הי, אני חדש!

מצב
הנושא נעול.

סוניק2222

New member
הי, אני חדש!

הי, אני חדש!
הי חברים,

אמנם כבר כמה שנים טובות אני עוקב אחרי הפורום אבל עוד לא יצא לי לכתוב פוסט (למרות שתמיד רציתי)
אז במובן הזה אני חדש.

אני גר ברמת-גן ליד הבורסה אותמול עברתי ליד חניון גלי-גל באתר העבודות על הקו-האדום וראיתי התרחשות מעניינת.
אז החלטתי לתעד אותה ולהשתמש בה כסיפתח שלי בפורום.

סוניק2222

New member
התרחשות באתר גלי-גיל

הי, אני חדש!
הי חברים,

אמנם כבר כמה שנים טובות אני עוקב אחרי הפורום אבל עוד לא יצא לי לכתוב פוסט (למרות שתמיד רציתי)
אז במובן הזה אני חדש.

אני גר ברמת-גן ליד הבורסה אותמול עברתי ליד חניון גלי-גל באתר העבודות על הקו-האדום וראיתי התרחשות מעניינת.
התרחשות באתר גלי-גיל
ככל הנראה אחרי שנתיים ל עבודות דיפון (או איך שלא קוראים לזה) סוף סוף התחילו לחפור במקום.
מה שמעניין זה כמויות המים במקום.
הדיגר ממש מוציא בוץ מעורבב במים.
מקווה שאפשר לראות את זה בתמונות.

יש לכם הסבר למה זה קורה? האם מדובר במי תהום שעלו?

סוניק2222

New member
כאן ממש רואים את פעולת החפירה בבוץ

הי, אני חדש!
הי חברים,

אז במובן הזה אני חדש.

כאן ממש רואים את פעולת החפירה בבוץ

סוניק2222

New member
מכונה מעניינת שתפקידה לא ברור לי

הי, אני חדש!
הי חברים,

אז במובן הזה אני חדש.

בסמוך למקום החפירה עומד מכונה שנראה שהיא מזרימה/שואבת את המים.
אבל יעודה לא בא ברור לי.
מישהו יכול להאיר את עיניי?

מכונת קידוח

בסמוך למקום החפירה עומד מכונה שנראה שהיא מזרימה/שואבת את המים.
אבל יעודה לא בא ברור לי.
מישהו יכול להאיר את עיניי?
מכונת קידוח
משמשת במקרה זה לקידוח בעבור מערכת שיגומים, שמטרתם לייצב את המחפורת.
ניתן להבחין, בתחתית הבור פתח של קידוח. קשה להבחין אם בוצעה היציקה (סביר שכן) או שטרם בוצעה.

סוניק2222

New member
אבל למה הכיוון הוא אלכסוני?

מכונת קידוח
משמשת במקרה זה לקידוח בעבור מערכת שיגומים, שמטרתם לייצב את המחפורת.
ניתן להבחין, בתחתית הבור פתח של קידוח. קשה להבחין אם בוצעה היציקה (סביר שכן) או שטרם בוצעה.
אבל למה הכיוון הוא אלכסוני?

סוניק2222

New member
מאגרי קיבול עצומים

הי, אני חדש!
הי חברים,

אז במובן הזה אני חדש.

מאגרי קיבול עצומים
עוד באתר רואים כלי קיבול עצומים למים.
היה נראה גם שמים שם מבעבעים. לא ברור לי למה צריך את כלי הקיבול האלה?
אם שובים את המים, לא יותר פשוט להזרים אותם לאיזושהי צנרת/ביוב?

יש כל מיני הגבלות של המשרד

מאגרי קיבול עצומים
יש כל מיני הגבלות של המשרד
להגנת הסביבה בנושא הזרמת מים שנשאבים לצורך ביצוע עבודות ביבש.

לדוגמא, בבניה של בי"ח רמבם הפסיקו את העבודות בשל כתם לבן בים שנוצר עקב הזרמת המים שנשאבו לים.
אולי מטרת המאגרים היא שיקוע על מנת להזרים (לניקוז כמובן ולא לביוב) את המים שנשאבים.

אלו הם מיכלי ערבוב של בנטונייט

מאגרי קיבול עצומים
בשלב הראשון של חפירת הבור (פיר השילוח במקרה שלנו) בונים קיר תמך לדפנות החוליות. את זה עושים באמצעות חפירת פירים מלבניים, החדרת סבכת ברזל ויציקת בטון. בשלב בו חופרים את הפירים מציפים אותם בבנטונייט שמייצב את דפנות החפירה ומונע ממנה להתמוטט כמו ערימת חול. בשלב השני (שאותו, כנראה, צילמת) חופרים את פיר השילוח מתגלה קיר התמך התת קרקעי שנוצר.

מאגרי קיבול עצומים
בשלב הראשון של חפירת הבור (פיר השילוח במקרה שלנו) בונים קיר תמך לדפנות החוליות. את זה עושים באמצעות חפירת פירים מלבניים, החדרת סבכת ברזל ויציקת בטון. בשלב בו חופרים את הפירים מציפים אותם בבנטונייט שמייצב את דפנות החפירה ומונע ממנה להתמוטט כמו ערימת חול. בשלב השני (שאותו, כנראה, צילמת) חופרים את פיר השילוח מתגלה קיר התמך התת קרקעי שנוצר.

