הכנה ללידת תאומים

bezer424242

New member
הכנה ללידת תאומים

חדשה בפורום ומחפשת את עצתכם.
אני מיילדת מהמרכז ורואה הרבה יולדות עם תאומים שלא מגיעות מוכנות ללידה כיוון שכבר עשו קורס בילד הראשון או שחשבו שזה לא רלוונטי עם תאומים.
האם נראה לכן שחשוב להפגש עם מיילדת לפני לידת תאומים? אני בטוחה שעבור היולדת מדובר בלידה שונה לגמרי מאשר בילד אחד.
האם אוכל להעזר בכן כדי להגיע להריוניות עם תאומים? אשמח מאד לעזרה
054-2772816.

יום נעים ושוב תודה
מיכל

Pecan Pie

New member
עונה לך

אישית, לא הייתי משלמת על ייעוץ כזה. קראתי פה בפורומים, והיה המון מידע על מה בדיוק עומד לקרות ומה התסריט (מאופי הזרוז, כמות הרופאים, השינוע בפתיחה מלאה לחדר ניתוח) ולא הופתעתי כלל.

הבנות פה מאוד עזרו ונתנו תמונה מאוד מציאותית.

בנוסף גם במרפאות הריון בסיכון מכינים לקראת לידה כזו ומסבירים מה הולך לקרות.

אני נפגשתי עם מיילדת לפני הלידה

וזה אכן היה הריון שני עבורי. עם הגדול אכן לקחנו קורס בבית החולים בו תיכננו ללדת וזה עזר מאוד.
עם זאת, לא ראיתי ערך בלהיפגש עם מישהי פרטית אלא ההיפך: כמו שפאי פקאן היתה יש המון מידע ברשת ומספרים ומחברות. כך שסך הכל ידעתי די הרבה. מצד שני, היה לי חשוב מאוד לדעת איך זה מתנהל ספציפית בבית החולים שבו אני מתכננת ללדת. מה המדיניות הספציפית שם לגבי דברים כמו אם הלידה מתנהלת בחדר לידה או חדר ניתוח, האם פתוחים ללידות וגינלית במצגי ראש-עכוז/רוחב, איך ההתנהלות במקרה שקורה משהו, קצת על הפגיה וכו׳.

לכן קבעתי פגישה אישית עם מיילדת בליס, יש להם שירות כזה בתשלום במועדון היולדות. זה היה מעולה ומאוד עזר לי גם בתחושות הרוגע לפני לידה וגם בלידה עצמה.

ודבר נוסף, קצת כמו בקורס הכנה ללידה שעברנו עם הגדול, הפגישה הזו היתה מאוד חשובה גם עבור החצי... כמו בקורס הכנה לילד ראשון שהם מגיעים קלולס ויוצאים מלאי בטחון וידע וחדורי מוטיבציה למלא את חלקם כראוי
... כך היה גם בפגישה הזאת. פתאום החצי מבין שזה אחרת לגמרי בלידת תאומים, וזה עוזר לו להתכונן נפשית ולדעת למה לשים לב.

sefia

New member
אולי אני לא דוגמא

כי רציתי קיסרי מלכתחילה
אבל כן הלכתי לקורס הכנה ללידה ייעודי לתאומים (בליס) והיה מוצלח מאד לטעמי. מה עוד שהכרתי שם 2 זוגות שיצא שילדנו יחד, הילדים היו בפגיה יחד והיום אנחנו חברים :)

אולי מתאים למי שחולמת על לידה רגילה

למעלה