"הכל אני יכול": ספרי ילדים חדשים על ילדים בעלי מוגבלויות

יעלקר

Well-known member
מנהל
במסגרת שבוע הספר רואה לאור סדרת סיפורי ילדים הסובלים מבעיות נגישות כאלו ואחרות • זאת במטרה להעלאת המודעות לנושא ויצירת עצומה שתועבר לכנסת

מערכת ישראל היום

1623923478580.png

"הכל אני יכול", צילום: יח"צ

במסגרת שבוע הספר המתקיים בימים אלו השיקה עמותת "נגישות ישראל" סדרת ספרי ילדים חדשה בשם "הכל אני יכול" להעלאת המודעות לבעיית הנגישות בישראל.

סדרת הספרים מביאה את סיפורם של שישה ילדים עם מוגבלות שונה, שמצליחים לעשות הכל כמו כולם.

כל אחד מהספרים בסדרה יזמין את קהל המבקרים לעזור ולסייע לעמותת "נגישות ישראל" לשפר את בעיית הנגישות בארץ, באמצעות תרומה כספית אליה יוכלו להגיע באמצעות סריקת QR, שתוביל לעמוד התרומות באתר העמותה או באמצעות ביט.

בנוסף, המבקרים בדוכן יוכלו להוסיף את חתימתם בדפים הריקים בספר שלאחר מכן יהפכו לעצומה שתועבר לכנסת.

לצורך המהלך נרתמו שישה מאיירים מובילים שהתנדבו לאייר את כריכות הספרים.

המהלך נוצר עבור העמותה באמצעות משרד הפרסום "ליאו ברנט", שמלווה את העמותה כבר מספר שנים.

ספרי הסדרה:

"ליאם מגיע לים"
– סיפורו של ילד בכיסא גלגלים שמגיע לים בזכות שביל הגישה וכיסא הגלגלים המיוחד שנמצא בחוף.

"איילת ואבא הולכים לשמוע סרט" – סיפורה של ילדה עיוורת שמגיעה לקולנוע עם אבא שלה ונהנית מהסרט הודות לעזרי המחשה קוליים.

"לירן המתוק לומד מרחוק" – סיפורו של נער לקוי שמיעה שלומד בהצלחה בשיעורי וידאו עם תרגום סימולטני.

"עודד אוהב להתנדנד" – סיפורו של ילד בכיסא גלגלים שנהנה בגינת המשחקים הודות למגוון מתקנים מונגשים.

"בר בטיול שנתי במדבר" – סיפורה של ילדה עם שיתוק ברגליים, שמצליחה לטייל יחד עם כל הכיתה בשבילי ישראל המונגשים.

"גם ליעד קורא לבד" – סיפורו של ילד עם מוגבלות שכלית התפתחותית, שנהנה מקריאה במגוון ספרים מיוחדים הכתובים בפשטות לשונית.

דוכן הספרים של עמותת נגישות ישראל יוצב עד ה-19.6 לכל אורך במתחם שרונה בתל אביב

למעלה