הי חברים שבת שלום ו........

הי חברים שבת שלום ו........../images/Emo140.gif

בעקבות דיון שהיה כאן לא מזמן על המוסיקאי שושן הנה לכם כתבה מענינת עליו, מתוך ידיעות אחרונות מגולני לאל-ג'זירה מה דעתכם? האם באמצעות המוזיקה יבוא השלום?או שמה התמימות כאן מדברת? או משאלת לב? הלואי שיבוא שלום עלינו ועל כל עם ישראל,במהרה בימינו אמן !!! שבת שלום תרבות מרוקו גולדי

אשרי המאמין

ובכן לפי עניות דעתי כפי שאת אומרת, זו היא תמימות לשמה. הקהל הזה הדוגל בגישה זו הינו בטל בשישים לעומתו, ישנה קבוצה שגדלה מיום ליום אשר כל תכליתה הינו שנאה, ולא סתם שנאה. שטיפת המוח שקהל זה עובר כל יום בדרשות של המטיפים שלהם, הינה עצומה ויש לה השפעה רבה בקרב הקהל הלא מבין בכלל את משמעות דבריו, אלא בורר מתוכם רק את אלו שהוא רוצה לשמוע, כגון ובעיקר, הפגיעה הצפוייה מהאוייב ולא חשוב כרגע מי הוא האוייב, ואגב כך האוייב יכול להיות גם מקרב בני עמם, כגון אסכולה זו כנגד אסכולה אחרת. דת האיסלאם התאפיינה במשך הדורות, באלימות הולכת וגוברת, והראייה היא, שכל מי שהתנגד לנביאם עוד בתחילת דרכו, דינו היה אחד- מוות. אב רצח את בנו, וההיפך, חבר את חברו וכו...... והכל בשם האיסלאם דת שלטענתם דוגלת בסבלנות ובסובלנות כלפי הזולת, עצם הטלת דמי כופר לנצינים תחת חסותם בכיבושיהם הרבים, וזאת לציין שהכיבושים המוסלמים הינם לפי עניות דעתי מן המפוארים בתולדות האנושות. כבר אז קבעו כמעט כולם, פרט ליחידי סגולה מבינהם, שהזר בתוכם הינו נחות ועליו לשלם דמי כופר למען הגנתו. כאשר האימפרייה זהן כשלה ובגדול, וזאת לרווחתם של שאר עמי עולם, האכזבה היתה גדולה כגודל הציפייה להשתלטות על כל העולם. חלה רגיעה מסויימת בפנטזיות שלהם, אך לאחרונה התעוררו ורוצים המה לחזור לימי הזוהר שלהם, וזאת לדידם, כל אמצעי הינו כשר בהחלט. ראה מה קורה בעיראק או מה שקרה באלג;יריה, ומה שטרקה היום בהודו ובכלל בכל העולם. נחזור ליחסים בינינו לבינם, ואני שואל כפסימיסט מושבע, אם הם לא מסתדרים ביניהם, איך נוכל אנו להסתדר איתם. אמת הדבר שישנו זרם רציונאלי ואינטלקטואי יותר אך אלו מעטים מאוד, ולכן מסקנתי האישית בחירת קטע של חיים שושן לשידור ברשת אל-ג'אזירה הינו מעשה מסחרי בהחלט ואינו מבטא או מבשר כל דבר חיובי. צר לי לאכזבך, אך זו דעתי האישית בלבד. שבת שלווה ושקטה לכל עם ישראל. אלי פילו

הדמות של השייח היורק הוא המייצג...!

