הי, יעל, חדשה פה וזקוקה לעזרתך.

הי, יעל, חדשה פה וזקוקה לעזרתך.

ילדתי לפני 3 חודשים תאומים מקסימים, כנראה שמת לב אלי עוד בפורום הירון תאומים, אני בכ"ז שמתי לב אלייך.
התחלתי להניק אותם כל אחד ארוחה אחרת לסירוגין, אבל מאז שחזרתי הביתה ראיתי שלא מתאפשר לי להניק כל ארוחה, כגון בשעת הבוקר כשאני צריכה לשלוח את הגדולים ללימודים או בצהריים כשהם חוזרים הביתה או בשעת ההשכבה, כי אין לי הרבה עזרה ולא כל יום. היום הגעתי למצב שאני כמעט ולא מניקה אותם, הסבר בהמשך...
אבל קודם היסטורית ההנקה שלי: ילד ראשון ינק עד גיל 8 חוד' והלך מאווווד קשה בהנקה, הוא פשוט לא רצה לינוק! ובגיל די מוקדם נאלצתי להוסיף לו בקבוק אחד תמ"ל ליום שאח"כ הפך ל-2 ו-3 וכו' עד שהרמתי ידיים.
לידה שנייה היתה של תאומים, שבוע 34, היתה לי התאוששות מאוד קשה מקיסרי והם לא ממש הצליחו למצוץ, אז מראש החלטתי שזה גדול עלי וויתרתי.
הפעם, שוב תאומים, שבוע 37+4. בן ובת. הבת בביה"ח מצצה יפה ובזכותה בעצם הגיע החלב, אך כשהוא הגיע, היא לא הסכימה לינוק והיום איך שאני מצמידה אותה היא מתחילה להתעצבן ולצרוח ולא מסכימה בשום אופן לינוק ונרגעת רק אחרי הבקבוק. גם כשכן ינקה קצת, לא נרגעה עד שקיבלה בקבוק של ארוחה שלמה, כאילו לא ינקה. הבן עד לא מזמן עוד כן ינק ואח"כ נתתי לו תוספת של בין 30-50 מ"ל. לאחרונה הוא גם לא מסכים לינוק בשום אופן. כרגע אני שואבת כמה פעמים ביום, מאחר והם לא יונקים. בשאיבה יוצא לי 50 מ"ל.
אני רוצה להבהיר דבר אחד: אין לי מטרה להגיע למצב של הנקה מלאה, מאחר ויש לי עוד 3 ילדים בבית שדורשים את שלהם ואין לי הרבה עזרה. חוץ מזה נראה לי גדול עלי העניין של הנקה מלאה, כי אני לא אחת שתשב איתם כל היום בבית, ואז מה עושים כשיוצאים ושניהם רוצים לאכול?
מקווה שתצליחי לעזור לי כי עדיין מוקדם מדי בשבילי לוותר לגמרי על ההנקה. כל הזמן חשבתי שכשהם יגדלו וניכנס לשיגרה מסוימת יהיה יותר קל עם ההנקה, ובינתיים אני רואה שקורה בדיוק להיפך.
טוב, די, חפרתי מספיק. מקווה שכל הנתונים יעזרו לך לעזור לי.

מנסה...

הי זוכרת את הניק שלך מהפורום השני וגם בעצם את זה שציפית לזוג נוסף של תאומים.
ראשית, כל הכבוד על התמודדות, ואיזה כיף לך על ברכה כפולה ומכופלת ששמה תאומים.
לגבי ההנקה - אני מבינה את המצב הנוכחי: את שואבת מס' פעמים ביום, הפסקת להניק כי הם התעצבנו ולא היו מרוצים.
כמה זמן זה כבר קורה? כמה זמן כל אחד מהם כבר לא יונק ממך ישירות אלא רק בקבוקי שאוב / תמ:"ל?
כמה פעמים את שואבת ביום?
מה קורה אצלכם בלילות?
השאלה שלי - מנסה לברר אתך, מה היית בעצם רוצה שיהיה? אני מבינה שלא הנקה מלאה אבל מה כן?
את רוצה להגביר כמויות בשאיבה ולתת חלב אם בבקבוק או היית רוצה לרדת משאיבות ולהחזיר אותם להנקה באופן חלקי בשעות מסויימות?

