הכשלון של ירושלים באירופה התחיל כבר בקיץ

סלים וארזה

New member
מנהל
הכשלון של ירושלים באירופה התחיל כבר בקיץ שנה שעברה העוגן של ירושלים באירופה היה אמארה סטודמייר. קודם כל הוא הישרה שקט בקבוצה ובעיקר היה המנהיג על המגרש. המספרים לא תמיד הראו את הנוכחות של אמארה סטודמייר בשתי הרחבות (בעיקר בהגנה). אז הוא עזב ולא הגיע זר בעמדה 5 עם יכולת (וכריזמה) קרובים. אחר כך הוחתם יוגב אוחיון והחלה הסאגה של בר טימור למכבי ת"א שבסוף בחר להישאר בירושלים.

מפה החלה התדרדרות. לא בגלל שבר טימור לא שחקן טוב, אלא בגלל שבעמדות 1-2 היו חמישה שחקנים: ג'רלס, הלפרין, אוחיון, טימור ודייסון וההיררכיה לא היתה מסודרת. אחר כך הגיע ההפסד ביורוקאפ ודייסון את ג'רלס יצאו בביקורת נגד המאמן קאציקאריס. ג'רלס עזב ובהמשך גם קאציקאריס עזב והשבר החל להתרחב.

אליהו כבר בשיפוע שלילי מבחינת יכולת, האוול מצויין בנבחרת, אבל לא סוגר בצבע גודזילים אירופאים, הלפרין ממשיך להיות לא משמעותי באירופה וירושלים כרגע היא בעצם קבוצה בינונית.

ולגבי המשחק אתמול הם היו קרובים לבודוצ'נוסט שלושה רבעים, אבל אז החלטות לא טובות של המאמן לצד הפגזות חסרות ערך מבחוץ השאירו את ירושלים הרחק מאחור. נקודת המפנה באה בהתקפה מתפרצת של ירושלים שנגמרה בשלוש החטאות וסל בצד השני. נראה היה שבאותו רגע יצא כל האוויר מהמפרשים של ירושלים.

ודרך אגב כמו אצל מכבי ת"א כך גם בירושלים: במשחקים האחרונים רואים שהמאמנים פחות סומכים על הכדורסלן הישראלי ויותר על הזרים/מתאזרחים.
 
למעלה