הכנסת איתור מחוננים כחובה בכל המגזרים

• פותח הנושא אביה א12
  • פורסם בתאריך
א

אביה א12

Guest
שלום לכולם
אני בחורה בת 23 ועלו לי לבטים לגבי איתור מחוננים. אשמח לשמוע את דעתכם.
למדתי במוסדות לימוד חרדיים בהם לא מאתרים מחוננים. כיום, כבחורה המשתייכת לעולם החילוני אני מרגישה שייתכן ויכולתי להיות מאותרת כמחוננת ולהרוויח המון ובעיקר למצות את הפוטנציאל שלי. בנוסף, למדתי קורס בהוראת מחוננים לפני שנתיים
רציתי לשאול לדעת ההורים שכאן ואנשי המקצוע: מה דעתכם לגבי חיוב בתי ספר מכל המגזרים לבצע איתור מחוננים? האם לדעתכם יש צורך או שהפעולה הזו תהיה מיותרת?
תודה

דיברגנט חדש

Well-known member
שלום לכולם
למדתי במוסדות לימוד חרדיים בהם לא מאתרים מחוננים. כיום, כבחורה המשתייכת לעולם החילוני אני מרגישה שייתכן ויכולתי להיות מאותרת כמחוננת ולהרוויח המון ובעיקר למצות את הפוטנציאל שלי. בנוסף, למדתי קורס בהוראת מחוננים לפני שנתיים
רציתי לשאול לדעת ההורים שכאן ואנשי המקצוע: מה דעתכם לגבי חיוב בתי ספר מכל המגזרים לבצע איתור מחוננים? האם לדעתכם יש צורך או שהפעולה הזו תהיה מיותרת?
תודה
יש ברעננה כיתת מחוננים לבנות, אומנם לא נחשבים חרדים, אך זה יכול להיות מספיק טוב.

nothing but the truth

Well-known member
שלום לכולם
תודה

בואי נתחיל מלחייב את כל בתי הספר ללמד לימודי ליבה. לאחר מכן אפשר יהיה אפשר לדון על חיוב לבצע איתור למחוננים.

nothing but the truth

Well-known member
מחוננות יכולה להיות בכל תחום, קרי גם תלמיד חכם כפי שקרוי אצלם, ייתכן שהוא מחונן.

לא אמרתי שלא, רק שאם אנחנו מדברים על לחייב מסגרות לנקוט בפעולה מסוימת (שים לב, לכן היא טענה שלא הבנת אותה) הייתי מתחיל מלחייב דברים אלמנטרים יותר.
חוץ מזה, איזו מסגרת העשרה תיתן בדיוק לאותו תלמיד חכם (בהנחה שהם אינם מעוניינים אפילו במה שהמערכת הרגילה מספקת)?

דיברגנט חדש

Well-known member
לא אמרתי שלא, רק שאם אנחנו מדברים על לחייב מסגרות לנקוט בפעולה מסוימת (שים לב, לכן היא טענה שלא הבנת אותה) הייתי מתחיל מלחייב דברים אלמנטרים יותר.
חוץ מזה, איזו מסגרת העשרה תיתן בדיוק לאותו תלמיד חכם (בהנחה שהם אינם מעוניינים אפילו במה שהמערכת הרגילה מספקת)?
בזה אתה צודק, רוב התכנים בכיתות העשרה של המחוננים הם בתחום המדעים, אומנויות ומשחקים אסטרטגיים.
בכיתות מחוננים יש הגברה של מקצועות הליבה והאצתם.

אליזבת64

New member
https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3759224,00.html . המוסדות החרדים הם בעצם כת עם תלות במדינה ולצערנו המדינה גם תלויה בהם כי כוח אלקטורלי . מה שהכת או החרדים בעצם צריכים לאתר זה תלמידים חכמים שיהוו תועלת לחברה שלהם ואלו מה שנקרא תלמידים חכמים. לצערנו כמו שאין למדינה בעצם יכולת להכריח אותם להתגייס אין לנו בעצם באמת יכולת אמיתית ללמד מה שנחשב מועיל לחברה החילונית לימודי ליבה.

יורה נחושתן

Member
מנהל
הבעיות כיום הן קשות ביותר: ירידה ברמת הלימוד והביצוע של צוותי ההוראה, כשבחלק מבתי הספר לא מתקיימת למידה על חומרים חדשים אלא, חוזרים על חומר שנלמד כבר ולועסים זאת כמסטיק. במצב שכזה ליצור מצב שבתי הספר יאתרו מחוננים זה בעצם לבקש את הבלתי אפשרי. אולם בעקרון, היה חשוב ביותר לחייב את כל המערכת לבדוק התאמות תלמידים ללמידה במסגרות מחוננים והיה חשוב שזו תהיה חובה לכל המיגזרים באשר הם.

למעלה