הלוואי ויכולתי קצת פחות לשנוא את עצמי

מבוזבז63

New member
הלוואי ויכולתי קצת פחות לשנוא את עצמי

אני יודע שזה לא טוב
אני מסכים (שכלית) בצורה נלהבת,לחלוטין,שהכעס הזה,והשנאה הזו,אינם משרתים אותי.אבל כל ההסכמה שבעולם לא עוזרת לי לאהוב מה שאני לא יכול לאהוב.
הבעיה היא שאני מכיר את עצמי, יודע הכל, נמצא בתוך הראש של עצמי 24/7, אני לא יכול להסתיר מעצמי או למרוח. או "לעגל פינות" או לסלוח
אני לא יכול לאהוב חרא של בן אדם.
אם אלו שטוענים שהם אוהבים אותי, היו מבקרים בראש לי לעשר דקות, ורואים מי אני באמת, הם היו מפסיקים לאהוב מייד, ובורחים לבלי שוב.
אני לא יכול לברוח.
אני תקוע בתוך הגוף והמוח האלו.

שבוע טוב לך,

כן, גם אני חושבת שאם היו יודעים עלי מה עשיתי בעבר הלא רחוק ואיזה מחשבות עוברות לי בראש, רוב המכרים שלי היו בזים לי שופטים אותי או פשוט מסובבים אצבע על הרכה ומרחמים...
גם אני לפעמים לא רוצה להיות עצמי.
מה שעוזר לי לפעמים זה לחשוב על ההווה. לא מה היה אלא מה עכשיו. מה אני יכולה לעשות עכשיו שיהיה טוב לעצמי או טוב לסביבה שלי. העבר כבר עבר... אדם חיובי יכול להשתנות ולהיות שלילי ולהיפך. הכל תלוי בהווה. אני משתדלת בהווה להיות טובה לעצמי(קשה לי!) ולסביבה (כמה שהסביבה יותר רחוקה זה קל יותר...)

אניההוא

New member
לא בטוח אם היתה לך בכלל אפשרות אחרת

נראה לי שאנו חווים אשליית בחירה רק נראה לנו שאנחנו בוחרים בצורה חופשית בפועל אנחנו לא יותר מרובוטים משוכללים מאוד שבהתאם לתוכנה פולטים תגובה מה דעתך אתה מגיע מהתחום???

מבוזבז63

New member
נכון

וזה הדבר שהכי מדכא
היו הרבה פעמים שרציתי, באמת רציתי, לחשוב טוב ולעשות טוב ולהיות טוב
אבל המוח הדפוק שלי, האישיות הפגומה שלי, תמיד חזרה לרע.

עשיתי דברים מחליאים. בעיקר לנשים שהתאהבו בי ואני בקור רוח ניצלתי מינית. והכי גרוע: נהנתי מזה. ואני יודע, שאם רק תבוא ההזדמנות המתאימה, אעשה זאת שוב. כי אני דפוק. ורע. ומגיע לי למות

אני מבינה. יותר מדי מבינה...

למרות שאנחנו פה אנונימיים לגמרי, אני לא הולכת להתוודות כאן על מה שאני עשיתי. זה גם לא יועיל.
אתה סובל מהתנהגות הרסנית שכמעט לא בשליטה שלך. וזה סוג של התמכרות. אני מציעה לך ללכת פעם אחת, רק פעם אחת כדי להתרשם, לקבוצה של SA. סקסוהוליסטים אנונימיים. תכנס בגוגל, יש קבוצות כאלה בכל העולם. רק כדי להרגיש שאתה לא היחיד, ושעוד אנשים מנסים להתמודד עם היצר ההרסני הזה.

מבוזבז63

New member
מה שאני מפחד הוא

שאיהפך להיות כמו אלו שקוראים להם "אלכוהוליסטים יבשים".
גם אם פיזית הם לא נוגעים באלכוהול, נפשם ממשיכה כל הזמן להשתוקק ולהתענות.

