הכרות עם בחור שעבר נסיון התאבדות

אנונימית שואלת:

היי, אני יוצאת עם מישהו כבר 4 חודשים יש לנו מאצ טוב...אנחנו בני גיל 38.
לפני כמה ימים ראיתי סימנים מחשידים על היד שלו וביקשתי שיספר לי מה זה, הוא לא רצה ורק לארח מספר שיכנועים וכמה ימים הוא סיפר לי שניסה להתאבד והיה בטיפול נמרץ אך יצא מזה לאחר שהיה בשיקום במחלקה פסיכיאטרית כחודש כולל טיפול בכדורים.

לדבריו, הרקע לניסיון ההתאבדות זה שנפל לדיכאון.
האם יש אפשרות להמשיך להיות בזוגיות להתחתן ולבנות משפחה עם אותו בחור?
או שזה צריך להדליק לי מנורה אדומה וכדאי לי לחתוך את הקשר?
ובמקביל, האם יהיה נכון לבקש ממנו את חוות הדעת מהפסיכיאטר לאחר השיחרור שלו.
אשמח לכל עצה/הארה
תודה

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אנונימית שואלת:

לפני כמה ימים ראיתי סימנים מחשידים על היד שלו וביקשתי שיספר לי מה זה, הוא לא רצה ורק לארח מספר שיכנועים וכמה ימים הוא סיפר לי שניסה להתאבד והיה בטיפול נמרץ אך יצא מזה לאחר שהיה בשיקום במחלקה פסיכיאטרית כחודש כולל טיפול בכדורים.

אשמח לכל עצה/הארה
תודה
אז אשאל את ההפך... נגיד שאדם עבר משבר קשה ולא ניסה להתאבד וגם לא הלך לטיפול פסיכיאטרי.
האם זה יבטיח, שבמשבר הבא לא יגיעו מים עד נפש ואז הוא כן ינסה (או יצליח) להתאבד?
בכל מקרה, קיימת גירסא, האומרת שמי שמנסה להתאבד ונותר בחיים, לומד להעריך את החיים. אבל האם זהו כלל ברזל? איני בטוח בכך.
ובכל מקרה, היכרתי מישהי שגם היא ניסתה לחתוך וורידים והיא אפילו לא הלכה לטיפול...
היא פשוט התעשתה וחבשה את האזור במגבות. כך עלה בידה לעצור את הדימום.
האם היא באמת קצה בחייה? נראה לי שלא. נראה לי דווקא, שהיא ניסתה לאותת לסובבים אותה, שהיא במצוקה.
אבל מכיוון שאיש לא הבחין במעשה ידיה "להתפאר", היא כנראה עברה לחפש דרך אחרת שתעיד את ייאושה.

in bal1

Well-known member
אנונימית שואלת:

אשמח לכל עצה/הארה
תודה
כרגע את שם בשבילו.מניחה שאת גורמת לו אושר ואולי זה בדיוק מה שהוא צריך.

נתחיל מהסוף לבקש חוות דעת לדעתי זה קצת קיצוני ומעליב. לגבי נורה אדומה. בואי נודה באמת. לכולנו יש משברים. השאלה אם יש מי שעמד לצדך בזמן המשבר ותמך בך. או שנותרת לבד וראית רק שחור. אפשר להסכים שאחד שניסה לפגוע בעצמו יכול לנסות פעם נוספת. אבל מצד שני אולי אחרי משבר וניסיון התאבדות מעריך יותר את החיים.
לסיכום: כן לתת הזדמנות ולראות איך מתמודד עם קושי בחיים. אם על כול קושי קטן מרים ידיים תוותרי עליו זו נורה אדומה!!! אם מתמודד עם קושי אז כנראה שעבר את זה.

למעלה