תורת ישראל הקדושה הקדימה את התואר "פרא" ל"אדם". ומשמע הדבר, כי לעולם! בני זרעו של ישמעאל ייקראו פרא!! בין אם הוא נשיא מצרים שרשף את ה"כאלב" לעברו של עראפת מול מצלמות כל העולם (שלא לדבר על עראפת עצמו..). ובין אם הוא שייח העומד בראשות התנועה האיסלאמית המתועבת. שהפרא יצא מתוכו וירק על פניו של שוטר משטרת ישראל... ולמה שארבה במילים, הנה אפשר לקרוא את המאמר הנ"ל... חיות אדם, פרא אדם וגלות ישמעאל ארבעת אלפי שנות היסטוריה ערבית עקובה מדם ורצח ממחישה לנו באלפי תמונות זוועה את דעת-התורה הקובעת את מהותו הפנימית, הבלתי משתנה, של ישמעאל: "והוא יהיה פרא אדם ידו בכל ויד כל בו" המראות המזעזעים של מעשה הלינץ' בשני חיילי צה"ל בשבוע שעבר ברמאללה מביאים אותנו לעיין בפרשת לך-לך בספר בראשית, המלמדת אותנו על ימי נערותו של ישמעאל, אנו לומדים גם כי נאמר עליו מן השמים: "והוא יהיה פרא אדם". פסוק זה נדרש בכמה פנים בידי קדמונים, ורבים גם חשו את משמעותו הנוראה על בשרם. פראותם ורצחנותם של בני ישמעאל נודעו בעולם כולו מזה אלפי שנים. עמים רבים סבלו מ"ידו בכל" של ישמעאל ובפרט העם היהודי, כפי שכבר כתב הרמב"ם, כי נגזר על עם ישראל לסבול בתקופתנו מישמעאל יותר מאשר כל אומה אחרת. המהרי"ל דיסקין נהג לומר, כי אופיו הפראי של ישמעאל הוא ייחודי ומושרש בקרבו, עד כי הדבר בא לידי ביטוי אפילו בהגדרתו. כידוע בלשון הקודש נהוג להזכיר את שם העצם לפני שם התואר, המתאר את שם העצם. ("אדם חכם" ולא "חכם אדם"). מדוע איפוא אמר המלאך להגר, כי ישמעאל יהיה "פרא אדם", ולא אמר "אדם פרא"? אלא, אמר רבי יהושע לייב דיסקין זצ"ל, ללמדנו בא הדבר, כי עיקרו של ישמעאל הוא ה"פרא" שבו. זה הוא "שם העצם" שלו, זה הוא עיקר מהותו, ולא רק תואר לוואי. אדרבא, ה"אדם" שבו רק טפל לתכונות הפרא המקננות בקרבו. ארבעת אלפי שנות היסטוריה ערבית עקובה מדם ורצח ממחישה לנו באלפי תמונות זוועה את דעת-התורה הקובעת את מהותו הפנימית, הבלתי משתנה, של ישמעאל: "והוא יהיה פרא אדם ידו בכל ויד כל בו". מראש מקדם נקבע שמו 'ישמעאל', כותב "פרקי דרבי אליעזר", "מפני שעתיד הקדוש ברוך הוא לשמוע שוועת העם מפני הצרות שיעשו להם בני ישמעאל באחרית הימים, שנאמר ישמע ק-ל ויענם". בניגוד לעשיו שניסה להלביש על רצחנותו אידיאלים שונים, שטופה ההיסטוריה התפרצויות דמים של עמי ערב, שמאחוריהן ניצב ללא בושה יצר תאוות ההרג. גם בעל ה"חפץ חיים" זצ"ל התייחס לפסוק זה בהזדמנות מסויימת, והעיד על הדברים רבי שמעיה אליעזר דיכובסקי זצ"ל בספרו "נאות דשא". היה זה זמן קצר לאחר הטבח בחברון בשנת תרפ"ט (1929). הרב דיכובסקי ביקש לשמוע את חוות דעתו של החפץ חיים על המצב בארץ ישראל; על התשובה העיד הרב דיכובסקי בשורות הבאות המצוטטות מתוך ספרו: "הנה התורה הקדושה אומרת על ישמעאל: 'והוא יהיה פרא אדם'. הלא ידוע כי התורה שלנו היא נצחית. ואם היא אומרת על ישמעאל 'והוא יהיה פרא אדם', הרי משמעותו, שישמעאל ישאר לנצח פרא אדם". "ואפילו יתאספו כל עמי התרבות שבעולם, וירצו לחנך את ישמעאל ולעשותו כבן תרבות, שלא יהיה פרא אדם - הלא ודאי לא יוכלו בשום אופן ולא יעלה בידם כלל. כי לא בן תרבות הוא שהרי התורה העידה עליו שיהיה פרא אדם ו'יהיה' - פירושו גם לעתיד, לנצח". "ואפילו אם ישכיל ישמעאל ללמוד, ויהיה למשל עורך דין וכדומה, אז יהיה 'עו"ד פרא אדם'. ואם ישכיל להיות פרופסור, אז יהיה 'פרופסור פרא אדם'. זאת אומרת, כי הפראות שבו לא תסור ממנו לנצח". (כולנו ראינו את פרופ' סעיד מאוניברסיטת קולומביה מיידה אבנים כמו אחרון הפרחחים בשער פטמה שבגבול הלבנון ואת ד"ר אחמד טיבי שש על הפוגרום בקבר יוסף באומרו קבר רחל עכשיו) ואמר: (החפץ חיים) 'אוי! מי יודע מה הפרא-אדם הזה עלול עוד לעשות לעם-ישראל'. העימות הישראלי-פלסטיני מהווה גם התגשמות הנבואה מהתורה: "וישמן ישורון ויבעט… הם קנאוני בלא אל כעסוני בהבליהם ואני אקניאם בלא עם בגוי נבל אכיעסם: (ספר דברים פרק לב, כא). הקמת המדינה, הייתה לדברי גדולי הדור חיוך מבורא עולם שקולקל ע"י מנהיגי המדינה. קולקל, מכיוון שהוקמה מדינה בעלת סממנים יהודים קלושים. מדינה המתכחשת למורשתה. מדינה המחנכת את בניה להעדר אמונה ולבורות במורשתם. מדינה שבעטה במסורתה.

