הי בנות, אשמח לדעתכן...

moshika1

New member
הי בנות, אשמח לדעתכן...

אני בת 34 באמצע טיפולים (מזריקה פיורגון ועשינו 2 הזרעות). התחלנו לפני שנתיים בערך אצל רופא X שלמרות הגיל ולמרות שהיתה לי בעיה קיימת של מחזור לא מסודר לא עשה עם זה שום דבר, נתן לי פעם איזה איקקלומין, לא הסביר לי שום דבר, בקיצור מרח את הזמן. אחרי שהתייאשתי חברה הפנתה אותי להדסה עין כרם לפרופ' נרי לאופר. בנות, למי שכסף זה לא הבעיה לכו אליו. הוא היה מקצועי וסימפטי והסביר לנו כל מה שצריך לדעת. רק מה, להשאר מטופלים שלו זה ים כסף ואנחנו בכלל גרים בתל אביב. אז עם כל המידע חזרנו לקופ"ח. עכשיו אני מטופלת פה בקופ"ח מאוחדת אצל רופא אחר והם ממש בסדר ולא מעכבים סתם, אבל אני שואלת את עצמי, ואתכן, האם אפשר לזרז את כל העסק? היינו רוצים יותר מילד אחד, ויכול להיות שבקופ"ח עובדים לפי סדר מסויים שאצל רופא פרטי אפשר לזרז אותו? לוותר על טיפולים או מספר מחזורים של כל טיפול? תודה מראש...

ממירוע

New member
הי מושיקה, קודם כל ברוכה הבאה ../images/Emo140.gif

ולגבי שאלתך, בעיקרון ישנם קריטריונים די ברורים מתי עולים שלב. ככל שהגיל מתקדם (אני חושבת שהמדרגה היא 35, אבל לפעמים אפשר להתייחס גם ל-34) מקצרים מעט את התהליכים. באופן נורמלי נהוג לדבר על שנה ניסיונות טבעיים (בגיל מבוגר חצי שנה) 3 מחזורי איקקלומין, אם אני לא טועה 6 הזרעות (3 בגילאים מבוגרים) ואז עוברים ל IVF. המטרה של ההדרגה הזו היא על מנת לא לירות בתותחים כבדים כשאפשר להרות בהרבה פחות. חוץ מזה, שגם אם רופא יקצר לך תהליכים, כדי שקופת חולים תממן IVF הם דורשים הצדקה וזו באה לידי ביטוי בכך שתעברי את השלבים האלו (ואם את זה את רוצה לעשות פרטי מדובר כבר באמת בעלויות מטורפות) יש מצבים שבהם מוקפצים ישירות ל IVF כמו במקרים של זרע גרוע, אנדומטריוזיס וכו', אך כנראה זה לא המצב אצלך. בכל אופן, כדאי לעשות את כל הבדיקות הרלונטיות ובעיקר בדיקת זרע וצילוםו רחם (אחרי שנתיים סביר שכבר תעשו צילום) מקווה שעזרתי ואם לא, אני פה לשאלות

moshika1

New member
היי ממירוע ../images/Emo13.gif תודה רבה

עשינו בדיקת זרע (יצא נמוך אבל לא קטסטרופלי) וצילום רחם (הכל בסדר) ולדעתי הבעיה יותר אצלי כי אף פעם לא היה לי מחזור מסודר, וחוץ מזה שזה פשוט לקח הרבה זמן בין נסיון אחד לשני לא חשבתי שזאת בעיה, עד שהסביר לי המומחה שלעתים קרובות במצב כזה בכלל אין ביוץ. האיקקלומין הניב זקיקים אבל מסתבר שזו לא בהכרח אינדיקציה להמצאות ביציות... אז בפעם שעברה הזרקתי פיורגון והיה רק זקיק אחד
. עכשיו הרופא מעלה לי את המינון ואני מקווה שיהיו תוצאות, אבל כל נסיון לוקח זמן ואנחנו לא נהיים צעירים... אז אני חושבת לעצמי אולי כדאי פשוט להשקיע את הכסף שצריך ולהתקדם עם זה... מה זה עלויות מטורפות? יש לך מושג לגבי זה? תודה

panda321

New member
יש משהו שאני לא מבינה

כבר עשית צילום רחם, אבל עדיין לא בדקת שאת מבייצת? מדובר בבדיקת דם פשוטה לבדיקת רמת הפרוגסטרון כשבוע אחרי יום הביוץ המשוער, שאותו מעריכים לפי מעקב הזקיקים (את עושה מעקב זקיקים במקביל לנטילת התרופות, נכון?). האם הרופא שלך הוא רופא שמתמחה בפריון? לא צריך להשקיע כסף ברופא פריון. בכל קופת חולים יש רופאים מצוינים שההתמחות שלהם היא פריון, ואת פשוט צריכה ללכת לאחד מהם.

