הכל הסתדר בסוף כי התנצלתי ואכבד בהמשך

mykal

New member
לא עונה כמובן על השאלה האחרונה,

אבל הזדהיתי מאוד עם האמירה שלך--
ובאופן אישי אומר--שמראש הצעתי לבנים שלי לגור קרוב לחמיותיהם.
ולבנות לגור קרוב אלינו.
ואומר עוד משהו באופן אישי, --לפני 17 שנה ילדה ביתי הגדולה את בכורתה,
הלכה לבקר את סבתא שלה---(חמותי) עם התינוקת. היא למדה (השתלמות מסוימת)קרוב לבית הסבתא,
ואמרה בתמימותה ובאוירה סתמית אפילו לא ממש חשבה לממש.
"סבתא בימי שלישי אני אביא את הקטנה ל--3 שעות את תשמרי ואני אלך ללמוד"
מיד הגיבה גיסתי (דודה של הבת שלי) "באמת, תבקשי שסבתא בכלל תהיה בריאה,
איך היא יכולה לשמור על הבת שלך"
ברור שהיא לא יכלה --הרי היתה צריכה לשמור על הילדים של גיסתי, לבשל להם,
איך ישאר לה זמן 3 שעות שבועיות? (אגב חמותי חיה וטלה בילדי גיסתי עןד 16 שנה)
אבל להסתה נגד והסברים אגואיסטים יש המון כח. ואז הם טענו בפני בעלי---על הריחוק והניכור---
מענין. בהחלט מענין. אני לא מעורבת חוץ מבסיפור, כי לי זה לא שינה כלום.
קשרים משפחתיים הם ענין מורכב ולא פשוט בכלל--במיוחד כשכולם צודקים.

דווקא מהבחינה הזאת אנחנו, מי ששייכת איתי

למגזר האמהות החרדות, מאוד נוחות. אנחנו לא גוזלות את הזמן של אף אחד, כולם יכולים להביא את הילדים שלהם חופשי למי שהם רוצים, ואנחנו פשוט לא בעסק. ועם זאת, גם אנחנו מצליחים קצת לדרוך על מישהו - כי כשגרנו בחו"ל ההורים של בעלי היו ביחסים קרובים עם בן דוד של בעלי (בן של אחיה) ומשפחתו, ומאז שחזרנו, מן הסתם, אנחנו תופסים חלק גדול מהזמן שלהם (לא מוסרים את הילדים - פשוט באים לבקר) - זמן שנלקח מאותה משפחה של בן הדוד. תמיד יש מדרג כזה, מה לעשות?

mykal

New member
למה מדרג? אי אפשר

להיות יחד? בעיני הרבה יותר כיף הביחד.
בגלל אילוצים ילדי הגדולה שלי הרבה מאוד כאן אצלי--
וכולם באים הנה ויש מקו ויש חברות ביניהם.
ולפעמים אפילו מגיעים חברים שלהם מהגן--גם אחרים שלא מכירים משתלבים ומשחקים יחד.
אבי היהאלמן 35 שנה--מעולם לא היה הבדל בין למי הוא שומר ומטפל ולמי נותן--
ואולי לכן כשחלה גם טיפלנו בו בתיאום והרמוניה ואף אחד לא חשב שמישהו עושה יותר או פחות.
הכל תלוי איזו אוירה נוצרת.

לך זה יותר כיף. אמא שלי, כמו שאמרתי בשרשור אחר,

ביקשה לאחרונה שאנחנו (הילדים שלה) נבוא בנפרד, כדי שהיא תוכל להקדיש זמן לכל אחד מהנכדים שלה, כי כשכולם באים ביחד היא לא מספיקה לעשות את זה. ובבית של אמא שלי באמת גם אין כל כך הרבה מקום - יש 3 חדרי שינה + סלון (נהגנו לישון שניים בחדר), וזו אחת הסיבות שהיא לא עושה את הסדר אצלה - כי כולנו גרים רחוק ואין מקום שכולם ישנו שם יחד. זה לא תלוי רק באווירה - זה תלוי גם בהרכב המשפחתי, בגודל הדירה, באופי וברצונות של האנשים עצמם, וכו'.

mykal

New member
אני נהנית מהביחד,

ואכן כל אדם בנוי שונה,מאורגן אחרת.
ועושה את מה שהוא יכול להתמודד איתו.
הענין הוא הלך המחשבה, וכנראה כל אותם פרמטרים שהתיחסת אליהם.
ואם זה נוח לכולם,מה טוב.

האמת שאנחנו דווקא היינו מעדיפים כן לבוא כולם יחד

אבל אם זה מה שאמא שלי רוצה וזה מה שנעים לה - זה מה שנעשה (לא מדובר במשהו קבוע - בינתיים עשינו את זה רק פעם אחת... שבוע כל אח והילדים שלו. גם ככה אנחנו מתראים עם אמא שלי לכל היותר פעם בשבועיים - אז לפעמים זה יהיה עם אחים ולפעמים בלי. מה שהיא מחליטה).

FFFF25

New member
הגיוני זה לא, זה קצת פסיכוטי, אבל זו זכותה והיא צריכה לבקש

ברגע שהיא מבקשת צריך לכבד את הבקשה שלה, במקרה הזה הסבתא כלל לא שמעה ולא היה שום צורך להשפיל אותה בגלל זה.
כתבתי במפורש באחת התגובות פה שאסור לחמה או לכל אדם אחר לצורך העניין ללכת נגד ההורים.
להורים זכות המילה הראשונה, האחרונה והאמצעית גם עם מדובר בכלה קוקו

לדעתי סופר הגזמה

היי,
לדעתי הבן וכלתך ממש הגזימו והתנהגו בצורה דרמטית. קודם כל לא עשית שום דבר שחס וחלילה לא בסדר, להפך רצית לגרום לנכדתך כיף ושתהנה בגינה..דבר שני, לא שמעת שנאמר לו להוציא אותה לגינה, אז לא נעשה פה שום דבר בזדון.
לדעתי לגמרי הגזימו.
קורה שלפעמים נגיד חמותי קצת עיצבנה בדברים שבאמת מפריעים, ואף פעם לא עשיתי סצנות כאלה, ולא התנהגתי בצורה כזו.
לסיכום היית בסדר גמור לדעתי, אפילו יותר מדי בסדר. חבל שכלתך בחרה להוציא את זה מפרופרציות.

בהצלחה וכל טוב.

keren1155

New member
מוגזם!!!

התגובה של כלתך מוגזמת לגמריי סה"כ הילדה נהנתה בגינה והכוונה היתה טובה, למרות שנפגעת מהתגובה שלה המשכת כאילו לא קרה דבר וזה הדבר הכי חכם לעשות להיכנס למריבות מיותרות שבסופו של דבר רק ייגרמו לנזק בעיקר לך (שהכלה פתאום תחליט לא להגיע או לנתק קשר) לא שווה את זה לפעמים עדיף להתעלם ולהמשיך הלאה למרות שנפגעת ובצדק.

למעלה