אני לא אדם מאמין, לא במובן היהודי הדתי.
אבל אני כן מאמין בקארמה, בשכר ועונש.
ואני יודע, בביטחה, בעומק לבי, שמה שאני חווה עכשיו הוא לא רק עונש על פשעיי, הוא בעצם רק אחוז קטן ממה שבאמת מגיע לי

אני מרגישה את הסבל שלך, את העינוי.

מאד מבינה מה שכתבת על אלכוהוליסטים יבשים. אני כמוך כותבת על אלכוהול, אבל זה נכון לכל התמכרות. האלכוהול זה לא הבעיה. זה פתרון שגוי לבעיה אחרת. יש רגשות קשים שגורמים לתחושה קשה, בלתי נסבלת, והאלכוהול מסלק לרגע את התחושה הרעה. אבל זה פתרון שגוי. כי ההשפעה של האלכוהול פגה והבעיה לא נפתרה... ואז צריך עוד ועוד.
הפתרון הנכון הוא להתמודד עם הבעיה עצמה. 12 הצעדים זו אחת האפשריות. לי זה כרגע לא מתאים. התחלתי שוב בטיפול פסיכולוגי שאני מקוה שיעזור לי להתמודד עם הסיבות שגרמו לי ״לעשות רע״ כמעט ללא שליטה...
יש לי חברה יקרה שהכרתי בחודשים האחרונים שהייתה במצב גרוע משלי, היא הרבה מאד ״עשתה רע״ ובאמת פגעה מאד מאד ביקרים לה. אבל אחרי טיפול מתאים שנמשך 3 שנים היא הצליחה להגיע למצב שטוב לה, טוב למשפחה שלה, וגם היא עוזרת לעוד נשים לעלות מהבור הנוראי הזה. מה היה קורה אילו אז, בזמנים הכי קשים שלה, היא היתה מתאבדת? מה היה קורה למשפחה שלה, ו... סליחה על האגואיסטיות, מי היה עוזר לי? מי היה מושיט לי יד לעלות מהבור?

מבוזבז63

New member
הגדרת אותי נכון

אני אדם שביזבז את חייו, את כל היתרונות שנולד איתם, לא יכול להניח לחלומות ושאיפות על גדולה, ומרוב תיסכול על ההבדל בין המציאות לחלומות, מצא לעצמו בריחות, של הנאות רגעיות, מעוותות, רק לשכוח לרגע, רק לא להיות אני לכמה רגעים, לא משנה במי זה פוגע.

אניההוא

New member
נראה שאתה מצייר את כל מי שסביבך כמלאכים

מה אתה יודע על מה אתה היית מגלה אם היית פותח להם את הראש ??? תבין האדם הוא יצור אנוכי וחלש וכל הזמן צריך וזקוק לכל מיני דברים

"כל יצר מחשבות לב אדם רע מנעוריו" "וכל מעשיו רק רע כל היום" נעזוב את המימד הדתי המאמין שים לב למשפטים הללו אלו משפטים נכונים שנאמרו על האדם על אופיו על טבעו מלפני אלפי שנים והם נכונים גם היום..

אנוכי בתוך ים של אונכיים ומנסים להסתדר אתה מבין את המצב העגום ?? זה עולם מטורף זה מצב מטורף..

אניהוא, מסכימה איתך שלכולנו יש חסרונות

וטוב שאנחנו לא יודעים כל מה שמסתתר בראש של כל אחד...
ובקשר לבחירה, אני מאמינה שיש לאדם בחירה, אבל הרבה יותר מצומצמת ממה שנדמה לנו. נראה לנו שאנחנו ראציונליים ובוחרים הרבה יותר ממה שזה במציאות.

מבוזבז63

New member
אני יודע

שלכולם יש חסרונות
ההבדל בין אדם טוב לאדם רע הוא לא המחשבות, כי לכולנו יש יצר הרע
אלא מה עושים עם המחשבות הללו
מה מיישמים בפועל

ואני,
אדם רע שחושב רע ועשה רע. לעצמו ולאחרים.
ודי, נמאס לי מתגובות סטייל סטיקר של רבי נחמן "תאמין שמה שאפשר לקלקל אפשר לתקן"
זה כל כך שטחי וקלישאה וילדותי ולא רלוונטי

אתה מאמין שאפשר רק לקלקל?