עלמה 3

New member
אולי ? מי יודע ? אמן שיהיה שלום....

משאלת לב של כולנו. כולנו רוצים,מתפללים ומבקשים ש ל ו ם
ואם דרך המוסיקה אז גם טוב...כולנו מדברים סאלם ושלום,מה רע בלהאמין ? ואמן עוד יבוא שלום עלינו ועל כולם - אפילו דור העתיד שר ומבקש שלום. ולמרות אירועי היום..... כולי תקווה
גולדי - שבת שלום

וואאווו חברה תודה../images/Emo51.gif

אלי, שלמה, ועלמה היקרים, אלי אתחיל איתך, בכלל לא איכזבת אותי,אני מסכימה על כל מילה שכתבת,צר לי ומצער אותי שהגענו למצב הזה,כל כך הרבה שינאה מסביבינו, ומאז שהגרתי אני חשה השנאה הזו שלהם כלפינו הרבה יותר, כמו שאומרים דברים שרואים מכאן לא רואים משם, אבל עם זאת אני רוצה בכל זאת לפחות לקוות שאולי יבוא שלום למען הדורות הבאים, הלואי אמן. שלמה היקר, השכלתי כל כך ממה שהבאת,כרגיל אתה ואלי לא איכזבתם בתשובתכם,מה שאני אוהבת אצל שניכם זה שאתם לא רק עונים תשובות לקוניות, אלא גם מנמקים את תשובותיכם ובכך מביאים את הדיון לרמה מענינת,יישר כוח. עלמתי היקרה,כרגיל איתך התקווה והאמונה שחדורה בך כל כך, אולי בכל זאת יבוא שלום,אשת שלום את כפי שאני מכירה אותך, תודה לך יקירתי על השיר. שבת שלום לכולכם שם בישראל שלנו. גולדי

עלמה 3

New member
לוקחים את מה שהשמיים נותנים......./images/Emo127.gif

מי יכול להתווכח עם זה ? יש שיר מדהים של נתן זך "הציפור " שיכול להשתמע גם למצב העגום שהעם היהודי שרוי בו. ועוד לא אבדה תיקוותינו ובוודאי שלא האמונה. הציפור ביצוע: נורית גלרון מילים: נתן זך לחן: יצחק קלפטר הציפור כבר לא מזמרת והירוק כבר לא ירוק ומה שאמרנו אמש רחוק, הו כמה רחוק. כך מתרגלים ימינו לחיות בשלום זה עם זה גם בלי אהבה סוערת ובלי כאב פולח חזה. אך הגוף הקרוב, היחד ושמיים באין כוכבים מלמדים אותנו לקחת את מה שהשמיים נותנים.

למעלה