עונה לך

הבת לא יונקת ממני ישירת כבר הרבה זמן, הבן בערך שבוע וחצי.
בלילות הבן מתעורר כל 3 שעות, כמו ביום, והבת ישנה רוב הלילה, אז הוא איתי במיטה משהו כמו שעתיים ויונק ונרדם לסירוגין, עד שהוא כבר בוכה ואז אני קמה להכין לו בקבוק ואז הוא ממשיך לישון, בד"כ זה כבר עד הבוקר.
הבעיה היא שאני לא מגיעה למצב שאני שואבת הרבה פעמים ביום (כי אני מתעצלת) אלא רק פעמיים ביום ועוד פעמיים בערך אני כן מצליחה לגרום לו לינוק כמה דקות מכל צד ובלילה כאמור הוא יונק.
אני הייתי רוצה להגיע למצב שאני מניקה אותם לסירוגין, כל ארוחה מישהו אחר, אבל גם לא כל ארוחה, אלא ארוחה אני מניקה וארוחה שתיהם מקבלים תמ"ל, מאחר ואני מציאותית ויודעת שאני לא מסוגלת ליותר מזה, לא מבחינת הכח ולא מבחינת הטיימינג עם הגדולים.
במחשבה שנייה, האם יש באמת אפשרות להגביר כמויות בשאיבה? שמעתי שאם לא מניקים אלא רק שואבים, בסוף החלב מתייבש. אבל אולי זה יעזור לי, לפחות לארוחה-שתיים ביום או לשאוב לפני שאני יוצאת איתם מהבית ע"מ לא 'להתפוצץ' אח"כ.

תשובה

אם את גם מניקה וגם שואבת זה בסדר. כאמור, לא ברור לי מה מצב האספקה שלך.
ייתכן שחלה אצלך ירידה מסויימת באספקה ולכן כשהם יונקים הם בוכים, מתעצבנים, אולי הזרם לא מספק אותם.
מצד שני את מתארת רגעים שבהם הנקת אותם או לפחות את הבן, והנקת והיה בסדר, אם היית ממשיכה להניק את הבן ולא כמה לתת לו בקבוק, בהנחה שהוא יונק נכון, ביעילות, גורם לגירוי טוב של השד,
אז בעצם השד שלך היה מייצר בסופו של דבר את הכמות שהוא דורש.
תינוקות יונקים בהמשכים, והכמויות של התמל הן מדודות ומסודרות - יש הבדל בין הדברים.
ייתכן שתוכלי להגיע לארוחות מסויימות מבוססות הנקה ואז ארוחות אחרות יהיו ארוחות בקבוק - אך הכול תלוי באיך התינוקות שלהם בעצם יונקים,
אם הם הפסיקו לינוק, אז צריך להחזיר אותם להנקה, ללמד אותם לינוק ולהיות מרוצים על השד, לעבוד ביעילות כדי להגביר את הייצור של החלב.

איך הבן מתנהג כשאת מנסה להניק אותו, איך הוא מגיב?

גם הוא לא מסכים, נכון להיום

במשך השבת הנקתי אותם יותר (את יודעת, יש יותר זמן.....) ודווקא הבת היא זו שהסכימה לינוק, להפתעתי, והבן לא הסכים בכלל, אבל גם היא ינקה רק דקה-שתיים מכל צד ולא הסכימה יותר. אבל לפחות כל ארוחה כשמישהו רצה לאכול הצעתי לו קודם הנקה, אז היה גירוי של השד, ואני מקווה שזה יעזור.

הי, יעל, לשמחתי יש שיפור

אני החלטתי שאני מתעקשת להציע לכל אחד מהם הנקה בכל ארוחה, וזה עזר! נראה לי שעליתי חזרה על 'דרך המלך'.
אז ככה, הבן התחיל לינוק חזרה בערך 3 פעמים ביום, אבל בלילה הוא לא כ"כ מסכים ורוצה רק בקבוק,
הבת גם היא מסכימה לינוק בערך פעמיים ביום ובלילה היא יונקת ממש טוב!!
אני מנסה לא להוסיף להם תמ"ל אחרי ההנקה, ולפעמים זה גם הולך.
אני מקווה שמפה זה רק ילך וישתפר וההנקה תתפוס את החלק המשמעותי בהאכלה שלהם, ולא המטרנה.
מי שמתקשה בהנקה בטח יודעת איזה אושר זה לשבת ולהניק ולשמוע את הבליעות הקטנות של מה שאת מעניקה לתינוק שלך.......

כמה מרגש!! כל הכבוד לך, אלופה!

אני ממש שמחה שעלית על הדרך הנכונה!
תמשיכי להציע תמיד הנקה, לתגבר את זה על חשבון בקבוקים.
באמת שלא תמיד יש צורך להוסיף בקבוק אחרי הנקה.
אני מציעה שתעקבי טוב אחרי יציאות (קקי ופיפי הרבה) וגם תלכי להישקל במשקל קבוע בטיפת חלב.
עדכני אותי!
כיף לשעת שאת מצליחה

למעלה