היסטרו אבחנתית - מישהי יכולה להסביר את התהליך?

lozy

New member
היסטרו אבחנתית - מישהי יכולה להסביר את התהליך?

אני צריכה לעבור בעוד כשבוע - הרופא המליץ.
האם נדרש להביא משהו מיוחד? כמה זמן זה לוקח? מה בדיוק עושים? האם צריך מנוחה אח"כ?

orile32

New member
היסטרוסקופיה אבחנתית

נחשבת בדרך כלל להליך פשוט, קצר ולא כואב. אני כותבת "בדרך כלל" כי יש בנות שדיווחו על כאבים. אם את יודעת שאת נוטה לסבול מכאבים (לדוגמא אם עשית צילום רחם פעם) אולי כדאי לקחת משכך כאבים קודם (אבל שוב, לרוב הבנות זה הליך שאינו כואב כלל). בהיסטרוסקופיה עצמה מחטאים את האיזור ומחדירים לרחם סיב אופטי דקיק שלמעשה מצלם את הרחם מבפנים וכך ניתן לאתר הידבקויות, מיומות, מחיצות ועוד. אני עשיתי פעמיים וזה היה ממש קצר ובקושי מורגש. מה שעוד חשוב לי לכתוב לך - תרשמי לנו אצל מי את עושה. גם כאן כמו בהרבה מקרים אחרים, מיומנות הרופא המבצע חשובה מאוד וכבר נתקלנו כאן בכמה מקרים שהרופא פיספס משהו ודיווח שהכל תקין ולמעשה זה לא היה המצב ועגמת הנפש הייתה רבה.. המון בהצלחה

lozy

New member
היי תודה. יש המלצות

האמת שאני עוד מתלבטת אני חייבת דחוף ואני חברת מכבי כרגע נתנו לי לפרופסור מרדכי פנסקי אבל לא מצאתי הרבה חוות דעת אז אני נוטה לשנות יש המלצות?
חוץ מזלוטי שהתורים כרגע ארוכים.

ענבל ח1

New member
האם את עושה בטוח דרך הקופה?

אם את חושבת לעשות בפרטי אז ממליצה על פרופ' מוטי גולדנברג שהוא מס' 1 בתחום.
אבל את יודעת שיש תזמון מדויק לבדיקה?
זה צריך להיות אחרי הווסת (עפ"י רוב, אם כי יש רופאים שבנסיבות מסוימות קוראים למטופלת במועד אחר).
אם את מחליטה על פרופ' גולדנברג - דעי שיש החזר חלקי ממכבי. המזכירה שלו תוכל לתת לך פרטים. כמו כן, צריך ממש לנדנד בקליניקה עד שעונים לך, אבל הרופא מדהים ושווה את זה לטעמי.

lozy

New member
נראה לי דרך הקופה כי אני חייבת את זה דחוף ובגלל התזמון זה

מה שהצלחתי להשיג.
הדבר היחיד שאמרו לי שזה צריך להיות אחרי הווסת, אבל צריך מספר ימים מסוים?

ענבל ח1

New member
אני לא מכירה את הרופא ששאלת עליו

אבל אני אישית לא הייתי עושה אצל רופא לא מוכר מהסיבות שכבר כתבה לך orile32.
נדמה לי שלי בזמנו אמרו לעשות עד שבוע לאחר הווסת.
שיהיו בשורות טובות.
&nbsp
&nbsp

lozy

New member
תודה, מבחינת זמנים אני רואה שהכל בסדר לגביי הרופא

ביררתי קצת ואני רואה דווקא שיש דעות חיוביות עליו אני אתייעץ עם בעלי ונחליט מה לעשות.
תודה

monte carlo

New member
פנסקי טוב

הוא כנראה הבן אדם הכי לא נחמד שהיכרתי אי פעם, אבל הוא רופא טוב.
בת הזוג שלי עשתה אצלו פעמיים היסטרו' אבחנתית במכבי והוא היה זריז ולא הכאיב לה.
אני עשיתי אצלו ניתוח לפרוסקופי להוצאת ציסטה מהשחלה משולב עם היסטרו' ניתוחית באסותא, וכאמור חוץ מהאנטיפטיות אין לי תלונות.

למעלה