הכריכה החדשה שליבדתי

הכריכה החדשה שליבדתי

פעם ראשונה שאני מלבדת כריכה למחברת- וזה קצת סיפור ללבד למידות. מספר דברים שלא הצליחו לי ואשמח לקבל תשובות ממומחיות בתחום: 1. ליבדתי את הכל כפול ואז חתכתי בצדדים (לצורך הכיסוי הפנימי לכריכה) והאמצע אמור היה להיות כפול- אבל זה לא התלבד לי (2 השכבות) מה הסיבה לדעתכן? 2. בגודל לקחתי 4 סמ' מכל כיוון יותר- כלומר 8 סמ' הרוחב ו- 8 ס מ"מ באורך- וזה לא קטן לי למידה הרצויה. נשאר ענק (בסוף כרכתי עם זה מחברת של a4 ולא מחברת קטנה) איך יתכן? אולי לא ליבדתי מספיק? 3. איך יודעים שמספיק ללבד? תודה על התשובות- מראש עינת

וסתם עוד עבודה...

מגן ראש שהכנתי לקטנטן שנולד לפני 4 שבועות... הטלאים ברקמה עבודת יד (בלבד סינטטי) והכל תפור במכונה על בדי כותנה.

hen79

New member
לגבי הליבוד אני לא יודעת לענות אבל אני חייבת

להגיב לגבי המגן ראש.... מקסים, מדהים, כל-כך מדוייק! כל הכבוד! וגם לנו יש את הספר ברכבת יושבת ארנבת - חמווווווד מאד

aliner

New member
ו"סתם עוד עבודה"???? תגידי, מה איתך?

המגן מיטה הזה מ-ע-ל-ף! כאילו יצא ממפעל מרוב שהוא מדויק. מקסים!!!!!

shukpuck

New member
קצת תשובות ובעיקר התפעלות

המגן ראש מדהים!! מצטרפת לhen לתשבוחות בנוגע לדיוק ומוסיפה משלי בנוגע לחמידות - ומז"ט על הקטנצ'יק!! ושאפו על זה שעם קטנצ'יק את מוצאת את הזמן ללבד... לגבי הליבוד - אני ממש לא מומחית גדולה, אבל לזכרוני בכריכה לא עושים הכל כפול, אלא רק בשני הרבעים החיצוניים ליצירת הכיס. ולגבי הכמה ללבד? צריך ללבד "חזק" עם מים מאד מאד חמים ולסחוט ולשפשף הרבה זמן.. ואז זה מתכווץ כמו שצריך.. וחוצמזה - נכון שאמרתי 3 ס"מ מכל צד ולא 4 כששאלת? אז אולי גם זה קשור.. בכל מקרה הכריכה ממש יפה.

היי עינת

קודם כל ולפני הכל מזל טוב. מקווה שהכל הלך והולך טוב. לעניין הליבוד: אין טעם ללבד כפול. בונים משטח מכך וכך שכבות במקום בו רוצים לבנות את הכנפיים מניחים הפרדות מקפלים את הצמר ובונים שכבות נוספות באזור ההפרדות ליצירת הכנפיים. שומרים שההפרדה תהיה גדולה יותר מאזור הפתח וכך תשאר כנף פתוחה או סוגרים הכל, מלבדים ואחרי הליבוד גוזרים ופותחים את אזור הפתח. יש הדרכה שכתבתי לליבוד כריכת מחברת באחד ההוביתונים. לעניין הגודל, לא צריך להגדיל כל כך. זה לא נעליים שצריך כיווץ כל כך חזק בכדי שהן יהיו חזקות. במקרה הזה ניתן להסתפק בכיווץ יותר עדין ובסוף הליבוד תגלגלי במחצלת, שפכי מים חמים ותגלגלי חזק ומהר תעשי את זה לשני כיווני העבודה בכדי שגם הסיבים שמונחים בשתי וגם אלה שבערב יתכווצו. כך העבודה תתכווץ ותתאים לגודל הרצוי. בהצלחה ויצאה לך מחברת נהדרת. מאד אהבתי את העיצוב למרות שהגודל זה לא מה שהתכוונת.

מחברת יפה ובטח הבאה תיהיה לך קלה יותר.

מגן ראש מיוחד רק מה ממליצה לך להבא לתפור עם לבד 100% צמר ולא סינטטי, תאמיני לי עולם אחר, איכות אחרת , תוצאה אחרת והכי חשוב הבעיה בלבד הסינטטי שלאחר תקופה מוציא גולגולים כאלה (יש לי בובה שקיבלתי מלבד סינטטי זה לא נראה אותו דבר ) . לבד 100% צמר ניתן להשיג בעומר בטבעון , וגם אצל ביתיק בנס ציונה ( אני חושבת לא בטוחה ) כל הכבוד על העבודות ורוצים עוד

למעלה