפתח יכולות חלל שייתנו "מענה לתוכנית האופק הישראלית", כמו שאמרו בכירים מצרים, או שזהו באמת לווין מדעי כמו שהם מצהירים. ואם הדברים הם באמת כמו שהם מצטיירים, מישהו שואל את עצמו איך זה יכול להיות שלמצריים יש לווין אזרחי למטרות מחקר מדעי, כשלישראל אין דבר כזה, וגם לא מתוכנן??? פעם ראשונה שאני מקנא במצרים מאז שהייתי בסיני.
 

טל ענבר

New member
יצלם במספר אורכי גל

למטרות מחקריות. חשוב לציין כי מדובר במדינה הראשונה במזה"ת שלה לוויין מולטי ספקטראלי,. לוויין הונוס הישראלי צרפתי צפוי לטוס לחלל בשנת 2009.
 

meshoamam

New member
אמנם לא ממש לווין, אבל גם זה משהו

פרוייקט TAUVEX. לא יודע עד כמה העמוד הזה מעודכן, אבל זה מה מצאתי בחיפוש חפוז. אסף.
 
זה רק באולטרא סגול ולא יסתכל למטה

המטעד Tauvex. (לא הסתכלתי בעמוד אבל הוא של אוני' ת"א, בעלת המטע"ד ולכל לדעתי די מעודכן) אמור לעלות כמטען משני של לווין תקשורת הודי. הוא יסתכל באופן תמידי לכיוון החלל ורק באולטרא סגול. לסיכום: ממש לא לווין וממש לא מולטי-ספטקרלי
 

meshoamam

New member
להבנתי התכוון תום ללויין מחקר מדעי

אזרחי ולא למה שאתה הזכרת. אז נכון שהטלסקופ המשולש הוא לא לוויין שלם, אבל לי לפחות לא ידוע על פרוייקט מדעי "כחולבן" אחר בחלל או בדרך לחלל. כמובן, כמובן שאשמח לשמוע חדשות בנושא הזה .........................? אסף.
 

tomweg

New member
זאת בדיוק הנקודה

למצרים יש לווין מדעי עוד שנה, ולנו יש משהו על לווין הודי שישוגר מתישהו, ועוד שותפות בפרוייקט צרפתי שישוגר ב- 2009. נשמע כאילו הם מובילים במירוץ, בזמן שאנחנו מסתובבים בתחושה שאנחנו היחידים במזרח התיכון שבכלל מתמודדים.
 
למעלה