אם לדוגמה, מישהו פגע בך, אין דרך לתקן את זה, אפילו חלקית?
גם אני עשיתי רע, אני מרגישה שכמעט איבדתי שפיות כשעשיתי את הרע הזה. למרות שהייתי שפויה בהגדרה. זה לא פשוט לתקן. דבר ראשון אני רוצה לשקם את עצמי, כדי שאוכל גם לתקן, ולו באופן חלקי את מה שהזקתי.

אניההוא

New member
אוקיי אז בוא נאמר שלתקן את הכל לא תוכל ,

לתקן את הכל את כל מה שהרסת לא תוכל אין אי אפשר להחזיר את המצב לכמו שהיה לפני שהרסת , אבל לתקן קצת אפשר?? לתקן במשהו להקל על הסובבים אותך באמצעות התנהגות נכונה יותר אפשר?? להקל ..לקחת את המצב המסריח ולנסות לשפר במעט ואולי לאורך זמן יהיה שיפור יותר גדול לא תצליח???

שמע אולי אתה שוב בוחר לברוח מאחריות,שוב בוחר לקחת את ההחלטה הגרועה , להגיד אי אפשר לעשות דבר זה לא מציאותי , אתה יכול להועיל במשהו קטן קטנטן .. מה לא מגיע להם ??? נראה לי שמאוד מגיע להם לפי מה שאתה כותב

מבוזבז63

New member
אני מנסה

ומה שאמרת עכשיו זו הסיבה היחידה שעדיין לא התאבדתי
כי כל פעם שהייתי קרוב, חשבתי שגם אם אוכל להועיל במשהו קטנטן לאלו שסביבי, מגיע להם. כי המוות הוא פרס, ולא מגיע לי פרס

אני חושבת שאתה בכיוון נכון

אתה כן מנסה להועיל.
אבל אל תשכח את עצמך. אתה עושה משהו קטן להועיל לעצמך? מה יכול להועיל לך?

מבוזבז63

New member
להועיל לעצמי?

את הדברים הכי מחפירים ורעים בחיי עשיתי כי בא לי "להועיל לעצמי".
זה בדיוק מה שגורם לי לשנוא את עצמי.
רק אם אסבול, והרבה, ולאורך זמן, אולי ארגיש שכיפרתי במעט על הפעמים ש"הועלתי לעצמי"

אניההוא

New member
בוא נגיד שהמטרה שלך היא להשאר קיים כדי לסבול

ובכך לכפר על מעשיך וכדי לעשות מעשים שבמעט יקלו על הסובבים אותך.. אז אם רק תסבול ותסבול ותסבול אולי תגיע לידי קריסה ומוות ואז פספסת את מטרתך

אולי אתה צריך קצת לתת לעצמך במעט מעט הקלה וטפיחה קטנטנה ע השכם ולחפש איך טיפה לגרום לעצמך להרגיש יותר טוב בטיפה רק כדי שלא תקרוס ותוכל להמשיך במסלול החייים שבו בגדול ברובו אתה סובל ומקל וטיפה טיפה טוב לך להשאיר את הראש מעל המים

אני חושבת שאני מבינה.

כשהנרקומן במצוקה הוא חושב שלהועיל לעצמו זה לקחת עוד סם. אני מתכוונת להועיל באמת. לעשות טוב לעצמך, שתהיה שלם עם הטוב הזה. אני לא מתכוונת ל״טוב״ הרסני

אניההוא

New member
אז תן לעצמך טפיחה קטנה קטנטנה על השכם ממש

קטנטנה , הנה זה מגיע לך הרי אי אפשר שלא הרי יש לך אפשרות לברוח למוות ואתה בוחר לסבול ולהקל במעט על הסובבים, תן לעצמך טיפה.

למעלה