הכרה בשירות למפגר..

mushony

New member
הכרה בשירות למפגר..

האם מישהו עבר את התהליך ויודע לספר לי עליו?
ממש אין לי זמן/נכונות/פניות/רצון לשבת מול עוד עו''ס.
יש לנו כבר אבחון פסיכולוגי וכל המסמכים החיוניים, לצערי באמת אין הרבה מה לחדש.
אנחנו חייבים את זה רק מבחינה רשמית עבור המסגרת לשנה הבאה עלינו לטובה כיתה א'..
אפשר לשלוח ניירת וזהו?
תודה לבעלי הניסיון (וזה שהמסגרות למיניהן והגופים השונים לא מסונכרנים ויש זילות איומה של זמן עבודה של ההורים, זה שערוריה בפני עצמה)

אם את מתכוונת להשאיר את תמר לשעות פעילות

הצהרונית, בד"כ אין ברירה אלא לעבור את זה... אם תמר לא תשאר לצהרונית את לא חייבת לעבור את הועדה הזו
רק עו"ס?.. מה עם, גם פסיכולג/פסיכיאטר ורופא התפתחותי,בפגישה ראשונה ובפגישה שניה... שוב אותן השאלות אבל מול חברי הוועדה... (אלא אם מישהו הפיק לקחים מאז שאני הייתי שם...)

mushony

New member
די, את ל-א רצינית

נו באמת
אין מצב שאני מתייצבת לדבר כזה, ממש אין לי סבלנות לחפירה המטופשת הזאת.
כאילו, דא, לא אספנו מספיק ניירת חתומה לאורך השנים??? לא ברור???

יכול להיות ואני מקווה בשבילך שכן...

שיש הבדל בועדות האלה, בין לקראת כניסה לביה"ס לבין אפוטרופסות, שנאלצתי לעשות לפני שנתיים... אבל לפני שנתיים זה היה ככה, התבקשתי לשלוח את כל החומר אליהם, נדמה לי שהעו"ס בעירייה פה, לקחה ממני את כל החומר והעבירה אליהם (במכון קרן בת"א, אני לא יודעת לאן אתם שייכים) וכשזמנו אותנו, זה היה כמו שכתבתי, שיחה עם עו"ס, בדיקת פסיכולוג, בדיקת רופא, (כל אחד גם נמצא בחדר אחר ושואלים בערך את אותן השאלות...) לקח בערך שעתיים ואחרי זה אמרו לי שאצטרך לשוב לשם במועד אחר להתכנסות הוועדה... בפעם השניה הייתה וועדה שמורכבת מקבוצה של אנשים ששאלו שוב שאלות דומות - לפחות הם היו נחמדים וקשובים... כשנגמר הסיפור הזה, פניתי לאקים וכתבתי מכתב גם לאקים ונדמה לי שנשלח עותק גם לנגישות ישראל, שם פירטתי את התהליך המסורבל והמקום שלא נגיש ולא מותאם... ! אחרי תקופה מסויימת סיפרו לי שהעבירו את המכון הזה למקום אחר (מניחה שהתלונה שלי לא היתה היחידה ולא בגלל המכתב שלי העבירו), לגבי דרך העבודה לא יודעת מה קורה שם היום, אבל אני מקווה, שכמו שדנה כתבה, מהנסיון שלהם שזה שונה לקראת כניסה לביה"ס...

mushony

New member
גוועלט

תודה רבה על האינפורמציה.
לפחות עכשיו אני יודעת לקראת איזה גועל אני ניצבת
אם יהיה חידוש מרעיש אני אספר...
תודה בנות

אנחנו עשינו מזמן ,אצלנו זה בחיפה ...

ממש לא ביג דיל ,לפחות אצלנו זה חד חלק וברור ואין הרבה מה לבדוק !
ממש לא ישבתי מול עו"ס מעצבנת או משהו ,
פשוט בדקה אותה רופאה בדיקה פיזית אחר כך נכנסנו לחדר עם מספר אנשים שהציגו את עצמם (לא זוכרת תפקידים בטוח היה עו"ס) הם שאלו שאלות על תפקוד והבנה אני עניתי שירה שלי ישבה לה בשקט בעגלה ולא התערבה הרבה חההה ...
בקיצור אחרי שבועיים בערך קיבלנו את ההכרה במכתב שהגיע לעו"ס שלנו וזהו .
זה מאוד חשוב בעיני זה מאוד טוב למסגרת שהיא נכנסת אליה -ככל שיש להם יותר ילדים עם הכרה הם מקבלים יותר שעות וכוח אדם .
חוץ מזה אם תרצי מועדונית (ייום ארוך -לא תקבלי בלי זה)
בהצלחה .

