הי

הי

חודשיים אחרי לידה מוקדמת......פתיחה בלי צירים..... נכנסתי להריון שוב...אני מפחדת.... עשיתי לפני יומיים בטא ביום ה-14 לזריקת אוביטרל ויצא 44 ויומיים אחר כך ביום ה-16 ויצא 120. אני מפחדת מההריון מה עושים. ההריון הקודם הסתיים בשבוע 22. איך עוברים את זה???? למי לפנות? אולי צריך תפר?

מי רופא המעקב שלך?

לדעתי הלא מלומדת את צריכה תפר צווארי פתיחה ללא צירים מעידה על אי ספיקה צווארית לי זה קרה בהריון עם בני הבכר לאחר שפרופ' דור חשד בצוואר מקוצר ותפס את הפתיחה איך שהיא התחילה בשבוע 20 ונשלחתי לתפירת חירום שאחריה הייתי בשמירה בהריון עם ביתי כבר מהתחלה היה ברור שיתפרו בפרט שבשבוע 10 אורך הצוואר היה פחות מ3 ס"מ

אין לי עדיין רופא מעקב......./images/Emo4.gif

אני מטופלת ברמת מרפא.....אחרי טיפולים....וכנכנסים להריון צריך לבחור רופא מהקופה....ואני נורא מפחדת לפנות לרופא הגניקולוג שלי שלא יודע מה עברי. אני רוצה גם רופא פרטי וגם רופא מהקופה להריון בסיכון... אני הייתי בהריון הקודם אצל סינואני..והפעם מפחיד אותי לחזור אליו, למרות שהוא לא אשם. הצוואר התקצר באותו יום במהירות שהביאה ללידה . שמעתי שפרופסור שיף הוא רופא טוב.... אבל אמרו לי שיש סיכונים בתפר צווארי. אני כלכך מבולבלת!!

קנגה רו

New member
דבר ראשון תמצאי רופא מעקב.

קודם כל עם כל הכבוד, ויש כבוד והרבה, לנסיונן של בנות הפורום, אף אחת לא תעשה לך דיאגנוזה וירטואלית. עכשיו ראשון ראשון ואחרון אחרון - קודם כל לפני הכל והכי חשוב תמצאי לך רופא למקב הריון. אמרת שטופלת ברמת מרפא? אצל מי? דברי איתו, שמעי מה יש לו להמליץ לך, מי יש לו להמליץ לך, אולי אפילו שווה לבקש הפניה למעקב במרפאת חוץ להריונות בסיכון גבוה - יש בכל בית חולים. לאיזה קופה את שייכת? תבדקי באתר הקופה שלך מי מוגדר אצלהם כרופא להריון בר סיכון - חיזרי לכאן עם רשימת שמות, אני בטוחה שיהיו כאן המלצות. החרדות שלך כל כך מובנות כאן, אבל לפני הכל - את צריכה לעבור את השבועות הראשונים. US בשבוע 5-6 לקבוע את מיקום ההריון. US בשבוע 7-8 לדופק. וכו'. לאט לאט, בייבי סטאפס.

לא עשיתי דיאגנוזה או לא כיוונתי לזה

רק על עצמי לספר ידעתי אצלי היה ברור שיש בעיה עם הצוואר בהריון הראשון חשדו בשני היו בטוחים הראיה החותכת היא שבתוך פחות מ12 שעות מרגע הסרת התפר הייתי עם 3 ס"מ פתיחה ומחיקה כמעט מלאה חפשי רופא טוב למעקב

מנסיון אישי

אצלי ההריון הראשון הסתיים בלידה מוקדמת השני כמעט. גילו מחיקת צוואר מלאה ופתיחה של אצבע בפוקס גמור במהלך סקירת מערכות )מורחבת. לא תפרו בשני כי הבדיקות (צילום צוואר הרחם והיסטרוסקופיה לא העידו על אי ספיקה, אז שיערו שהייתה דלקת, שהיה זה הריון בסיכון עקב היותו הריון תאומים ועוד ועוד... בקיצור תפרו בשבוע 23+ ועד סוף ההריון הייתי בשמירה שכללה אשפוזים ושאר ירקות. בנוכחי אני תפורה טריה... הכי חשוב שיהיה לך רופא טוב. מחלא בהצלחה, שיהיה הריון ארוך ומשעמם

למעלה