היסטרוסקופיה אבחנתית

zara29

New member
היסטרוסקופיה אבחנתית

חוזרת אליכן בשאלות חדשות.... עברתי גרידה לפני שבועיים, הריון שלא התפתח. בעקבות הניתוח התגלה חשד למחיצה ברחם וקיבלתי הפניה להיסטרוסקופיה אבחנתית. עשיתי חיפוש בפורום, אביל קצת הלכתי לאיבוד, אשמח אם מישהי תוכל לענות לי: 1. היסטרוסקופיה אבחנתית - מישהי שעשתה לאחרונה יכולה לספר לי קצת על ההליך - הרדמה כן או לא (במרפאה אמרו לי שזה בלי הרדמה ובמקומות אחרים קראתי שזה עם, אז אני מבולבלת), האם כואב, צריך לקחת משככי כאבים? איזה? 2. קבעתי תור אצל דר' פנסקי מרדכי - יש המלצות לגביו? תודה מראש על כל תגובה

תמי 2

New member
מקפיצה בשבילך

אני עצמי לא עברתי היסטרוסקופיה אבל זוכרת שאלות רבות בנושא גם בתקופה האחרונה - אז הקפצתי כדי שיענו לך מי שכבר היו שם. בהצלחה תמי

מקוםבלב

New member
היי זארה,

היסטורוסקופיה אבחנתית היא לא דבר הכי נעים ותלוי מי מבצע אותו. לי זה היה סיוט ובנות אחרות אמרו שהיה סביר. הכי טוב לקחת משכחי כאבים לפני. את הניתוחית עושים בהרדמה מלאה.יש כאלהשמשלבות יחד. הולכות לאבחנתית בהרדמה ואם יש בעיה אז כבר ישר מנתחים. לגבי הרופא, לא מכירה. אני עשיתי אצל פרופ' גולדנברג. שיהיה בהצלחה.

hilam2

New member
אני עברתי את זה בקפלן

בלי הרדמה לקחתי 2 אדוויל. האמת- זה לא כאב בכלל. לא נעים, אבל לא נורא. דרך אגב- יש לי חברה עם מחיצה ברחם- יש לה 3 ילדים. נכון שעברה הריונות לא קלים עם שמירה. ולידות בשבוע 34-35 אבל טפו טפו , הכל בסדר... בהצלחה

Blueye1

New member
יש להבחין

בין היסטרוסקופיה אבחנתית להיסטרוסקופיה ניתוחית: אבחנתית- ללא הרדמה, הרופא המומחה מבצע בדיקה באמצעות צינור דק שבסופו יש מצלמה זעירה - הרופא בודק בצורה זו את הרחם, החצוצרות וכל איבר רלבנטי אחר. התחושה בבדיקה היא מאוד סוביקטיבית, באופן אישי אני יכולה לומר שבהתחלת הבדיקה לא הרגשתי כלום עם התקדמות הייתה הרגשה של כאבי מחזור ולקראת הסוף זה היה ממש לא נעים, אבל נסבל ובסופו של התהליך קיבלתי מהרופא כדור נגד כאבים. יש לציין, כי לאחר הבדיקה יש דמם וזה נורמלי. ניתוחית - בהרדמה מלאה, במידה והתגלה משהו שדורש תיקון / טיפול באבחנתית - לא עשיתי, מניחה שמרגישים כמו לאחר הרדמה מלאה (מקווה שלא תגיעי לשם). בכל מקרה, אני מאוד ממליצה ללכת לרופא מומחה להיסטרוסקופיה מאחר וישנם סיכונים בהליך. ממליצה שתבררי על ד"ר שלומי כהן איילון מתל השומר - הוא מתמחה בהליך הזה ספציפי ויש לו שם עולמי בתחום (קיבל פרס בצרפת בתחום הזה וכד'). עלותו של ההליך היא כ- 1200 ש"ח והקופה (לפחות מאוחדת) לא נותנת החזר. אני קיבלתי החזר מהביטוח האישי שלי מאחר ומדובר על הליך פולשני. אם יש עוד שאלות, אשמח. שיהיה בהצלחה!

zara29

New member
תודה לכן

תודה לכולן על התגובות אני אלך לד"ר פנסקי, מקווה שיהיה בסדר. מישהי יכולה להגיד לי כמה זמן לפני הבדיקה כדאי לקחת כדור על מנת וישפיע? והאם אופטלגין יעזור? תודה שוב

למעלה