הכנת שקע לאל פסק בכוחות אצמי

Borisyo

Member
שלום. אני רוצה להכין שקע לאל פסק. יש לי כמה כבלים C-13/C-14 שצוברים אבק ורק צריך לקנות שקע עכשיו.
אני מבין שצריך לחתוך תקע מצד השני שאמור להתחבר לשקע אחר כך, לקלף 3 חוטים ולקבץ אותם עם סופיות ואז לסגור בתוך השקע.
חסר לי כלי קובץ סופיות אבל יש לי פלייר. שמעתי שהוא יכול לעשות את העבודה בעוד שלשמלאי אמר לי שהוא לא יקבץ סופיות כמו שמקבץ יעשה את זה.

כמה שאלות:

- ראיתי יש מקבץ שמשאיר סופיות מקובצות בצורת מרובע ומקבץ שמשאיר סופיות בצורת משושה. מה עדיף יותר ולמה?
- איזה שקע יותר עדיף מהשניים שצירפתי?
- האם בשקע יש קשת שתופסת כבל חשמל שלא יצא? אם אין, איך אפשר לתפוס כבל במקום?

תודה

קבצים מצורפים

• 1577609218f18Hv.jpg
    1577609218f18Hv.jpg
    KB 16.5 · צפיות: 0
  • 65859579.jpg
    65859579.jpg
    KB 13.4 · צפיות: 0
  • 7069903213_Big.jpg
    7069903213_Big.jpg
    KB 79.1 · צפיות: 0

רשר

Well-known member
מנהל
שלום. אני רוצה להכין שקע לאל פסק. יש לי כמה כבלים C-13/C-14 שצוברים אבק ורק צריך לקנות שקע עכשיו.
אני מבין שצריך לחתוך תקע מצד השני שאמור להתחבר לשקע אחר כך, לקלף 3 חוטים ולקבץ אותם עם סופיות ואז לסגור בתוך השקע.
חסר לי כלי קובץ סופיות אבל יש לי פלייר. שמעתי שהוא יכול לעשות את העבודה בעוד שלשמלאי אמר לי שהוא לא יקבץ סופיות כמו שמקבץ יעשה את זה.

כמה שאלות:

- ראיתי יש מקבץ שמשאיר סופיות מקובצות בצורת מרובע ומקבץ שמשאיר סופיות בצורת משושה. מה עדיף יותר ולמה?
- איזה שקע יותר עדיף מהשניים שצירפתי?
- האם בשקע יש קשת שתופסת כבל חשמל שלא יצא? אם אין, איך אפשר לתפוס כבל במקום?

תודה
הכיוון שלך מוטעה https://www.ivory.co.il/catalog.php...8jGmGQGwhI5Gw3eUVYurj-cLKA1UYvXxoCAacQAvD_BwE
כי אכן בסוף רוצים לחבר יותר ממכשיר אחד לאל-פסק כמו ראוטר שבלעדיו אין טעם, או מטען לטלפון ש"כנ"ל" מדפסת,,,

Borisyo

Member
@רשר היציאה אחת של אל פסק כב מחברת מפצל שמחוברים אליוי מחשב, מסך, מודם ונתב.
אני צריך רק עוד מקום למחשב נייד וזה ישתמש ביציאה שנייה באל פסק. מעבר לזה אין לי עוד משהו לחבר.
אם אצטרך יותר משקע אחת אוכל לחבר אליו מפצל.

רשר

Well-known member
מנהל
@רשר היציאה אחת של אל פסק כב מחברת מפצל שמחוברים אליוי מחשב, מסך, מודם ונתב.
אני צריך רק עוד מקום למחשב נייד וזה ישתמש ביציאה שנייה באל פסק. מעבר לזה אין לי עוד משהו לחבר.
אם אצטרך יותר משקע אחת אוכל לחבר אליו מפצל.
יציאה נוספת מאל-פסק אינה תוספת הספק אלא רק נוחות - תוכל לחבר רב שקע נוסף לרב שקע הקיים שיתן לך תוספת חיבורים

Borisyo

Member
יציאה נוספת מאל-פסק אינה תוספת הספק אלא רק נוחות - תוכל לחבר רב שקע נוסף לרב שקע הקיים שיתן לך תוספת חיבורים
מפצל מרובע ל-4 שקעים אחליף במפצל ליותר מ-4 שקלים אז. היו פעם אסורים כאלה ואחר כך שוב חזרו לשיווק. אולי היו אסורים לחיבור של מכשירים שצורכים הספק גבוה.

זה המפצל לאל פסק שיש לי אגב. אוציא ממנו מפצל מרובע ואחבר עליו מפצל בן 5 שקעים. אצטרך עכשיו למצוע לו מקום מאחורי שולחן.

קבצים מצורפים

• NTB-UPS-S__large.jpg
    NTB-UPS-S__large.jpg
    KB 17.9 · צפיות: 0

רשר

Well-known member
מנהל
מפצל מרובע ל-4 שקעים אחליף במפצל ליותר מ-4 שקלים אז. היו פעם אסורים כאלה ואחר כך שוב חזרו לשיווק. אולי היו אסורים לחיבור של מכשירים שצורכים הספק גבוה.

זה המפצל לאל פסק שיש לי אגב. אוציא ממנו מפצל מרובע ואחבר עליו מפצל בן 5 שקעים. אצטרך עכשיו למצוע לו מקום מאחורי שולחן.
תלה רב שקע עם אזיקונים על רגלי השולחן מאחור כשהגישה מלפנים, כך תוכל להגיע בלי להזיז יותר מכסא,
אפשר אחד להניח על הדולחן מאחור,

למעלה