דיוידל

New member
הכרה באגף לאדם המפגר

שלום מושוני,
חשוב לקבל את הכרת המדינה גם לגבי העתיד הקרוב והעתיד הרחוק יותר. קבלה למסגרות טיפוליות שימומנו על ידי המדינה מחוייבות את זה.
בדרך כלל האיבחון מתבצע על ידי רופא ופסיכולוג / עו"ס ונמשך כשעה וחצי. לאחר מכן תוזמנו לוועדה על מנת לקבל סיכום האיבחון.
בהצלחה

EFRATI728

New member
הכרה בשירות למפגר...

הבנתי שיצא חוק שמחייב ילדים שאובחנו כפיגור שכלי,לעבור את ההכרה בשירות למפגר.
גל בת 4+,היא אובחנה בפיגור בינוני,בין השאר יש לה CP ואפילפיסיה,
אני דוחה את זה כמה שיותר,זה לא נותן לי כלום מלבד מועדונית שאני לא מעוניינת בה,ושאר ההטבות מגיעות לנו גם ככה.
רק קחו בחשבון שאם אתם עוברים את ההכרה בשירות למפגר,איל"ן לא יכירו בכם,אנחנו זקוקים להם יותר מדי בשביל לוותר עליהם,ובנוסף זה סוגר דלתות למסגרות כאלה ואחרות שברגע שהן רואות את הגושפנקא של השירות למפגר,גמרנו...

mushony

New member
זה לא חסוי?

איך אילן לדוגמא, אמור לדעת שאנחנו מוכרים בשירות למפגר?
העניין, שהמסגרת של בית ספר מצריכה הכרה בשירות למפגר, אחרת אין מסגרת....

BabyHope

New member
אנחנו בדיוק ביררנו..

זה תלוי בבי"ס אליו היא תלך.. וכמו שכתבו זה בעיקר בשביל לקבל זכאות למועדונית..

אנחנו כנראה נלך לבי"ס סאלד בשנה הבאה והמועדונית שם לא דורשת את זה..

אז אנחנו לא עושים את זה השנה, דחינו לשנה הבאה בהתייעצות עם פסיכולוגית של הגן והעובדת הסוציאלית..

הדבר היחיד שעוד לא ביררתי סופית זה הנחה במועדוניית, שמעתי שאם יש הכרה אז המועדונית מסובסדת חלקית..

גם זה תלוי עירייה, אנחנו מהרצליה וכנראה שללא קשר להכרה בשירות למפגר העירייה תסבסד חלק מהתשלום למועדונית..

katekon

New member
בייבי הופ, אולי את יודעת

איפה אפשר לקבל יותר מידע לגבי מה העירייה בהרצליה מסבסדת ומה לא?

נתני יילך לגן שיקומי בשנה הבאה ואני ממש ממש לא בעניינים. אני צריכה לדעת כמה משלמים לגן, מה התשלום המקסימלי וכו'

ואל תפני אותי בבקשה לעו"ס. הן לא יודעות או לא רוצות לשתף את המידע הזה.

BabyHope

New member
קשה להוציא מהם מידע...לאיזה גן שיקומי ילך?

אנחנו בתחילת השנה היינו בגן שיקומי אבל אחרי שבועיים עברנו לגן חינוך מיוחד בעיר.
בגן חינוך מיוחד בעיר אנחנו לא משלמים כלום (מלבד צהרון), יש סכומים קטנים שמשלמים מדי פעם לחוגי העשרה בגן אבל לא יותר מ-100 ש"ח בחודש..
לפי מה שזכור לי לא היינו אמורים לשלם כמעט כלום בגן השיקומי (אולי היה סיבסוד ונותר לנו לשלם בסביבות 300-400 כל חודש עבור השעות של 14:00 עד 16:00)
בנוסף מגיע לך כמובן גם הסעות.

אנחנו התחלנו להיעזר בעו"ס שהיא דווקא בסדר (עוזרת לנו עם מידע לגבי בי"ס שנה הבאה), אוכל לתת לך את השם שלה..
בכל מקרה לגבי התשלום אני די בטוחה שזה אפילו לא תלוי עירייה..פשוט לא אמורים לשלם על הגן ורק משהו מסובסד על המועדונית/צהרון.

בהצלחה!!!

למעלה