הכרטיס בוטל כי היעד אסור לטיסה. מי יפצה?

dragon201

New member
שלום,

קניתי במאי כרטיסים לספטמבר לאנגליה לכל המשפחה. היה מחיר משתלם בלואו קוסט דרך חברת תיירות אינטרנטית, שמצאתי במנוע לחיפוש טיסות.
באותו הרגע שקניתי בחרתי דווקא לחזור ללונדון כי שם וכאן מחוסנים והסיכוי שהקורונה לא תחלוף עד ספטמבר נראה לא סביר. בחרתי לא לשלם עוד 100 דולר לכרטיס שהיה נותן לי אפשרות ביטול או דחייה - כי זה לואו קוסט ואם זה יוצא יקר אז מה הטעם.

לפני חודש שלחו לי מייל מחברת התיירות שאיזי ג׳ט ביטלו את הטיסה שלי חזור ואפשר לפנות אליהם לקבל החזר. פניתי - ונדהמתי לגלות שלא נותנים החזר גם על הטיסה הלוך ואני הוא זה שצריך להתחמק בכוחות עצמי מהסיטה הלוך. חברת התיירות גוררת רגליים ולא מסייעת לי בפועל לבטל את הכרטיס או לדחות את הטיסה. חברת התעופה של הטיסה הלוך - וירג׳ין, לא מוכנה לדבר איתי, כי מבחינתם אני לא לקוח.

לסיבוך הזה נכנסה מדינת ישראל שהחליטה שאי אפשר לטוס לאנגליה בלי אישור חריג (ביקשתי וקיבלתי שלילה)

באחריות מי לפצות אותי?

דניאלה1311

Active member
מנהל
שלום וברוך הבא לפורום שלנו,

אני מבינה את הרצון לחסוך 100 דולר על ביטוח ביטול נסיעה. אבל, לצערי ולצערך, חלק מאלו שמהמרים וחוסכים משלמים בסיכומו של דבר יותר.
ככה זה בהימורים לפעמים מרוויחים ובדרך כלל מפסידים. אני לא מזלזלת ברצון שלך לחסוך וגם לא מנסה לומר לך שחבל שלא עשית ביטוח אבל
אחד התנאים הראשונים שכל אחד ואחת בפורומנו היה אומר/ת לך הוא לעשות ביטוח בריאות וביטול טיסה. הקורונה הרי לא באה בהפתעה, אף אחד לא אמר
לנו שתם עידן הקורונה . מבחינתי, לו אני עמדתי לקנות כרטיסי טיסה (ואני לא חולמת על זה, בפעם האחרונה טסתי ללונדון בפברואר 2020 ומאז אני לא זזה)
ממש לא סביר לרכוש כרטיסי טיסה ללא ביטוח, יש דברים שאני לא מהמרת עליהם. אבל כנראה צריך ללמוד מנסיון עצמי, לא של אחרים.
המצב לא נעים הפסדת כסף, אבל ידוע מראש. לדעתי, האחריות היא רק עליך.
אתה יכול לפנות למועצה לצרכנות ולהגיש תלונה אבל לדעתי חבל על הזמן שלך ועגמת הנפש.

הנה מתפרסם היום 9.8.21 מאמר בדה מרקר לגבי מדיניות ביטול הטיסות להלן קטע שמתייחס למצב שלך:

אם הביטול נעשה ביוזמתך ומבחינת חברת התעופה הטיסה עדיין יוצאת לפועל, מדיניות דמי הביטול שתחול עליך היא זו שנקבעה מראש עם הזמנת הכרטיס. כך למשל, אל על מאפשרת לכלל לקוחותיה לשנות את מועד הטיסה או להקפיא את כרטיס הטיסה לטובת ניצול עתידי, ללא תשלום של דמי שינוי. עם זאת, אם רכשת כרטיס טיסה בסיסי באחת מחברות הלואו-קוסט, כמו וויזאייר או ריינאייר, מדיניות הביטול אינה גמישה ואם תבטלו את הכרטיס - הכסף הלך לאיבוד.

נערך לאחרונה ב:

dragon201

New member
שלום,

אין ברצוני לבטל, אני מעוניין ליסוע גם אם זה אומר להדבק שם. לשהות שם בבידוד, ולחזור לארץ בבידוד. מוכן לקחת את כל האחריות עלי. אבל תנו לי לטוס. ואם לא נותנים לטוס אז תהיו הוגנים ותחזירו את הכסף.

לאונידס

Active member
שלום,

אין ברצוני לבטל, אני מעוניין ליסוע גם אם זה אומר להדבק שם. לשהות שם בבידוד, ולחזור לארץ בבידוד. מוכן לקחת את כל האחריות עלי. אבל תנו לי לטוס. ואם לא נותנים לטוס אז תהיו הוגנים ותחזירו את הכסף.
החל מה 15 או ה 16 לחודש מדינת ישראל מוציאה את אנגליה מרשימת המדינות האסורות בטיסה, כך שאם לא יהיה שינוי חדש אין בעיה לטוס בספטמבר לאנגליה.
לא בדקתי את ההוראות העדכניות לכניסה לאנגליה מבחינת האנגלים - תדאג לברר ולציית להן.
בקיצור אתה לא צריך פיצוי, אתה יכול לטוס.
תיהנה באנגליה.

נערך לאחרונה ב:

דניאלה1311

Active member
מנהל
יש כמה ארצות שעדיין ניתן לטוס אליהן. אם אתה עוקב אחרי החדשות, הערב סיפרו שאנשים לא מבטלים אלא משנים יעד. כנס לאתר של החברה ממנה
קנית את הכרטיסים בחר יעד שניתן עדין לטוס אליו, צלצל לחברת התעופה ממנה קנית את הכרטיסים וברר אם ניתן לעשות את ההחלפה ותמורת כמה כסף.

לאונידס

Active member
יש כמה ארצות שעדיין ניתן לטוס אליהן. אם אתה עוקב אחרי החדשות, הערב סיפרו שאנשים לא מבטלים אלא משנים יעד. כנס לאתר של החברה ממנה
קנית את הכרטיסים בחר יעד שניתן עדין לטוס אליו, צלצל לחברת התעופה ממנה קנית את הכרטיסים וברר אם ניתן לעשות את ההחלפה ותמורת כמה כסף.
מבחינת מדינת ישראל מעוד פחות משבוע מותר לטוס לאנגליה,
כל עוד לא יהיו הוראות חדשות בספטמבר הוא יכול להשתמש בכרטיסים,
בחזרה הוא יצטרך בידוד של שבוע אבל הוא אמר שאין לו בעיה עם בידוד כזה.

מה שנשאר לו לברר אלו הם תנאי הכניסה לאנגליה ולציית להם,
ככל שאני יודע אנגליה לא אוסרת כניסת ישראלים, אבל כמו הרבה מדינות מציבה כל מיני תנאים כמו בדיקות.

אני רושם בכוונה אנגליה כי התנאים לא זהים בכל בריטניה

למעלה