סוניק2222

New member
מעניין! תודה. והבטונייט באמת מבעבע?הוא מחומם?

מעניין! תודה. והבטונייט באמת מבעבע?הוא מחומם?

nitro11

New member
שאלה קטנה

הוא מעורבב באמצעות בועות אוויר שמוזרמות דרך
צינור מחורר שמונח בתחתית המאגר.
שאלה קטנה
ראיתי שלקח להם מעל שנה לבנות את הבורות האלה, וקראתי באיזה מקום שזה בגלל המי-תהום ולכן אי אפשר לחפור מהר.

אבל בתוכנית בדיסקברי(או משהו אחר) על פרוייקטים דומים מראים ששמה מחדירים צינורות קירור ומקפיאים את המים.

למישהו יש מושג מה קורה פה?

לא יודע

שאלה קטנה
ראיתי שלקח להם מעל שנה לבנות את הבורות האלה, וקראתי באיזה מקום שזה בגלל המי-תהום ולכן אי אפשר לחפור מהר.

אבל בתוכנית בדיסקברי(או משהו אחר) על פרוייקטים דומים מראים ששמה מחדירים צינורות קירור ומקפיאים את המים.

למישהו יש מושג מה קורה פה?
לא יודע
פחות מחצי ק"מ משם בונים את "מגדל הספיר" בקרבת הבורסה ליהלומים בשיטה דומה. הם התחילו בתחילת הקיץ בחפירות דומות ובבניית קיר התמך. היום הם קרובים לשלב של סיום בניית קירות התמך וכבר חופרים את הבור באזור בו נשלמה בניית קירות התמך. קירות התמך שלהם הם בגובה של כ-20 מטר - כבניין בן 7 קומות. הם לא נזקקו לשיטה של הקפאת המים, ולא נראה לי שגם בפיר השילוח יזדקקו לשיטה זו. אם נזקקו לכך הרי צריכות להיות לכך עדויות בשטח בדמות מכונות קירור אימתניות.

אז למה זה לוקח כ"כ הרבה זמן? השטח שמוקצה להם קטן באופן משמעותי ואולי זה מקשה על העבודות. ייתכן שהפיר צריך להיות עמוק משמעותית מזה של מגדל הספיר וזה עשוי להשפיע. ייתכן גם שלא בדיוק אצה להם הדרך. אחרי הכל, למיטב ידיעתי עדיין אין מכרז לחפירת המנהרות עצמן, ואין קבלן שעומד בתור עם TBM מוכן לפעולה וממתין להיכנס לפיר ולהתחיל לעבוד. כדאי גם לזכור פרסומים על סדקים שנמצאו בגשר ליד שחייבו פעולות כלשהן, שגם הן עשויות לקחת לא מעט זמן.

אגב, מעבר לכביש ומעט דרומה בונים גם את "מגדלי הצעירים", ונמצאים באותו שלב, ומשתמשים באותן שיטות.

nitro11

New member
לא אצה להם הדרך, אהבתי.

לא יודע
פחות מחצי ק"מ משם בונים את "מגדל הספיר" בקרבת הבורסה ליהלומים בשיטה דומה. הם התחילו בתחילת הקיץ בחפירות דומות ובבניית קיר התמך. היום הם קרובים לשלב של סיום בניית קירות התמך וכבר חופרים את הבור באזור בו נשלמה בניית קירות התמך. קירות התמך שלהם הם בגובה של כ-20 מטר - כבניין בן 7 קומות. הם לא נזקקו לשיטה של הקפאת המים, ולא נראה לי שגם בפיר השילוח יזדקקו לשיטה זו. אם נזקקו לכך הרי צריכות להיות לכך עדויות בשטח בדמות מכונות קירור אימתניות.

אז למה זה לוקח כ"כ הרבה זמן? השטח שמוקצה להם קטן באופן משמעותי ואולי זה מקשה על העבודות. ייתכן שהפיר צריך להיות עמוק משמעותית מזה של מגדל הספיר וזה עשוי להשפיע. ייתכן גם שלא בדיוק אצה להם הדרך. אחרי הכל, למיטב ידיעתי עדיין אין מכרז לחפירת המנהרות עצמן, ואין קבלן שעומד בתור עם TBM מוכן לפעולה וממתין להיכנס לפיר ולהתחיל לעבוד. כדאי גם לזכור פרסומים על סדקים שנמצאו בגשר ליד שחייבו פעולות כלשהן, שגם הן עשויות לקחת לא מעט זמן.

אגב, מעבר לכביש ומעט דרומה בונים גם את "מגדלי הצעירים", ונמצאים באותו שלב, ומשתמשים באותן שיטות.
לא אצה להם הדרך, אהבתי.

סוניק2222

New member
עד כאן בינתיים. מקווה שנהנתם

הי, אני חדש!
הי חברים,

אז במובן הזה אני חדש.

עד כאן בינתיים. מקווה שנהנתם

guyweiss

New member
תודה על התמונות

הי, אני חדש!
הי חברים,

אז במובן הזה אני חדש.

תודה על התמונות

מצב
הנושא נעול.
למעלה