הי, בנות: אני חוזרת על שאלתי:

עינב333

New member
הי, בנות: אני חוזרת על שאלתי:

לגבי אסטרופם ואוטרוגסטן: האם ידוע לכן אם אחת מתופעות הלוואי היא גם יובש וגינאלי? זה זמני ועובר לבד? מה עושים..?
 
מנסה לענות

כדאי מאוד להפנות את השאלה שלך לרופא נשים. ולמה? כי:
יובש וגינלי זוהי תופעה דווקא של היעדר אסטרוגן או הפחתה שלו בגוף. זוהי למשל תופעה נפוצה של גיל המעבר, בגלל הירידה בהורמון זה
ולכן, הייתי מתייעצת עם רופא, כי הרי אצלך צריך להיות הפוך אם את נוטלת כרגע אסטרופם.
האם את בהריון? לפני טיפול או אחרי? מתי בדקת לאחרונה את רמת האסטרוגן, על אף לקיחת הורמון זה?
שוב, כדאי מאוד להתייעץ עם רופא הנשים.
לגבי אוטרוגסטן - אני לא יודעת, אבל בגלל שהוא כל כך שמנוני, זה דווקא מוזר....
 

עינב333

New member
לא בהריון..

אחרי מחזור של טיפול בהורמונים הנ"ל, החזרת עוברים וכישלון.
פתאום כשקיבלתי מחזור, הבנתי שקשה להחדיר את הטמפון (סליחה על הפירוט ..)
מנסה לקבוע תור לרופא נשים שלי, אך זה רחוק מדי ושוב אני מתחילה מחזור טיפולים.. ואני חוששת
 
אז עכשיו נשמע מאוד הגיוני וגם לא מלחיץ.

מאחר ואת אחרי טיפול וכרגע לא נוטלת התרופות, אז רמת האסטרוגן נמוכה מאוד, אז זו תופעה שכיחה.
חששתי שאת נוטלת אותם והתופעה ישנה.
ממש טבעי....
לא להלחץ.

דרך אגב - טמפון??

לא עדיף להתנקות החוצה??
 
אני לא רופאה אבל אני מניחה שכשתחזרי לקחת

את האסטרוגן, אז היובש ייעלם. למיטב ידיעתי התכשירים הרפואיים ליובש מכילים אסטרוגן. בכל מקרה של ספק עדיף לפנות לרופא נשים. אם הרופא שלך רחוק מדי אולי את יכולה לנסות לפנות לרופא קרוב? או לשאול את רופא הנשים בטלפון מה צריך לקחת ואז לבקש מרשם מרופא המשפחה.
 

עינב333

New member
תודה גם לך..

ואז שאפסיק לקחת זה שוב יחזור..?
יש לך מושג אם זה מסתדר לבד..?
אני קצת לחוצה, כי אני מתחילה שוב מחזור טיפולים, ופחדתי שזה יפגע בהחזרת המוקפאים, איכשהו
אני הולכת להתייצב אצל רופאת הנשים שלי!
 
למעלה