הכנת אנימציה תלת מימדית

shlawaw

New member
הכנת אנימציה תלת מימדית

שלום לכולכם, ברצוני להכין אנימציה תלת מימדית המציגה תנועות מתוך אומנות לחימה. תפקיד האנימציה - להציג כיצד יש לבצע את התנועות בצורה נכונה ע"י הצגת דמות אדם (על כל מפרקיו - כולל אצבעות ידיים, לא כולל אצבעות כף רגל) המבצעת את התרגילים וניתן לצפות בה מכל זווית (אולי אפילו מצלמה שזזה בהתאם לזווית המיטבית). אין צורך ברקע כיוון שמרחב התנועה הוא מצומצם. יש צורך ש"הקלטת" התנועות תהיה דרך הזזת הדמות ולא דרך שורות קוד. מהי התוכנה המציעה פתרון מיטבי לבעיה שלי ואיזו ספרות נדרשת לצורך לימוד עצמי בנושא ? כמו שבודאי הבנתם - אני נטול ניסיון בנושא ואשמח לתשובות להדיוטות שכמותי. תודה רבה, שלו

izackv

New member
הפרויקט הזה ממש לא פשוט.

גם אנימטור מקצועי לא מוציא יותר ממספר שניות אנימציה סופית ביום עבודה מלא (וזה אחרי שנים של תרגול) אני משחק כרגע עם פרויקט דומה, וזה הולך לאט מאוד. (אה, ולא, אני ממש לא אנימטור... סתם איש מחשבים עם תחביבים מוזרים) הבעיה הראשונה היא הדמות - הפתרון בדרך כלל הוא לקחת דמות מפוזר (בהנחה שאתה לא יודע למדל) או לקנות דמות מוכנה מאחד הבנקים של המודלים. (ואז אפשר כולל ריג, שזה בעצם הכנסת ה"שלד" לתוך הגוף) הבעיה השניה היא שאנימציה זה תחום מורכב ולא ממש מחקה את המציאות. באנימציה למשל יש הגזמות מכוונות כדי להוסיף לאמינות של הסצינה. כלומר, סביר שתצטרך לבחור בין דיוק אמיתי עם תחושה שהסצינה חסרת חיים מול סצינה שנראית טוב, אבל יש בה חוסר דיוק מסוים. והכי חשוב, בעבודה עם מסרטת וידאו טובה, צלם סביר ומדגים טוב באמת (שזה תנאי בסיסי בשביל לבנות את ההדגמה נכון, בלי קשר לאנימציה או צילום) תשקיע הרבה פחות זמן (ויתכן גם שהרבה פחות כסף) והתוצאה תהיה לא הרבה פחות טובה. (סביר שאפילו יותר טובה) לא תוכל אולי לעשות אפקטי מטריקס, אבל למען האמת לצרכי הדגמה טובה מה שאתה צריך זה בסך הכל את אותה התנועה מכמה זויות צילום (אפשר בכמה שוטים שונים) ואפשרות להקפיא תמונה, להאט אותה מאוד, להחזיר אחורה, לצייר גרפיקה על הסרט כדי להדגיש חלקי גוף או כיווני תנועה וזהו. את כל אלה אתה יכול להשיג באפטר אפקט ופרמייר. (ובמילא תצטרך להשתמש בהם גם אם תבנה הכל בתלת ממד)

למעלה