הכנת צעיפים

ראלי7

New member
הכנת צעיפים

בוקר טוב, נתבקשתי להכין "פעילות חורף" בגן של בת ה 4 וחצי שלי. חשבתי להכים צעיפים. לקנות בסופר כמה שמיכות פליס, לגזור בגודל שמתאים לצעיפים לצוציקים בני ארבע וביחד לקשט אותם (בהדבקה, כמובן). השאלה: איזה קישוטים מתאימים להדבקה על פליס (פאיטים, נצנצים, חתיכות לבד?), באיזה דבק להשתמש (שיהיה בטיחותי לגיל הרלוונטי) והיכן רוכשים אותם (במחיר סביר) בתל אביב? הרבה תודה.

ענת זך

New member
שלום ראלי, יש המון אפליקציות מתוקות

בחנויות יצירה שאותן תוכלו להדביק על הפליז. דבק גוטרמן יעשה את העבודה כי הוא מצוין לבד. כמובן שגם אפשר קישוטי לבד. פייטים לדעתי עדיף לתפור. אם בכל זאת תירצי לקשט איתם, קחי בחשבון שילדים שמים טונה דבק על כל דבק (וגוטרמן לא דבק הכי זול) ואז זה עלול ללכלך את כל הצעיף. בהצלחה.

ראלי7

New member
תודה רבה. דבק גוטרמן בטוח לעבודה

עם ילדים? היכן בתל אביב יש חנויות יצירה לא מאוד יקרות? אני עובדת ליד פנאי לי, אבל שם, יקר (ואני צריכה מלאי קישוטים ל35 ילדים).

יש בדיזנגוף סנטר

חנות "הכל בדולר" נדמה לי, יש להם כל מה שתצטרכי. הם לא ממש נחמדים ועוזרים אבל מאוד זול שם. ומה שלא תמצאי שם, תחפשי ב"טינקרבל" (גם בסנטר), שם הם מאוד נחמדים ועוזרים אבל לא זול שם.

ענת זך

New member
דוגמא לצעיף מפליז שתפרתי למיה.

הטכניקה היא עם קשירות ובמקום לתפור אפשר להדביק.

ענת זך

New member
ואם כבר...../images/Emo9.gif אז זה הפונצ'ו התואם.

בקשר לדבק, נראה לי שגוטרמן די בטוח לילדים (בלי להסניף כמובן...
) באבגד הוא עולה הכי זול שמצאתי: 12 ש"ח

אני זוכרת את הצעיף המקסים הזה! ../images/Emo13.gif

אבל נראה לי שהקשירות יהיו הרבה יותר מדי קשות לילדי הגן...

gali baron

New member
לגבי הפליס-

קני בחנות בדים לדעתי יצא יותר זול. אם אין הרבה ילדים שווה אולי לתפור אפליקציות עם מחט עבה וחוט רקמה

ענת זך

New member
מה מחירו של הפליס בחנות בדים? אני קונה שמיכת

יחיד מהשוק ב-10 ש"ח ויש מגוון גדול של צבעים. לפעמים גם של דוגמאות. השמיכה די גדולה ויכולה להספיק לכמה צעיפים. זאת פעילות שמתוכננת אצלי כשיהיה לי זמן ללכת לשוק...
"למזדה 3 נכנסת גברת עם הפליס, תיראו איך היא גוזרת אותם לצעיפים..."

ראלי7

New member
יש 30 ילדים. זה המון וגם ככה

אני די לחוצה מההפעלה הזו שהיא קצת גדולה על בעלת ידיים שמאליות שכמותי.

ענת זך

New member
בשוק של אשקלון. אולי יש גם בשווקים אחרים,

שווה לבדוק. ואל תחששי... תנחי אותן בגדול, ותיראי איך כל אחת חושבת אחרת ומעצבת בצורה שאת לא חשבת בכלל. לדעתי, את עוד תופתעי לטובה. תני להן לגזור מיריעות של לבד או משאריות פליז לבבות, פרחים, אותיות, זה גם יעביר קצת זמן בפעילות.

אני חושבת שענת צודקת, תגלי שזה לא מפחיד כל-כך

אבל אם את חוששת, תוכלי להפוך את הפעילות לפחות שימושית אמנם, אבל הרבה יותר קלה אם תקני במקום פליס שתיים-שלוש מפות אלבד, תגזרי אותן לצעיפים בגודל מתאים (אם תהיה לך סבלנות, יפה גם לגזור פרנז'ים בצדדים), ועל הצעיפים תתני לילדים להחתים חותמות מגואש או אקריליק. אמנם זה לא ישמש אותם כצעיפים אמיתיים (לפחות לא מבחינת חימום), אבל מצד שני לא באמת קר
, וההנאה תהיה גדולה לא פחות.

ahif

New member
לפי דעתי לא ממש מתאים לגיל

נראה לי שיהיה להם קשה לגזור בד, והדבק גוטרמן יקר בשביל לתת לילדים להשתמש בו בחופשיות, ואם את תצטרכי להדביק להם, אז לא נשאר להם יותרק מידי מה לעשות. אפשר אולי לתת להם לצייר עם אקריליק או להחתים עם אקריליק או לעשות משהו פשוט בהרבה ופחות שימושי, כמו ענן נפוח מניירות שהם צובעים בכחול מהדקים בצדדים ודוחפים פנימה עיתונים תולים עם חוט וחרוזים ויצא נחמד. ויש עוד רעיונות יותר מותאמים לגיל, לקבוצה, ולמספר הילדים

ענת זך

New member
לאחר מחשבה...

אחינעם צודקת! הגילאים קטנים מידי ותהיה לך יותר מידי עבודת הכנה. מה שנותר להם לעשות זה רק להדביק, וגם זה בקושי. אולי תחליפי פעילות? לגילאים האלו מתאים צביעה בגואש, הדבקת נצנצים, עיניים זזות וכד'. אולי תיקני קלקרים שטוחים מאותה הצורה (שלא יתחילו לריב לך), לדוגמא: דובי, דג, חמסה וכד' והם יקשטו כאוות נפשם. כל החומרים מונחים לפניהם וכל אחד משתמש במה שמתאים לו. זה יותר חסכוני. שוב בהצלחה...

ראלי7

New member
כבר קניתי פליס.... ובכל מקרה, היצירה הזו היא

סוג של פשרה. בת הארבע וחצי, ביקשה שאקנה מגפיים לכל ילדי הגן ושהילדים יקשטו אותם (קטן עלי).

למעלה