moshika1

New member
עשיתי

צילום רחם בתחילת הטיפולים גם פרופיל הורמונלי עכשיו המחזור מסודר עם ההזרקות והכל, ואני עושה מעקב זקיקים ובדיקות דם. אבל אני לא חושבת שאפשר באמת לדעת אם יש ביצית בתוך הזקיק! (אפשר?) אני מטופלת במרפאת פריון של קופ"ח אני פשוט מודאגת בגלל שזה מתארך ואני מפחדת שזה לא יקרה... אז אני מתחילה לחשוב אולי אפשר לקצר את התהליך...

כבר 31

New member
מבינה וחושבת כמוך

גם אני כבר שנה מנסה טבעי ועוד 6 מחזורים של אקקלומין ו12 הזרעות מרגישה שהזמן עובר ואני עוד לא קיבלתי את רצוני. גם אני חושבת לעבור לפרטי , אנחנו עם בעיית זרע. טיפול בפרטי מגיע ל-12,000 ואפילו יותר להפרייה.

ממירוע

New member
ל'כבר 31" לפי מה שעברת היית אמורה

כבר מזמן לעבור ל IVF (בהנחה שהזרעות היו עם זריקות והכל לווה במעקבי א"ס ובדיקות דם...) נראה לי שכדאי לך לשקול טוב אם לא לעבור רופא... ולמושיקה, אין מה לעשות, לפעמים מדובר בסטטיסטיקה... צריך לזכור שגם לזוג שאין לו שום בעיית פריון יש סיכוי של 25%-30% להיכנס להריון במחזור אחד, ועדיין גם אחרי שנה יישארו כ-5% שאין להם שום בעיית פיריון ולא נכנסו להריון רק בגלל הסטטיסטיקה.... לטיפולים צריך סבלנות, צריך להאמין שבסוף זה יקרה, וכל זה כמובן עם עיניים פקוחות ולוודא שלא "מבזבזים" זמן סתם בעוד ועוד הזרעות... הקריטריונים שכתבתי לך נובעים מהסטטיסטיקות - גילו שמי שלא נכנסת להריון ב-6 מחזורי איקקלומין, הסיכוי שתכנס להריון בשביעי נמוכים ולכן ממליצים לעבור הלאה.... וכך גם בהזרעות, ואפילו ב IVF (רק ששם אין כל כך לאן לעבור הלאה...) אז סבלנות.... תאמיני לי שאת לא רוצה לעבור את כל הפרוצדורה של IVF אם את יכולה להכנס להריון מהזרעה... ל IVF יש גם לא מעט סיכונים....

גם לי יש שאלה בנושא

לגבי העלויות בפרטי. איך הגעתן לסכומים של 12,000 ש"ח? זה קצת מפחיד אותי. אני רק חודש אחד עברתי בפרטי עם IVF ראשון. ועלה לי בסביבות ה- 5000 ש"ח בערך. אבל בשום אופן לא סכום כפול. הייתי רוצה לפרט לכן, אז ככה: 1000 ש"ח פרטי לרופא על שאיבה 1000 ש"ח פרטי על ההחזרה 1500 בערך על תרופות עם סבסוד מכבי (אהה.... אז כאן כנראה הבדל?) 600 ש"ח לרופא על פגישת יעוץ לפרוטוקול 450 ש"ח לרופא על US לזקיקים 300 בערך, לבי"ח על אישפוז בשאיבה (870 אבל קיבלתי החזר ממכבי) ואני כאמור אצל רופא פרטי, אבל מאושר לי IVF ממכבי. האם ההבדל הוא בסבסוד התרופות מטעם מכבי על הרצפטים של הרופא? האם זה עושה את כל ההבדל המפלצתי?

הי יש לי עוד שאלה/אמירה...

בהתייחס לפנדה. לי אמר בזמנו רופא שההוכחה לביוץ היא הריון (מלבד טיפולי IVF שממש מוציאים את הביציות ורואים שבחלק מהזקיקים יש ובחלק אין). אז לפי מה שאני יודעת או ידעתי עד היום ערך הפרוגסטרון יכול לעלות לערכים של ערכי ביוץ גם אם היה זקיק ללא ביצית? או שאז ערך הפרוגסטרון נשאר נמוך בתחום של ערכים לפני ביוץ?

למעלה